Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cabinet z pandorą
#16
bms napisał(a):@Karolina, nie jest możliwie uzyskanie scanlines na LCD. Jest to domena wyłącznie telewizorów CRT. Można za to zastosować filtr, który nakłada scanlines na obraz. Przeplot także wyklucza scanlines.

Retro Pie nie jest złe (ma swoje wady), ale jak ktoś chce uzyskać najlepszy możliwy efekt bez oryginalnego hardware, to tylko GroovyMame. Dzięki niemu gry wyświetlane są w oryginalnej rozdzielczości i częstotliwości odświeżania. Do tego w zestawie stary CRT bez żadnego 100hz, taki co obsłuży max 480i i mamy TEN efekt. Dodam, że CRT powinien mieć kineskop z shadow mask, a nie aperture grill jak Trinitrony. SM było stosowane w monitorach arcade.
Komputer do takiego setup'u może być śmiesznie słaby.
Więcej tutaj https://strefapsx.pl/forum/strefa-obrazu...to-sie-je/


Przeciez napisałam wyraźnie że jeżeli robi cabinet z CRT, to pandora się do tego nie nadaje! I że sama podłączam Pandorę 5S, ale jedynie pod 65 cali LCD. (Czytaj proszę ze zrozumieniem co napisałam.)

Osobiście uważam że retro PI jest o wiele prostsze w obsłudze i konfiguracji, aniżeli Mame. Pomimo wielu zalet Mame.
Mame wymaga komputera, i nie jest odrębne od systemu operacyjnego.
Trzeba uruchamiać na systemie, i włączać cały komputer.
Rasbery niby też jest komputerem, ale maksymalnie zminiaturyzowanym, i z uproszczoną do bólu konfiguracją. No ale co kto lubi.
Niby robią tam, jakieś ruchy, typu wsadzanie kompa do cabinetu. Ale moim zdaniem to nie ma zbytnio nic wspólnego z klimatem Arcade.
Jak najmniejszym gabarytem, i jak najmniejszym zaangażowaniem ,absorpcją czasu i obsługi. To jest cel na szybkie arcade. I pyknięcie od czasu do czasu w ulubiony tytuł.

Jak pisałam, polecam oryginalny tani cabinet z dużym prawdziwym tv CRT. Np. Uniwersal, BigScreen 26cali. (około 300-600zł) Do tego oryginalna matka neogeo na pojedynczy slot Taka matka koszt od 80-130zł. (ale drobna uwaga: tylko matki z pojedynczym slotem nie komplikują kompatybilności z cartem 133in1 ! ). I z aliexpres żółty cartridge NEOGEO SNK 133in1. Około 150-200zł.
I masz oryginalny cabinet, w 90% arcade perfect. Włączasz i grasz. Wybierasz tylko grę, i to wszystko. Może chodzić 24h. A możesz włączać i wyłączać, i za 20 sekund już grać jak w salonie gier.
Wadą jest ograniczenie tego carta do gier NEO GEO.
Ale sa w sprzedaży też cartridge z grami retro 80'years ,do nowszych skompilowanych tytułów z lat 90'.
Jest to tani i prosty sposób na wierne odwzorowanie gier Arcade.
Niektórzy złośliwi mówią ,że to i tak tylko emulacja. Ale bardziej tylko już słowna, aniżeli przy każdym załączaniu cabinetu, majstrowanie pół godziny przy komputerze, aby pograć w jeden tytuł 5 minut.
Ale jak pisałam, w życiu nie ma czerni i bieli. I jest wielu zwolenników, jak i przeciwników wszelakich rozwiązań :-)
Im człowiek ma mniej zasad,tym łatwiej je porzuca"(A.Majewski)

Jedni mają poglądy,inni interesy(K.Kampa)

"Kto hoduje kilka róż,kocha piękno;kto hoduje tysiące–kocha forsę"(W.Grzeszczyk)

----MAYBE YEARS: 85-95 WILL RETURN SOON,,,?!----
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości