Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dlaczego tak mało ?
#1
Jakiś czas temu flippery były wszedzie, a ostatnio ze zdziwieniem stwierdziłem, że w takich międzyzdrojach w Sezonie są max 3 sztuki.

Kiedyś usłyszałem dziwną teorię od jednego człowieka który miał swój salon (i kilka flipperów) w Łukęcinie, że kilka(naście ?) lat temu ktoś kupił z naszego rynku dużą ilośc maszyn i wywiózł podono do Australii

Czy to jakas urban legend ?
Odpowiedz
#2
To nie "dziwna teoria" ale prawda ten człowiek wiedział co mówi.Po 2004 roku przez kilka lat nastąpił taki odpływ maszyn z Polski że dziś mamy to co mamy.Moje flippery też popłynęły do Australii ale głównie to Europa Zach. i Skandynawia je łyknęły.Powody to małe zainteresowanie grających i upadek producentów.Szkoda że tak się stało...
Odpowiedz
#3
Ta sprawa się przewija w opowieściach ,jestem świeżo po rozmowie z człowiekiem z Sopotu (teraz ma ofertę części na Tablica)i na pytanie czy ma jakiś Fliper odparł że kila lat temu sprzedał komuś ze Śląska (13 szt.) i wszystkie idą do kontenera na wysyłkę do Australi (niestety ).Czy jest to prawdziwe story ,hmmm.... .?-chyba tak niestety :/
Odpowiedz
#4
cóż, z Europy Wschodniej, którą to dla australijczyków z całą pewnością jesteśmy, zawsze taniej niż z USA, gdzie popyt na maszyny dużo większy...

do zjawiska też w dużej mierze przyczynia się duża awaryjność fliperów i konieczność częstego serwisowania - jak ktoś nie jest operatorem albo zapaleńcem, to nie będzie mu się chciało w to bawić bo koszta naprawy i utrzymania są większe niż zysk z maszyny.
Odpowiedz
#5
Pytanie ile płacili za flippera w 2004 roku ?
Im większą mądrość posiadasz, tym z większą ilością debili musisz się użerać..

http://www.pinballowners.com/dr.diablo
Odpowiedz
#6
Hmmm, coraz więcej materiałów w telewizji poświęconych fliperom i gadka o powrocie popularności tych maszynek, czy więrzycie w to że kiedyś producenci fliperów(Williams/Bally) powrócą do produkcji sprzętu, nawet fajnie by było gdyby powrócili do produkcji starych stołów, przecież wciąż mają licencje, Stern posiada prawa do pinbali Data East, oraz Segi. Może mi się marzy, ale za parę lat kto wie....
Odpowiedz
#7
http://www.pinballnews.com/shows/expo2012/index.html
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości