Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Elvira and the Party Monsters KOMPLETNY REMONT
#32
Panowie tu gadu gadu, to ja mały update zrobię. :lol:

Gadałem z babką i dorzuciła mi na aerograf bo z funduszów jakimi dysponuję (czyt. te nie odłożone na kolejnego flipperka) nic nie zostało bo kupiłem decale na inserty, zestaw odbudowy flipperów do Elvirki, farby podstawowe do aerografu (mieszanie będzie ciekawe...), folię samoprzylepną do malowania, rozlutownicę, no i IPA żeby pozbyć się kleju po mylarze z płyty i przeczyścić pecebeki. Wypełniacz już miałem. Potrzebny bo PF ma parę dziur, które trzeba będzie wypełnić.

Zamówiłem aerograf, folię i farby teraz. Ciekawe czy kurierem dojdzie mi do piątku, bo tak to praca stanie na weekend. IPA jutro chwycę w jakimś elektronicznym bo backbox od stolarza wraca w piątek, więc będzie się można zabrać za ponowne składanie chociaż jakiegoś kawałka maszyny. Jutro daję babce drewno od cabinetu, więc jakoś na piątek trafi do stolarza czyli odbiór pewnie w następny piątek. Ale w sumie pośpiechu nie ma bo decale i tak na początku kwietnia zamówię.

Etapy pracy wyobrażam sobie tak (x zrobione, - do zrobienia):
x rozmontowanie górnej części playfieldu
x rozmontowanie backboxa
x rozmontowanie cabinetu
x rozmontowanie dolnej części playfieldu
- praca nad playfieldem (zdjęcie mylaru, zdjęcie kleju, ścieranie brudu, odmalowanie, pokrycie clearcoatem)
- wymiana solenoidów
- sprawdzenie lutowań kabli
- sandblasting i malowanie proszkowe części metalowych (playfieldu i cabinetu, chyba jednak pokuszę się na ten złoty, lepiej maszynki wyglądają)
- ponowne skręcanie dolnej części playfieldu
- ponowne skręcanie górnej części playfieldu
- ponowne skręcanie backboxa (aczkolwiek jak wspomniałem mogę to zrobić wcześniej)
- ponowne skręcanie cabinetu (robione równorzędnie z zakładaniem playfieldu do cabinetu, jest to spowodowane tym, że Elvira ma cabinet w stylu tych przed 1990 i na dodatek ta rampa wystająca za backboard, która strasznie utrudnia tradycyjne montowanie PFu w maszynie)
- montaż backboxa
- podłączanie kabli
- granie Big Grin
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości