Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DMD- linia zgasla od tak
#1
Witam,

szybkie zapytanie- przy jednym ze startow maszyny pojawila sie brakujaca linia na wyswietlaczu, po chwili sie pojawila po czym znowu zgasla i tak juz zostalo.
Wiem ze wyswietlacz sie wygazowuje itd, ale czy to sie moze dziac tak znienacka przy wlaczeniu? Wczesniej zadnyc oznak nie bylo, wszystkie piksele swiecily rowno i wyraznie.
Tasmy sprawdzilem, siedza mocno, nie ma luzow i je raczej mozna wykluczyc.
Chwilowo nie mam drugiego wyswietlacza zeby zamienic i sprawdzic.

Zalozylem ze ktos juz podobny przypadek doswiadczyl i moglby pomoc.
Dzieki

Pozrawiam.
Odpowiedz
#2
Taki objaw przeważnie świadczy o odłamanym lub uśniedziałym połączeniu rzędu (kolumny) do metalowego (taśmowego) wyprowadzenia, które jest przylutowane do płytki sterującej. Diagnozę można potwierdzić naciskając lekko plastikowym patyczkiem wyprowadzenie niedziałającego rzędu (kolumny) podczas działania wyświetlacza. To przeważnie da się naprawić.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#3
Ja u siebie naprawialem przy pomocy cieniutkich drucikow i farby/kleju ze srebrem (do naprawiania ogrzewania szyb w samochodach) dziala do dzisiaj. Kiedys cos mnie podkusilo i probowalem lutowac do kijuta i wszystko szlag trafil rozszelnil sie wyswietlacz i padl calkiem. Polecam wiec naprawianie bez lutowania tylko na kleje lub inne takie
Mezik
Odpowiedz
#4
Pisałem o innej metodzie, którą stosuję od jakiegoś czasu, mianowicie frezowanie szkła i lutowanie kawałka przewodu. Uważam tę metodę za najlepszą. Nie rozszczelnia wyświetlacza a połączenie jest trwalsze, niż klej przewodzący.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#5
Moja metode mozna zastosowac w domu bez zadnych prawie narzedzi Smile
Mezik
Odpowiedz
#6
Ja też jestem za klejeniem.Trochę linii już"przykleiłem"i do tej pory świecą.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości