Forum Flipperowe
Wytłumaczcie mi ten fenomen, proszę - Wersja do druku

+- Forum Flipperowe (https://forum.flippery.org.pl)
+-- Dział: Forum ogólne (https://forum.flippery.org.pl/forumdisplay.php?fid=92)
+--- Dział: Flippery Ogólnie (https://forum.flippery.org.pl/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Wątek: Wytłumaczcie mi ten fenomen, proszę (/showthread.php?tid=2242)

Strony: 1 2 3 4 5


Wytłumaczcie mi ten fenomen, proszę - namore - 18/01/2018

Witam wszystkich!
Kilka tygodni temu grałem w klubie flippery i od tamtego czasu nie mogę przestać o nich myśleć i grać w... Arcade Pinball na PC.
Pomyślałem o zakupie własnego sprzętu, jednak ceny na allegro czy olx odstraszają. 7, 12, 15 tysięcy złotych za takie stare maszyny to chyba przesada? Co ciekawe prześledziłem stare fora internetowe i w 2009r. można było flippera kupić już za 1-2 tysiące złotych.
Wytłumaczcie mi proszę, skąd taki skok wartości tych urządzeń? Czy da się jeszcze kupić działającą maszynę za rozsądną cenę (do 3 tys. złotych)? I na koniec pytanie: jeśli nie znam się na naprawie takiego sprzętu - czy jestem w stanie się szybko nauczyć go konserwować i naprawiać?


- Pinball Wizard - 18/01/2018

Ceny rosną, bo tych maszyn już się nie produkuje a "kolekcjonerzy" liczą na to, że ich cena jeszcze wzrośnie, więc nie sprzedają chyba, że potrzebują kasy na cito. Rynek został wyczyszczony prawie do zera, stąd takie ceny u handlarzy. Wszystkie te maszyny mają co najmniej 20 - 30 lat więc są starociami. Pomijam nowe produkcje nowych tytułów. Porzuć zatem nadzieję, na zakup dobrej, sprawnej i nie zniszczonej maszyny za 2 - 3 k złotych.


- namore - 19/01/2018

Dziękuję za wyjaśnienie. Jaka jest najniższa, rozsądna cena za sprawny flipper? Czy jakiś mniej popularny tytuł kupię za 4-5 tysięcy zł?


- Radsson - 19/01/2018

Tak.


- namore - 19/01/2018

Czytając forum natrafiłem na określenie "stan kolekcjonerski". Co on oznacza? I jakie są "stany" poza nim? Smile


- NEX - 19/01/2018

namore napisał(a):Czytając forum natrafiłem na określenie "stan kolekcjonerski". Co on oznacza? I jakie są "stany" poza nim? Smile
Generalnie może oznaczać.... wszystko (w zależności od fantazji sprzedawcy). Dlatego nie patrz na opis sprzedawcy, patrz na zdjęcia i na ich podstawie (ewentualnie) umów się na obejrzenie maszyny przed zakupem. NIGDY, powtórzę NIGDY nie kupuj flipera bez wcześniejszego obejrzenia.


- Jarnie - 19/01/2018

namore napisał(a):Czytając forum natrafiłem na określenie "stan kolekcjonerski". Co on oznacza? I jakie są "stany" poza nim? Smile

1-nowy z pudelka
2-gabinetowy
3-kolekcjonerski
4-jak nowy
5-bardzo dobry
6-100% sprawny technicznie
7-włącza się, do przejrzenia
8-dobry, przed zalicytowaniem zalecane oględziny flipera
9-niewielkie wytarcie wielkości dłoni nie mające wpływu na grę
10-trzymany w suchym pomieszczeniu, 10 lat temu wszystko było ok
11-nie wiem co to jest, wziąłem w rozliczeniu


- mucha - 19/01/2018

NEX napisał(a):
namore napisał(a):Czytając forum natrafiłem na określenie "stan kolekcjonerski". Co on oznacza? I jakie są "stany" poza nim? Smile
... NIGDY, powtórzę NIGDY nie kupuj flipera bez wcześniejszego obejrzenia.
ja tak kupiłem kilkanaście :mrgreen:


- namore - 19/01/2018

Jeśli kupię sprawną maszynę to czy poradzę sobie z bieżącym konserwowaniem, drobnymi naprawami itp. przy założeniu że nie mam pojęcia o tych maszynach ale nie mam 2 lewych rąk i mam dobre chęci (kiedyś udało mi się w pełni zainstalować domofon w domu, a na początku nie miałem pojęcia jak się za to zabrać Smile?
Wiem że trudne pytanie bo każdy człowiek jest inny, ale jak to wyglądało u Was? Jesteście elektrykami/elektronikami z zawodu?
Pytam bo mam obawy przed zakupem...


- NEX - 19/01/2018

mucha napisał(a):ja tak kupiłem kilkanaście :mrgreen:
Pytanie podstawowe: od kogo? Wink Od ludzi których znałeś (lub za których ktoś poręczył) czy od anonimowych "biznesmenów" z Allegro/OLX ;-)


- Jarnie - 19/01/2018

namore napisał(a):Jeśli kupię sprawną maszynę to czy poradzę sobie z bieżącym konserwowaniem, drobnymi naprawami itp. przy założeniu że nie mam pojęcia o tych maszynach ale nie mam 2 lewych rąk i mam dobre chęci...

Z drobnymi tak, domofon to nie fliper....
Ale... Kupuj, kupuj, jeśli nie chcesz wydawać kasę na serwisanta tu jest grupa chętnych do odkupienia niesprawnej maszyny :mrgreen:


- Jarnie - 19/01/2018

NEX napisał(a):NIGDY, powtórzę NIGDY nie kupuj flipera bez wcześniejszego obejrzenia

Co to w ogole za rada.... Konrad, Ty naprawdę sądzisz, że ktoś zamierza kupić pierwszego flipera nie oglądając go przed zakupem Confusedhock:

@namore: poproś kogoś z forum, kto mieszka w Twoich okolicach o pomoc


- Jaro - 19/01/2018

Jeszcze jeden level.
12 - nadaje się tylko do porąbani i do kominka


- NEX - 19/01/2018

Jarnie napisał(a):Co to w ogole za rada.... Konrad, Ty naprawdę sądzisz, że ktoś zamierza kupić pierwszego flipera nie oglądając go przed zakupem Confusedhock:
To Jarek BARDZO dobra rada. Doskonale wiesz że różne są "okazje" na Allegro/OLX


- snowvictim - 19/01/2018

Jarnie napisał(a):
namore napisał(a):Czytając forum natrafiłem na określenie "stan kolekcjonerski". Co on oznacza? I jakie są "stany" poza nim? Smile

1-nowy z pudelka
2-gabinetowy
3-kolekcjonerski
4-jak nowy
5-bardzo dobry
6-100% sprawny technicznie
7-włącza się, do przejrzenia
8-dobry, przed zalicytowaniem zalecane oględziny flipera
9-niewielkie wytarcie wielkości dłoni nie mające wpływu na grę
10-trzymany w suchym pomieszczeniu, 10 lat temu wszystko było ok
11-nie wiem co to jest, wziąłem w rozliczeniu

Zapomniales o stanie "gumki i żarówki wymienione" :lol: