Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Time Machine DE - błąd z wyrzutem kuli, brak dzwonków
#20
Sprawdzone, żaden switch aktywowany kulą nie wskazuje na inny. Przy okazji zrobiłem test cewek i w automatycznym trybie pali mi bezpiecznik F5 na pozycji "outhole" . Przytrzymuje cewkę przez chwilę i bezpiecznik się pali, przy teście ręcznym jak szybko przejdę dalej to jest ok.
Zacząłem szukać czy może jakaś dioda nie jest trafiona i powoduje ten strzał w outhole, odlutowałem po kolei różne cewki i było to samo. Czasem po odlutowaniu cewki było jeszcze dziwniej, po włączeniu flippera od razu strzelały cewki. Odpiąłem wszystkie drobne wtyczki, włączniki na stole i było to samo.
Temat chyba nie jest taki prosty. Z tego co widziałem na filmach to ten model zaraz po włączeniu i teście switchy (bad switches none) stuka jakąś cewką ale nie tą z outhole, kula nie powinna wypadać po starcie. Zobaczcie słychać tutaj w 20 sekudzie : https://youtu.be/Ut_HrBkeN0E
U mnie ta cewka jakby przebija na inne i uruchamia wszystkie, które wyrzucają kule. Stąd pomysł z uszkodzoną diodą, ciężko sprawdzić bez odlutowania więc problematyczne. Jedyne momenty kiedy kula nie jest wyrzucana z outhole to po odpięciu kostek sterujących cewkami. Przy jednej jest efekt przepalonego bezpiecznika F5 i słychać w głośniku "Pch" zamiast strzału z cewki a przy drugiej efekt przepalonego innego bezpiecznika i wtedy słychać jedynie cewkę próbującą w nieskończoność wyrzucić kulę spod stołu lub samo załączanie przekaźnika.
Time Machine DE

The Machine: Bride of Pin-Bot
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości