Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Reset WPC
#31
(04/11/2020, 22:55)mucha napisał(a):
(01/11/2020, 23:26)JarekC.DIY napisał(a): Pomysł wysyłki listem chyba nie był do końca trafny, od tygodnia przesyłka ma niezmienny status "Item is ready for transport".
Cóż musimy się uzbroić w cierpliwość.
już tak miałem kilka razy, a przesyłka już była w drodze Wink
Wreszcie coś się ruszyło i przesyłka jest już w Europie.
Odpowiedz
#32
Aktualizacja stanu:
- przesyłka jest już w Polsce, wiec powinna do mnie dotrzeć w tym tygodniu lub na początku następnego
- złącza i procesory już zamówione
- program napisany w 90%, resztę dopiszę już gdy będę miał układ docelowy i będę mógł go testować
Odpowiedz
#33
(10/11/2020, 20:37)JarekC.DIY napisał(a): Aktualizacja stanu:
- przesyłka jest już w Polsce, wiec powinna do mnie dotrzeć w tym tygodniu lub na początku następnego
- złącza i procesory już zamówione
- program napisany w 90%, resztę dopiszę już gdy będę miał układ docelowy i będę mógł go testować
Super! Dzięki!!
Odpowiedz
#34
Wiadomości są jak zawsze dwie dobra i zła Wink.

Dobra to płytki dotarły.

Zła to popełniłem na PCB dwie pomyłki które wyszły przy uruchamianiu (niestety tak bywa jak nie ma drugiej osoby weryfikującej projekt)
- zamieniłem w BOM rezystory od dzielników pomiarowych dla 5 i 12V, to jest łatwe do naprawienia po polega tylko na przelutowaniu rezystorów na właściwe miejsca
  i dla większości płytek już zrobiłem
- kondensator C3 jest połączony między nie tymi nóżkami U1 co trzeba, co powodowało dziwne zachowanie stabilizatora.
  Tutaj będzie potrzebna mała poprawka kynarem.  Na jednaj płytce już to zrobiłem i układ działa poprawnie.

Teraz pozostało jeszcze uruchomienie części procesorowej.
Mam nadzieję że tu już będzie z górki i przez weekend zakończę prace projektowe i będzie można zacząć montaż pozostałych PVB.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#35
(20/11/2020, 23:08)JarekC.DIY napisał(a): Wiadomości są jak zawsze dwie dobra i zła Wink.

Dobra to płytki dotarły.

Zła to popełniłem na PCB dwie pomyłki które wyszły przy uruchamianiu (niestety tak bywa jak nie ma drugiej osoby weryfikującej projekt)
- zamieniłem w BOM rezystory od dzielników pomiarowych dla 5 i 12V, to jest łatwe do naprawienia po polega tylko na przelutowaniu rezystorów na właściwe miejsca
  i dla większości płytek już zrobiłem
- kondensator C3 jest połączony między nie tymi nóżkami U1 co trzeba, co powodowało dziwne zachowanie stabilizatora.
  Tutaj będzie potrzebna mała poprawka kynarem.  Na jednaj płytce już to zrobiłem i układ działa poprawnie.

Teraz pozostało jeszcze uruchomienie części procesorowej.
Mam nadzieję że tu już będzie z górki i przez weekend zakończę prace projektowe i będzie można zacząć montaż pozostałych PVB
Super  Smile
Odpowiedz
#36
Jarek, co nowego w temacie ?? Smile
Odpowiedz
#37
Tak zmontowałem pierwszą sztukę i praktycznie skończyłem pisać kod ale wypadło mi parę prywatnych spraw w weekend i nie miałem czasu na więcej.
Jutro wrzucę zdjęcie i może uda mi się w pracy wygospodarować trochę czasu aby zacząć montaż.
Odpowiedz
#38
Moje 10 sztuk nie musisz montowac. Z przyjemnoscia dam sobie dolutuje elementy Smile
Mezik
Odpowiedz
#39
Najwięcej zabawy jest z poprawieniem moich błędów czyli przelutowaniem dwóch rezystorów (już zrobiłem na wszystkich płytkach) i kondensatora (jestem w trakcie).
Po tym pozostaje już tylko dolutowanie procesora (musi być zamontowany abym mógł go zaprogramować) złącz i uSwitcha.

W załączeniu zdjęcie pierwszego zmontowanego układu.

Co się biorę do pracy to coś wypada Angry , dzisiaj nawaliła w pracy drukarka (zdarta folia z wałka grzewczego fusera) i musiałem ją naprawiać,
ale powoli idzie do przodu.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#40
(01/12/2020, 15:45)JarekC.DIY napisał(a): Najwięcej zabawy jest z poprawieniem moich błędów czyli przelutowaniem dwóch rezystorów (już zrobiłem na wszystkich płytkach) i kondensatora (jestem w trakcie).
Po tym pozostaje już tylko dolutowanie procesora (musi być zamontowany abym mógł go zaprogramować) złącz i uSwitcha.

W załączeniu zdjęcie pierwszego zmontowanego układu.

Co się biorę do pracy to coś wypada Angry , dzisiaj nawaliła w pracy drukarka (zdarta folia z wałka grzewczego fusera) i musiałem ją naprawiać,
ale powoli idzie do przodu.
mi tam się nie śpieszy, czekam cierpliwie Smile
Dzięki
Odpowiedz
#41
Znalazłem dzisiaj trochę czasu i wszystkie moduły zmontowane, zostało jeszcze zaprogramowanie i końcowy test.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#42
Krótka instrukcja obrazkowa.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#43
Myślę że projekt można od strony technicznej uznać za zakończony, pomyłki projektowe zostały skorygowane.
Ile mogłem przetestować w domowych warunkach to tyle zrobiłem.
Proszę mnie potraktować ulgowo Wink gdyby pojawiły się jakiś problemy, oczywiście będę się starał pomóc.

Zgodnie z obietnicą koszt poniżej 10$ czyli 33 zł co na dzisiaj daje jakieś 8.80USD
Po weekendzie roześlę PW z namiarami do wpłaty, wysyłka najlepiej paczkomatem bo mam blisko i bez kolejki  Smile  .

Pozdrawiam wszystkich w Nowym Roku
JarekC
Odpowiedz
#44
Super Smile
Odpowiedz
#45
pierwszy moduł zamontowany w Road Show w którym był "reset" i działa elegancko, około godziny grania i nic. Jedynie trzeba odciąć drugą nóżkę na złączce Smile.
Jarek, dziękuję bardzo !!!!!!!!!!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości