Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Revenge from Mars - resetuje się co chwila, pixele i inne
#1
Witam
Być może Pinball Wizard coś pomoże. Ostatnio zabrałem się za naprawdę Rvenge from Mars - wymieniłem zasilacz bo strasznie wył jak mi się wydawało - okazało się jednak, że to nie zasilacz, lecz wiatraczek nad procesorem.

Po zmianie wszystkiego maszyna co chwila się resetuje - odpala się i po 30 sekundach wiesza się ponownie, lub wcale nie odpala, a od czasu do czasu pojawiają się np po 10 sekundach mega pixele - tak jakby szwankowała karta graficzna lub coś takiego.

NIe ruszałem karty - nic przy niej nie grzebałem.

Teraz pytanie.

Sprawdziłem połaczenia, dociskałem gdzie trzeba elegancko, i problem nadal występuje.

NIe wymieniłem jeszcze wiatraczka nad procesorem, jak wymienie to może coś się poprawi, ale nie wygląda mi to na problem z wiatraczkiem i chłodzeniem.

Czy mogą być gdzieś zimne luty na karcie graficznej itp? Że tak się dzieje?
Jakieś sugestie?
IJ, POTC, Avatar, RS, RFM, AFM, MM, CV, ACDC BIBLE, X-MEN LE, MOPLE, SM, SHREK, LW, TOM, STLE, KISS LE, GOT LE, TAF
Odpowiedz
#2
Jeśli mnie pamięć nie myli, to tam nie ma karty graficznej, a raczej jest tzw "integra", czyli chip graficzny jest na płycie głównej. Ja obstawiałbym zasilacz jako przyczynę resetów.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#3
Zasilacz wymieniony na nowy - więc na pewno to nie on - działa naprawdę sprawnie.
Jeszcze przed wymianą zasilacza takie awarię miały miejsce np. jak stuknęło się lekko w maszynę i ruszyło PC, który jest w środku - czyli wprawiło się go w lekkie drgania - to pach - reset.

Strasznie czuły ten drań Smile
IJ, POTC, Avatar, RS, RFM, AFM, MM, CV, ACDC BIBLE, X-MEN LE, MOPLE, SM, SHREK, LW, TOM, STLE, KISS LE, GOT LE, TAF
Odpowiedz
#4
Jeśli nie zasilacz, to jeszcze może to być wina pamięci (zakładam że są tam jakieś moduły SIMM czy coś). Jeśli to nie pomoże, to pewnie już coś na płycie głównej.
Odpowiedz
#5
W takim razie wyjmij wszystkie karty z płyty głównej, przemyj gniazda i krawędzie izopropanolem i wsadź spowrotem. Dopilnuj, aby sztywno siedziały. Moduły pamięci również.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#6
Pinball Wizzard napisał(a):W takim razie wyjmij wszystkie karty z płyty głównej, przemyj gniazda i krawędzie izopropanolem i wsadź spowrotem. Dopilnuj, aby sztywno siedziały. Moduły pamięci również.
skoro mowa o komputerze to mogę się tez wypowiedzieć, proponuje też przedmuchać sprężonym powietrzem wszelkie gniazda i sloty.
kurz potrafi nieźle namieszać. miałem taki przypadek że wydawało mi się że karta graficzna do wymiany a wlaśnie pozbycie sie kurzu ze slotu agp wszystko załatwiło.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości