Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Unity3D pinbal
#1
http://unit3dpinball.net/

A to koledzy widzieli ? Świeżynka z FR. Pobrałem i odpaliłem. Jak na wersję alfa całkiem nieźle. Muszę przetestować na urządzeniu stacjonarnym bo pierwsze uwagi mówią o dużych wymaganiach sprzętowych, ale są też głosy o tym, że można bez szkody dla emulacji powyłaczać fajerwerki graficzne i dostać normalny FPS.

Ciekawie rozwiązano też problem wyświetlania na kilku monitorach w skrzyni.
Odpowiedz
#2
Napisz jak odpaliłeś. Gdzie wrzuciłeś ROMy itd
Odpowiedz
#3
NEX napisał(a):Napisz jak odpaliłeś. Gdzie wrzuciłeś ROMy itd

W sumie to nic.
Natomiast miałęm popranie skonfigurowanego VIsual Pinaballa wcześniej z VPInMame (w tym działające romy do tych stołów z Unity3d)

Przeczytałem manual a w skrócie:
- ściągnąłem paczkę z plikami programu i stołami
- rozpakowałem paczkę do dowolnego folderu
- rozpakowałem paczki ze stołami (foldery) do folderu Tables
- podmieniłem plik VPmame.dll zgodnie z instrukcją i odpaliłem setap VPinMamae
- odpaliłem UInity3d - otworzyłem stół
- potem w pierwszym kroku autorzy zalecają wyłączyć wszystkie dopalacze graficzne bo domyślnie są na b. wysokch parametrach.

Odpaliłem wczoraj na mojej skrzyni z dwoma monitorami. Mmo iż komp mocniejszy to jednak po wyłączeniu wielu dopalaczy dostałem max 36 Fps. Ale bawiłem się krótko.

Natomiast sama idea - pomysł konfiguracji storłów i efekt rewelacyjny. Jak uda im się zejść z wydajnością poniżej sensownego poziomu sprzętu to PinbalArcade mogą się bać (albo ich zatrudnić Smile)

Tu więcej:
http://www.vpforums.org/index.php?showtopic=26236
Odpowiedz
#4
Odpaliłem, chwilę pograłem na BK2K. Dla mnie bez rewelacji. Fajnie że pełne 3D, dowolność ustawień kamery ale... gra sama w sobie o kant stołu potłuc. Kula zachowuje sie jakoś nienaturalnie. Dziwnie się gra. Może trzeba poświecić więcej czasu na pogrzebanie w ustawieniach bo opcji tam jest wiele.
Co do wymagań sprzętowych to żadnych ustawień nie zmieniałem. W FHD miałem minimum 60 klatek, więc pod tym względem nie jest źle.
Widzę ze w ustawieniach można wybrać widok 3D.
Odpowiedz
#5
W domyslnym dla visual pinball u mnie dysk \ visual pinball \ vpinmame \ roms. Wazne aby sprawdzic czy dziala z normalnym vpm i oczywyscie zrobic install vpinmame
Odpowiedz
#6
Uruchomienie nie jest sprawa wybitnie trudna, gorzej z ustawieniem obrazu w opcji CABINET, tutaj opcja pelne Full Screan mi nie dzialala prawidlowo, a symulacja Full Screena jest karkolomna - czekam niecierpliwie na bardziej dopracowane w tej kwesti wersje proghramu i kibicuje projektowi.

Pamietam jak powstal FP z kilkoma prostymi stolami, wtedy tez moj komp nie mogl tego uciagnac graficznie, a dzisiaj jest to podstawa zasilajaca mojego CABa.
Zbudowalem CABa



!!! NIE MAM POLSKICH ZNAKOW - SORRY !!!
Odpowiedz
#7
Nie chce się ALT'a wciskać, co nie?
Wiem, wiem, kawał .... ze mnie.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#8
Heh chcialbym ! Smile

Nie mam polskich znakow - niemiecki Windows i niemieckie klawisze - SORRY

Pozdrowienia z Heilbronn!
Zbudowalem CABa



!!! NIE MAM POLSKICH ZNAKOW - SORRY !!!
Odpowiedz
#9
Jesteś usprawiedliwiony. :-)
Bo kto by chciał ściągnąć polską mapę klawiatury będąc za granicą. I tak by nie działała. A jeszcze może ktoś by podpatrzył i doniósł, gdzie trzeba. No, teraz to sobie nachlapałem...


A w ogóle, to się czepiam ostatnio wszystkich, luzik men...
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#10
no nie moge musze pojsc w offtopa Smile

Pinball Wizzard - w drugiej polowie sierpnia powinienem byc w Kolobrzegu (Okopowa/Zapleczna). Wtedy stawiam browara, moze przywioze tego niedobrego niemieckiego Smile i sobie wszystko wyjasnimy.
A jesli wedkujesz to mozemy Surfcasting z plazy uskutecznic, bo pewnie bede stal z wedkami na sztorc w okolicach czerwonkiSmile
Zbudowalem CABa



!!! NIE MAM POLSKICH ZNAKOW - SORRY !!!
Odpowiedz
#11
Czasami offtop jest wskazany :-) browca zawsze chętnie przyjmę, ale twierdzę, że polskie są lepsze - np Kasztelan...
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#12
haha kasztelan? to nie piwo! niczego produkowanego w technologi HGB nie nazwał bym piwem!

http://pl.wikipedia.org/wiki/HGB_%28piwo%29

a Polska ma się czym pochwalić z zakresu browarnictwa choć by Pinta, Artezan, Kormoran, Ale Browar itd..
Odpowiedz
#13
Niedawno wyszła wersja beta,niby da się grać ale wymagana jest bardzo mocna karta graficzna,na mojej GT710M da się grać ale w 20 fpsach.W obecnym stadium rozwoju można potraktować Unit3DPinball wyłącznie jako ciekawostkę tworzoną przez zapaleńców.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości