Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nagrywarka do romow/stalakow flipperowych, ktora wybrac ?
#1
Chce od dluzszego czasu powgrywac nowe wersje i tam gdzie trzeba zmienic na angielski w swoich maszynach a wysylanie i placenie za kazde przegrywanie przy takiej ilosci jest bez sensu, wiec wole sobie kupic sam nagrywarke i nauczyc sie przegrywac.

Na starcie mam pierwszy problem bo nie wiem ktora wybrac, na allegro jest tego sporo, orientowal sie ktos w temacie i moze pomoc ? Na co trzeba uwage zwrocic ? Jak mala roznica w cenie to wiadomo ze wole cos lepszego co wieksza ilosc typow stalakow przegrywa, moze sie kiedys to przyda.
Odpowiedz
#2
Marcin podaj jakis pierwszy lepszy link z taka nagrywarką,


słabo znam angielski, ale tu coś opisują http://www.oocities.org/tafpinball5/tafg...ctions.htm
Odpowiedz
#3
http://allegro.pl/elektronika-programatory-68366

w tym dziale jest tego sporo
Odpowiedz
#4
http://allegro.pl/willem-ezo-98d12-pcb5-...10621.html

Ten powinien zadziałać. Niestety możesz się natknąć na problem wynikający z faktu, że te programatory wymagają starego portu równoległego w kompie (LPT), które są już praktycznie niespotykane.

Do tego wszystkiego musisz nabyć "kasowarkę" na ultrafiolet, bo stara zawartość chipów jest usuwana poprzez wystawienie okienka (często zakrytego jakąś naklejką) na działanie takiego właśnie światła.

Tutaj jest lista używanych kości w poszczególnych maszynach.

Jak już przebrniesz przez to wszystko, to sam proces nagrywania softu to już dziecinada - odpalasz program, wybierasz rodzaj układu podajesz plik i klikasz start. Smile
Odpowiedz
#5
Witam. Z podłączeniem programatora do komputera nie będzie problemu ,jest mozliwość zastosowania przejściówki port LPT USB
tu link do stronki z konkretną przejściówką
http://www.komputronik.pl/product_pictur...f2d55f.png
Odpowiedz
#6
Po pierwsze podałeś linka do konwertera USBRS232 (port szeregowy) a do programatora jest potrzebny USBLPT (równoległy). Po drugie różnie z tymi konwerterami bywa i trzeba uważać, ponieważ zostały one wymyślone przede wszystkim do podłączenia starych drukarek, a te korzystały ze standardu ECP, natomiast programator będzie gadał według standardu EPP, tak więc jeśli już przejściówka to trzeba się upewnić że obsługuje ona tryb EPP+ECP. Jeśli programator byłby podłączany do komputera stacjonarnego, to lepszym (pewniejszym) rozwiązaniem jest kupno osobnego kontrolera LPT na karcie PCI.

Tutaj jest schemat konwertera, który powinien zadziałać. Jak ktoś ma chwilę wolnego czasu, umie lutować i wytrawić sobie płytkę drukowaną to może spróbować. Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości