Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MAME CAB - Chciałem się pochwalić
#1
Każdy mężczyzna powinien - bla bla bla. Ja do listy dopisuje czwartą pozycję - zbudować swój własny cab Smile
Korzystając z okazji, że małżonka powiła nam 4 potomka (potomkinię właściwie), pobyt w szpitalu przedłużał się a po powrocie ze szpitala wieczory długie zabrałem się za odkładaną od roku robotę i tak powstał widoczny CAB noszący kodową nazwę "Extreme Low Budget Cab" Smile Albo inaczej - "Kryzys wieku średniego mode on"

Prioryty były takie
1. Niski budżet - czyli nie kupować jak nie trzeba i nie ma w piwnicy
2. Ma działać
3. Budowa nIe może zająć wiele czasu
4. Nie przesadzajmy z estetyką Smile

Nie wszyscy znajomi to rozumieją więc chwalę się tu bo wiem, że mimo skrzywienia flipperowego wielu kolegów sympatyzuje też z tego rodzaju uciechami.

Dla ciekawskich minikosztorys ze specyfikacją:

1. Skrzynia - 50,5 PLN (kupiłem dwie za 1 PLN i 100 zł transportu)
2. Komputer - Jakiś stary Pentium 4 z XP pewnie ze 50 PLN z klawiaturą i myszą Smile
3. Ekran - wywalony oryginalny ale w niewiadomym stanie kineskop zastąpiony starym TV CRT PHILLIPS 25' (miałem po babci ale na tablica PL pewnie za darmo albo 10 PLN)
4. Buttony Joysticki - allegro - ok 50 PLN za wszystko
5. Stolarka - jakieś resztki z piwnicy plus szyba ze starej szafy (docięcie 1 PLN)
6. Pozostałe - jakieś listewki, okleina, kilka śrub, otwornica, końcówki, farba - Castorama/Leroy - ok 50 - 70 PLN
7. Jedyny drogi i nowy element to iPac2 (ok 35 EUR + wysyłka z UK)
http://www.ultimarc.com/ipac1.html

Oprogramowanie:
- Windows XP,
- MAMEUIFX (+ ok 4K ROMów),
- HyperSpin

Może nie wygląda pięknie, ale zrobiłem sam, sam, sam. Działa, dzieci mają radochę bo nawet wrzutnik działa. Zostało trochę odmalować zaślepić dziury i grać (co już uprawiam)

Na obrazku poglądowym TimePilot ze specjalną dedykacją dla Prezesa Smile

Teraz w kolejce czeka Visual Pinball w skrzyni więc ciąg dalszy (nieprędko) nastąpi


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#2
SUPER!!!!!! Gratulację wykonania i pomysłu !!! zajebista sprawa.

a tak z ciekawości, do czego służy to urządzenie które zamawiałeś w UK ??.
Odpowiedz
#3
mucha napisał(a):a tak z ciekawości, do czego służy to urządzenie które zamawiałeś w UK ??.

To podstawowa sprawa w przypadku łączenia cabów czy vityualnych pinballi (buttony, joystiki, przełaczniki, drzwiczki) z PC. Podłącza sie toto do USB i... widać klawiaturę. A potem tylko podpiąc buttony i wszystko co sie chce. Ma nawet szynę do ledów które są sterowane softem ROMów. Banalne w obsłudze, a jak ktoś chce w pełni programowalne. Sprawdziłem, polecam, bardzo szybka wysyłka (niecałe24h od zapłącenia) Na stronie też pełno innych bajerów dla budujących takie urządzenia.
Odpowiedz
#4
dzięki,
jeszcze raz gratuluję, piękny automacik :mrgreen:
Odpowiedz
#5
To ja też się pochwalę - wersją dla domu. Wink
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Ztz20bPCGP4[/youtube]
Odpowiedz
#6
Gra - Michael Jackson - setki godzin spędzonych przy tym tytule.
CHCĘ (MUSZĘ) to mieć. Napisz coś więcej o tym sprzęcie.
Jak możesz napisz mi na priv.
Odpowiedz
#7
Jaro napisał(a):Gra - Michael Jackson - setki godzin spędzonych przy tym tytule.
CHCĘ (MUSZĘ) to mieć. Napisz coś więcej o tym sprzęcie.
Jak możesz napisz mi na priv.
A nie przypadkiem Moonwalker? Smile
Odpowiedz
#8
A nie przypadkiem: Michael Jackson's Moonwalker

http://www.softpicks.pl/software/Gry/Emu...254905.htm
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem" - Mark Twain
Odpowiedz
#9
TO nie sprzęt ale zwykłe MAME z romem tej gry Smile
Starczy PCet
Odpowiedz
#10
Na filmie widać, że to MAME, ale sądziłem, że może jest zrobiona do tego jakaś buda. Tak jak zrobiłeś to Ty "busol".
Odpowiedz
#11
Wszyscy sie chwala to i ja


Załączone pliki Miniatury
   
Mezik
Odpowiedz
#12
Nie, do tego nie było budy oprócz skrzynki z kontrolerami. Plusem były dobra konfiguracja emulatora oraz sprzęt zdolny go uciągnąć bez zauważalnych śladów emulacji. Pierwszy egzemplarz już poszedł jakiś rok temu, krótko po publikacji. Sprzęt dość płynnie emulował nie tylko MAME, ale inne platformy 8/16bit.
Prace nad drugim egzemplarzem od jakiegoś czasu wiszą w powietrzu. Założeniem były nawet oryginalne nośniki odpalane z oryginalnych peryferiów podłączanych przez odpowiednie konwertery - nie tylko dyskietki, ale i taśmy magnetofonowe Commodore 64.


Załączone pliki Miniatury
                       
   
Odpowiedz
#13
fajneeeee Smile

Przy okazji pytanie. Dużym problemem dla mnie był monitor a włąścieiw jego proporcje.
Zeby ekran był sensownie duzy musi byc 4;3. Ew kombinowanie 16:9 ale w pionie i zabawy z rotacją.

MI udało się wepchnąć stary telewizor 25 cali który idealnie pasował był pod ręką i działa. Natomiast widzę już że mimo iż CRT daje efekt oldskulu Smile to jednak dzieciaki nie są przyzwyczajone i oczy bolą. Wstawiłbym jakiś monitor LCD 4:3 ale dostać coś powyżej 22 cale w tym formacie to chyba niemożliwe. A mały 22 cale to już nie to samo
Odpowiedz
#14
mezik napisał(a):Wszyscy sie chwala to i ja

Gofer - Twego nie widać
Odpowiedz
#15
ja widze
Mezik
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości