Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wymiana żarówek w trudnodostępnych miejscach.
#1
Być może większość zna ten sposob, być może inni mają lepszy, ale sądzę, że poniższe wskazówki ułatwią życie tym, którzy codzienną obsługę flipera wykonują sami. Zdarza się, że żarówki w obwodzie "general illumination" (choć nie tylko) na "playfield'zie" nie są dostępne z góry po demontażu plastikowych "artwork'ów" z powodu bliskości innych elementów, np blaszanych prowadnic, "post'ów", "jet bumper'ów" itp. Wówczas można próbować dostać się do żarówki od spodu odkręcając jeden wkręt. Co jednak, gdy tak jak np w "Revange From Mars" żarówka oznaczona jako 74B (błędnie zaznaczona na instrukcji, a opisana jako "left of left top lane") od spodu jest niedostępna z powodu cewki sterującej "left gate", która zasłania wkręt mocujący oprawkę żarówki a od góry po zdemontowaniu lewej rampy i "art work'a" otaczającego "jet bumper'y" uniemożliwiają wsadzenie paluchów blaszane prowadnice? Można oczywiście heroicznie demontować cewkę narażając na szwank dość delikatną sprężynkę, która pociąga blokadę "left lane" lub bardziej ambitnie walczyć z demontażem blaszanej prowadnicy, ale jest sposób łatwiejszy. Wystarczy do tego kawałek wężyka z tworzywa sztucznego, którego wewnętrzna średnica jest nieco mniejsza, niż średnica bańki żarówki, np 8 mm. Wężyk wciskamy na żarówkę na tyle, aby samoczynnie nie spadał i obracamy, aby uwolnić żarówkę z podstawki. Nową żarówkę instalujemy w ten sam sposób. Resztę pokazują zdjęcia. Warunek: wężyk powinien mieć temperaturę pokojową, aby był elastyczny. Jeżeli w pomieszczeniu jest zimno, to trzeba go przez chwilę ogrzewać w dłoniach.


Załączone pliki Miniatury
                       
           
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#2
bardzo ciekawe! fajnie że się dzielisz wiedzą.
Odpowiedz
#3
Berud napisał(a):bardzo ciekawe! fajnie że się dzielisz wiedzą.
Jeśli pamiętasz, to taką deklarację złożyłem logując się tu po raz pierwszy.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#4
Pinball Wizzard napisał(a):
Berud napisał(a):bardzo ciekawe! fajnie że się dzielisz wiedzą.
Jeśli pamiętasz, to taką deklarację złożyłem logując się tu po raz pierwszy.
pamiętam Smile Ale że na forum nie ma systemu pochwał/lajkow wydaję mi się oczywiste napisać coś pozytywnego Smile
Odpowiedz
#5
A gdzie zdjęcia bo nie widzę?
IJ, POTC, Avatar, RS, RFM, AFM, MM, CV, ACDC BIBLE, X-MEN LE, MOPLE, SM, SHREK, LW, TOM, STLE, KISS LE, GOT LE, TAF
Odpowiedz
#6
Squall napisał(a):A gdzie zdjęcia bo nie widzę?
są jako załączniki, czyli widać je tylko dla zalogowanych.
Odpowiedz
#7
Berud napisał(a):pamiętam Smile Ale że na forum nie ma systemu pochwał/lajkow wydaję mi się oczywiste napisać coś pozytywnego Smile

Aaaaaaa... to dzięki, dzięki.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości