Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zakup LEDow - gdzie?
#15
No więc dostałem dzisiaj paczkę z testowymi LEDami od kolegi Diagnostyka OBD, który ściągnął je z Chin. Serdecznie za to dziękuję. Oto moja opinia (staram się być obiektywny).

- żarówki na diodach Superflux oraz Frosted dają słabiutkie światło, w szczególności te "frosted" czyli zakryte mleczną osłonką. Cointaker i Noflix zdecydowanie wygrywają.

- żarówki na diodach SMD są dokładnie takie same jak te od CoinTaker czyli dają bardzo mocne, punktowe światło, które jest wręcz rewelacyjne do podświetlenia insertów. Do GI też się nada, pod warunkiem że jest też jakieś oświetlenie bliżej środka - inaczej będzie tam ciemno.

- żarówki z soczewką dają światło o mocy porównywalnej z Noflix ale światło jest dookólne. To się wydaje bardzo dobrą alternatywą do oświetlenia backglassa oraz trochę mniej do oświetlenia playfieldu z powodu stosunkowo słabej mocy światła. Obawiam się, że może być ciemno, a mam za mało takich żarówek by móc to odpowiednio przetestować.

- żarówki RGB - to się może podobać, jak ktoś chce zrobić dyskotekę z flipera (btw. czy jest jakaś maszyna o takiej tematyce?). Inaczej efekt moim zdaniem słaby, bo przejścia między kolorami nie są "płynne" tylko najpierw jest jeden kolor, który ciemnieje i po chwili przełącza się na kolejny itd. Dodatkowo jak podłączyłem żarówkę pod gniazdka, które dają mniej stabilne napięcie (mam kilka wypalonych styków w konektorach), to wtedy cały czas widzę jeden kolor, który bardzo szybko miga.

Reasumując - z Chin warto ściągać żarówki na diodach SMD do insertów i z soczewką rozpraszającą światło do GI. Cała reszta to crap.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości