Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PinCab
#42
petercobra napisał(a):Oczywiście robienie pinballa caba to nie łatwe zadanie. Masa rzeczy jest do zrobienia od strony mechanicznej (force feedback, shake motor, knocker itp). Dopiero na sam koniec idzie soft czyli TPA Smile

Jak już może koledzy zauważyli mam odmienne zdanie z kolegą petercobra.
Petercobra jest zwolennikiem wersji full wypas ( o której ja też marzę), zawierającej forcefeedback czyli mechaniczne "uderzanie" stycznika w skrzynię w momencie przycisniecia flippera. CO daje fantastyczny efekt. Do tego dodatkowe efekty w postaci świecących i mrygających diod czy w wersji advanced wiatraczek wiejący w twarz, albo motor trzęsący skrzynią w earthshakerze.

Ja natomiast z braku czasu i funduszy stawiam na wersję econo, w której najważniejszą rzeczą jest grywalność i fan do którego wystarcza mi że gram w wirtualnego flippera w skrzyni. I wystarcza mi porządny subwoofer który - jak dobrze dokręcony też potrafi trząść skrzynią.

Podsumowując. Zgadzam, się, że budowa caba to niełatwe zadanie. NIe zgadzam się, że trzeba robić wszystko w full wypasie aby zagrać na odpowiednim poziomie funu o czym świadczy radość moich dzieci... Smile

Tutaj taka wersja hard (z dokładnym omówieniem wnętrzności)
https://www.youtube.com/watch?v=X5Fe2q79YEI
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości