Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z wybiciem bili
#76
Które cewki nie pracują? Wszystkie? "Na gwoździa" przeleciałeś 15 amperowe tranzystory cewką, która mogła je Tobie popalić (chyba ma niższą rezystancję). Nie dla ozdoby jest zasilana innym tranzystorem z linią na osobnym bezpieczniku.
Odpowiedz
#77
Posiedziałem nad nim wczoraj ale już nie miałem siły odpisywać.
Najważniejsze, Getaway działa!
Niestety, nie wiem do końca co było nie tak i obawiam się, że problem może niedługo wrócić ale mam pomysł co wtedy zrobić Smile

Opiszę pokrótce bo jestem to winien Smile
Jak na amatora przystało założyłem, że skoro nie mam połączenia między J1-6 i J107-2 to pociągnę sobie kabelek i to rozwiąże moje problemy. Po tym jak to zrobiłem i miałem połączenie między ww. punktami - a nie miałem na innych - zobaczyłem w schemacie, że jest to linia zasilająca inne cewki i takie rozwiązanie jak sobie wymyśliłem nie zadziała.
Przywróciłem więc stary kabelek w złączu J107-2 i sprawdzałem ciągłość między nim i kolejnymi cewkami (9-16).
O ile dobrze pamiętam nie było połączenia tylko między J1-6 i J107-2 (czyli tak jak na początku problemu).
Zacząłem też sprawdzać ciągłość między różnymi cewkami. Niestety robiłem to dość chaotycznie i - jak teraz nad tym się zastanawiam - to pewnie wtedy poruszałem jakieś złącze i dzięki temu przywróciłem ciągłość w całym obwodzie bo cokolwiek nie dotknąłem miernikiem to piszczał.
Złożyłem wszystko, uruchomiłem i działa.

Wydaje mi się, że muszę teraz sprawdzić dokąd idzie przewód ze złącza J1-6 i poprawić/przeczyścić kolejne złącze. Wczoraj z uwagi na późną porę już tego nie zrobiłem ale pewnie mnie to nie ominie.

Dziękuję wszystkim za pomoc.
Dzięki Wam dotarłem do stron w manualu, do których nigdy wcześniej nie zaglądałem ;-)

ps. Objawił się przy okazji inny problem z moją maszyną. Nie mogę podnieść playfieldu, oprzeć go i zablokować.
Dlatego mam prośbę jakby ktoś mógł zrobić fotki jak wygląda mocowanie (prowadnice) pod playfieldem "The Gateway High Speed II" bo u mnie jest coś nie tak.
XIX
Odpowiedz
#78
ZUch!!
przy teście gwożdziowo spinaczowym używaj dla bezpieczeństwa diody (zamiast,dobrą stroną!!).


Najważniejsze że sie udało!!! :mrgreen:
Czy Sobota czy Niedziela na/przy flipperch.



http://www.pinballowners.com/jacquesik
Odpowiedz
#79
Tego aby był dobry styk należy pilnować. Jeśli styk nie jest dobry to tworzy się rezystancja (opór). I teraz po krótce:
rezystancja na przewodzie = zwiększenie prądu w danym obwodzie (więcej amperów) = wypalanie obwodów (najczęściej przy wtyczkach, w punktach "zdławienia")
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości