Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PinCab
#46
Ach zawalony jestem robotą i mój projekt kabinetu leży odłogiem... ale coś tam pchnąłem do przodu.

Przymierzam się do zakupu tv na playfield. W zasadzie nie ma szans, aby kupić na tablicy czy aledrogo używany tv 40'' taki, żeby nie było szkoda zdejmować obudowy. Ściąganie obudowy z nowego tv co wiąże się z utratą gwarancji wydaje mi się średnim rozwiązaniem. Ponadto liczę, że w przyszłości uda mi się wykminić jakiś patent, który po zdjęciu szyby (korzystam z pudła po Black Rose) pozwoli tv ustawić do pionu i normalnie obejrzeć na nim film czy pograć na konsoli albo coś podobnego. Więc także z tego powodu - aby było go za co złapać i do pionu postawić - też nie chce obudowy ściągać.

Jedynym z nowych modeli dostępnych na rynku o cienkiej ramie mieszczących się bez ściągania obudowy do standardowego pudła jest Panasonic TX-39AS600E za 2199zł. Telewizorek jest dość zgrabny, obraz ma super, a 39'' cali zapewnia odpowiedni komfort gry... szukam jeszcze tylko informacji jak wygląda w tym modelu kwestia imput-lagu.
Odpowiedz
#47
A nie lepiej będzie Ci kupić używany LCD 39-42" za ok 900-1000zł? Do pincaba nie potrzebujesz 500Hz. Ja mam 42" LG serię LN 100Hz i nie mam żadnych problemów. Obraz w 1080p i styka. Poczekaj na opinię Busola - też ma caba std po TMNT z TV.

Co do przerabiania tv aby go potem wyciągać i oglądać tv to moim zdaniem jest to GŁUPOTA. Nie lepiej kupić dobry 24-32" na backglass i używać go do gier i filmów? Więcej się narobisz przerabiając budę i masz o 100000% większe ryzyko, że coś Ci się spie(tentego) podczas wyciągania tv.
Odpowiedz
#48
Na backglass wchodzi 27 cali w obudowie lub 28 bez - jeśli buduje się na oryginalnym "pudle" - dlatego patent z wyciąganiem playfieldowego tv 39'' jeśli by ktoś chciał np zagrać na konsoli uważam za dobry. Ściągnąć szybę to żaden problem.

Na playfierld wchodzi max 40'' bez obudowy, nie wydaje mi się by się dało wepchnąć 42 nawet bardzo mocno nadpiłowując boki. Z obudową nie wchodzi tu nawet większość 39''... wymieniony prze ze mnie model mam hipercienki bezel i wchodzi w obudowie! Przy czym jest to tv bez 3d i specjalnych bajerów. Można by wepchnąć także model zeszłoroczny Philipsa za 1400 zł ale ma bezel z jednej strony grubszy co raziłoby optycznie.

Ceny używanych 40'' są na tablicy z dupy... baranom się wydaje ze jak dwa lata temu kupiły za 2K to teraz ich tv jest wart co najmniej 1600, podczas gdy technologia poszła do przodu, ceny spadły i nowy lepszy mogę dostać taniej niż używkę... a przynajmniej tak niewiele drożej, że używki się zwyczajnie nie opłacają.
Odpowiedz
#49
Mój cab to co prawda custom ale ostatnio dobrałem się do budy std i będę coś kombinować.

Btw - powiedz mi co chcesz zrobić z tym tv 39" po wyjęciu z budy? I tak będziesz tam trzymał samą matrycę więc ryzyko uszkodzenia poprzez wyciąganie jest duże. Nawet jeśli dorobisz mocowania i ustawisz tv pionowo to jakie filmy czy gry chcesz na tym odpalić?

Nie lepiej Ci dokupić kawałek sklejki i dorobić custom backboxa aby wszedł Ci 32"? Jeśli nie to idź w monitor 28". Różnica w 28" a 32" nie będzie aż taka duża a masz wszystko na stałe połączone i nic nie musisz ruszać.

p.s. daj jakieś FOTY :mrgreen:
Odpowiedz
#50
Mam ładną oryginalną budę i chcę zachować backboxa z niej... poza tym nawet jakbym przerobił to 39'' z playfieldu i tak lepsze od ewentualnych 32 ze zmodyfikowanego backboxa... a 3 telewizorów nie zamierzam kupować - to by było przegięcie - nówka na playfield i używka lub monitor 27'' na backbox... nie bedę kupowął trzeciego tv do konsoli czy czasem jakiegoś filmu...

Dlatego chcę tv w obudowie - ma przeca z tyłu te dziury do montażu vesa czy jak to się tam zwie... wykminienie jakiegoś patentu by po zdjęciu szyby go jednym pociągnięciem stawiać do pionu stabilnie nie powinno być trudne, choć to zostawiam na później. W każdym razie chcę zachować taką możliwość i dlatego chcę tv w obudowie.

Na razie mam:
kompletną budę po black rose
kompa z gotowym softem który pójdzie do środka (obsługuje 3 wyjścia video)
ipaca z przyciskami (zrobiłem tak kontroler na bazie pudelka z tektury na próbę)
monitor 17'' 16x10 na dmd

Jak kupię 39'' tv na playfield zacznę to składać do kupy. 27'' na backglass to już nie problem.
Odpowiedz
#51
Po rozebraniu LG 37 cali matryca idealnie weszła w obudowę standard.
Odpowiedz
#52
@ busol piszesz o playfieldzie jak rozumiem?! IMHO po rozebraniu - bez obramowania - to bez nadpiłowywania boków 40'' powinno wejść bez problemu. Nie za małe to 37'' na playfield w standardowej budzie?
Odpowiedz
#53
wszystko zależy od użytkownika Smile

Jedni robią caba pod budę którą posiadają, inni pod emulację stołu aby na tv wyglądał jak prawdziwy. Standard Body playfield to ok 52cm czerokości - tyle co tv 42". Gorzej jest przy wysokości stołu bo tu nawet 42" tv traci ok 15cm. Przy widebody masz już tv 46".

Busol należy do pierwszej grupy, ja do drugiej :mrgreen:
Odpowiedz
#54
KubaS napisał(a):@ busol piszesz o playfieldzie jak rozumiem?! IMHO po rozebraniu - bez obramowania - to bez nadpiłowywania boków 40'' powinno wejść bez problemu. Nie za małe to 37'' na playfield w standardowej budzie?

Czy za małe ? Brałem to co dostałem za free Smile więc zadowolenie jest wypadkową rozmiaru i poniesionych kosztów. W moim wypadku na plus. Tym bardziej że po rozebraniu okazało się, że odpada mi problem stolarski i nic nie modyfikując w obudowie łądnie mi weszło (wcześniej w wątku jest chyba obrazek). Bo pierwotnie planowałem wstawić samsunga 40' ale z tego co czytałem to w przypadku mojego modelu po rozebraniu matryca jest ok 1-2 cm za szeroka do standard body i widziałem obrazki jak ludzie robili "rowek" po bokach skrzyni w obudowe i tak wsuwali matrycę. Wtedy rzeczywiście playfield był "od boku do boku"
Odpowiedz
#55
No tak, jakbym mógł dostać coś za friko to też bym patrzył inaczej... Dzięki za info, wydawało mi się, że KAŻDY 40'' powinien wejść bez bezulu do środka nie wymagając modyfikacji. Ale skoro tak nie jest to tym bardziej utwierdzam się w zamiarze zakupy Panasa który ślicznie zmieści się w obudowie niemal na styk ("szpara" w budzie jest o 0,6 cm szersza niż wymiar tv)

http://www.panasonic.com/pl/consumer/kin...as600.html
Odpowiedz
#56
KubaS napisał(a):No tak, jakbym mógł dostać coś za friko to też bym patrzył inaczej... Dzięki za info, wydawało mi się, że KAŻDY 40'' powinien wejść bez bezulu do środka nie wymagając modyfikacji. Ale skoro tak nie jest to tym bardziej utwierdzam się w zamiarze zakupy Panasa który ślicznie zmieści się w obudowie niemal na styk ("szpara" w budzie jest o 0,6 cm szersza niż wymiar tv)

http://www.panasonic.com/pl/consumer/kin...as600.html

Dobrze jest też (jak się da) znaleźć dokumentacje serwisową i tam jest info na temat typu matrycy albo z wymiarami albo wygooglać na stronie producenta matrycy jej wymiary...
Odpowiedz
#57
Busol tylko, że KubaS chce ten tv ustawiać pionowo więc wybebeszanie bezela w jego przypadku mija się z celem. Jak już to celowałbym w samsunga serię slim albo szukał jakiegoś innego ultraslim. Wyciąganie gołej matrycy wiąże się z ryzykiem uszkodzenia panelu więc tu widzę jedynie takie rozwiązanie.
Odpowiedz
#58
Poza Panasami TX-39AS600 i TX-L39E6 nie jest mi znany Żaden inny 39'' o wymiarach (oczywiście bez stopki) poniżej 52 cm - modele innych producentów (np Toshiba/Samsung/LG) wymagałyby nadpiłowywania boków. Poza tym co wy chcecie od Panasa? W czym niby Szajsung lepszy? Do gier najlepsze ponoć Sony z określonej serii ze względu na bliski zeru imput lag, ale nie ma z niej modelu 39''. Tak się jeszcze wstrzymuję z zakupem, głównie ze względu na to , że i tak nie mam w tej chwili czasu, aby się tym bawić, ale w sumie to się już na tego Panasa zdecydowałem.
Odpowiedz
#59
KubaS napisał(a):Poza tym co wy chcecie od Panasa? W czym niby Szajsung lepszy?

Ależ ja nic nie mam do panasa Smile Pisałem o
a) LG - do dostałem za darmo
b) Samsungu - bo miałem w domu i planowałem wymienic na nowszy a stary wsadzic do skrzyni, ale tak nie zrobiłem bo --> a)
Odpowiedz
#60
Czy ktoś może mi podać wymiary zawiasów - te co na zdjęciu poniżej (wymiary A, B, C, D)

Na razie jestem na tym etapie jak na zdjęciach i flipper zaczyna mi się podobać, ale jeszcze dużo roboty przede mną.

Może ktoś ma do sprzedania takie zawiasy, szukam też jeszcze side rails.


Załączone pliki Miniatury
           
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości