Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AWARIA DATA EAST PO UPADAJĄCYM WYŚWIETLACZU
#1
Witam serdecznie

Otóż jakiś czas temu wszedłem w posiadanie flipera datowskiego. Po spaleniu wyświetlacza (efekt podnoszenia napięcia na umierającej plaźmie...).

Uszkodzenie objęło płytę PCB-zasilającą. I tu poradziłem sobie po przez zakup używki. Przełożyłem do innego flipera Data East. I jest ok.

Uszkodzenie objęło też płytę główną obsługującą tranzystory-cewki. Tu spalony był układ banku pamięci (podmieniłem trzy pożyczając od znajomego, z takiego samego tytułu:Batman Tima Burtona. Lecz pewnie trzeba by było nagrać mu nowe. Niestety nie posiadam programatora do wgrywania :-).

I powymieniałem wszelkie sprawdzone i uszkodzone tranzystory. Nie było tez układu obsługującego dzwięk. Zdobyłem i wymieniłem. I jeszcze tam coś, co rzucało się w oczy jako upalone. Między innymi. Jakaś dioda.

Wiedząc że wyświetlacz plazmowy może być uszkodzony, i mieć założone "inne" ograniczniki napięcia.

Płytę PCB główną aby sprawdzić. Włożyłem do sprawnego flipera (znajomego). O tym samym tytule.

Fliper się odpalił. Wyświetlił numer oprogramowania. Ale zarówno na wejściu do menu serwisowego testów, jak i na włączonym fliperze, wydaje on oznaki samoistnego i nieustającego załączania się wszelkich cewek na fliperze. Taka jakby "zwara" załączania się all. cewek lub swichy?

Nie wiem co dalej z płytą może być nie tak? Ale chyba to już przerosło moją skromną wiedzę początkującego elektronika :oops:

Dotarłem do sedna i zarazem pytania? Czy podjął by się ktoś sprawdzenia tej płyty PCB oraz niezainstalowanego wyświetlacza po awarii. I czy może było by najlepiej wymontować "wszystkie płyty od tego flipera i przesłać je do któregoś z kolegów wraz z wyświetlaczem?

Ewentualnie ile to może max kosztować :-) Lub jakies porady kolegów? Za wszystko z góry dziękuję

Z góry dzięki za informację bo chciał bym ten fliper batmana postawić na nogi. Pozdrawiam. Szymon
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości