Forum Flipperowe
Getaway, wywala bezpiecznik - Wersja do druku

+- Forum Flipperowe (https://forum.flippery.org.pl)
+-- Dział: Warsztat (https://forum.flippery.org.pl/forumdisplay.php?fid=107)
+--- Dział: Awaria! - prośba o pomoc (https://forum.flippery.org.pl/forumdisplay.php?fid=38)
+--- Wątek: Getaway, wywala bezpiecznik (/showthread.php?tid=2004)

Strony: 1 2 3 4


Getaway, wywala bezpiecznik - mucha - 10/04/2017

Jak w temacie, wywala bezpiecznik od prądu i pali bezpiecznik w tej skrzynce prądowej pod playfieldem.
Od czego zacząć??


- Krzychu - 10/04/2017

Odłącz wszystko co się da, sprawdź czy jest zwarcie, następnie dopinaj kolejno podzespoły.


- Pinball Wizard - 10/04/2017

Ja zacząłbym od odłączenia transformatora zarówno po pierwotnej jak i po wtórnej stronie. Zdarza się zwarcie w tej skrzyneczce. Jeśli będzie dobrze, to podepnij trafo ale jedynie po pierwotnej. Jeśli będzie dobrze, to rób tak, jak pisze Krzychu.


- Krzychu - 10/04/2017

Oczywiście transformator też trzeba odłączyć, najlepiej jako pierwszy jak pisze Pinball Wizard i dalej sprawdzać, dziękuję za uściślenie.


- Yoogi - 10/04/2017

Spaliło w trakcie gry, czy np. po transporcie/przenoszeniu/naprawach/modyfikacjach ?


- mucha - 10/04/2017

przy włączeniu, stoi w jednym miejscu kilka miesięcy.
Nawet jak wyłączony głównym wyłącznikiem, a jest bezpiecznik to wywala bezpiecznik prądowy.


- Krzychu - 10/04/2017

Uściślij dokładnie kiedy wywala bezpiecznik. Co to znaczy "przy włączeniu" - czy chodzi o włączenie kabla do gniazdka czy przełącznikiem? Jeśli dobrze zrozumiałem to musisz sprawdzić jeszcze przebieg przed transformatorem skoro wywala przy wyłączonym przełączniku. Zacznij od źródła prądu (gniazdko) i podążaj z kierunkiem jego przepływu (kabel zasilający, włącznik, etc.).


- Yoogi - 11/04/2017

Sprawdź przewód zasilający, może być uwalony. Otwórz puchę z wyłącznikiem, zobacz czy tam nie ma jakichś kombinacji. Szukamy zwarcia pomiędzy żyłami L, N, PE. Ew zwarcia którejś z tych żył do obudowy (taśmy/opaski uziemiającej). Może też być np. zaśniedziały/zardzewiały lub luźny styk na jakiejś kostce zaciskowej. Ciężko wróżyć, wrzuć jakąś fotkę jak to u Ciebie wygląda.


- mucha - 11/04/2017

postaram się dzisiaj wieczorem tym zająć, wczoraj niestety za późno wróciłem do domu


- mucha - 11/04/2017

Kabel sprawdzony, zwarcia nie ma, odłączyłem kostke przed transformatorem i problem nadal występuje. Otworzyłem puszkę żadnych kombinacji nie ma.


- Yoogi - 12/04/2017

A jak z gniazdem ? Jak przy odłączonym trafo problem występuje, obstawiam upalone N w instalacji...


- Pinball Wizard - 12/04/2017

A jaki jest stan warystora i termistora w puszce? Przedzwoń miernikiem pod kątem ew. zwarć pomiędzy przewodami fazowym, zerowym i ochronnym. Przedzwoń filtr. Sprawdź maszynę na innym gnieździe sieciowym np. w innym pomieszczeniu (przedłużacz).


- mucha - 12/04/2017

Gniazdo na pewno jest w porządku, tylko że zapomniałem jeszcze dodać jednej rzeczy, że maszyna jest z Włoch i tam wtyczki są z trzema bolcami w poziomie. Środkowy (uziemienie) wykręciłem i jutro miałem założyć naszą wtyczkę i to jutro trwało kilka miesięcy :oops:


- mucha - 12/04/2017

Puszka


- Pinball Wizard - 12/04/2017

A wyniki pomiarów?