Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LEDy które trochę świecą kiedy nie powinny - rozwiązani
#1
Brat sprezentował mi komplet LEDów do Demolition Man, ale niestety miał ograniczony budżet i kupił wersję tańszą, która nie zabezpiecza przed efektem poświaty (ang. Ghosting), czyli czasami dioda pali się słabym światłem mimo że nie powinna. Wkurzało mnie to strasznie i zacząłem szukać rozwiązania. Okazuje się że jest i to całkiem proste, a jedyne co trzeba zrobić to zmodyfikować ROM i wgrać go na starą kość. Jest do tego potrzebny programator EPROM. Oto co należy zrobić:

1. Najpierw sprawdź na tej stronie czy przypadkiem nie ma już gotowego ROMu. Do Deomlition Man jest plik dm_dx4.zip i tego użyłem. Jeśli jest to przejdź do punktu 5.
2. Ściągnij z tej strony program wpclp.
3. Rozpakuj paczkę z ROMem ściągniętą np. ze strony ipdb.org. Będziesz miał kilka plików zawierających dane dla poszczególnych kości. Jeden z nich to program oprogramowanie flippera i ten nas interesuje. Powinien nazywać się inaczej niż pozostałe. W moim przypadku to plik dman_lx4.rom.
4. W okienku DOSa (albo w terminalu Linuxowym) uruchamiamy patcher w sposób:

wpclp dman_lx4.rom dman_lx4-patched.rom

Program zapyta sie o nazwę nowego ROMu jaką chcemy nadać. Nie ma to żadnego znaczenia. Wybierz cokolwiek zgodnie z zaleceniami.

5. Poprawiony plik z ROMem należy teraz wgrać na kość przy pomocy programatora i wymienić w maszynie (jak nie wiesz jak to zrobić to google bardzo szybko pomoże). Ewentualnie jeśli przy okazji zrobiłeś upgrade do nowszej wersji softu, może się okazać konieczne wgranie również pozostałych plików do kości zawierających dźwięki.

6. Ciesz się brakiem poświaty. Smile

Link do filmu ze standardowym ROMem

Link do filmu ze spatchowanym ROMem

Różnicę szczególnie dobrze widać na podświetleniu Cryo-Prison Multiball.

Dla ogarniętych w elektronice cyfrowej i angielskim - link do dokładnego wytłumaczenia o co chodzi

Jak coś jest nie jasne pytajcie - chętnie pomogę.
Odpowiedz
#2
Dyleck, znasz może jeszcze jakąś inną stronę z gotowymi rom-ami?? Bo ta którą podałeś już niestety nie śmiga.
Odpowiedz
#3
Nie i google nic nie znajduje. Ewentualnie mogę Ci przygotować paczkę spaczowanych romów, ale to nie są tanie rzeczy.
Odpowiedz
#4
zdaję sobie sprawę :mrgreen:
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości