Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Williams 11 - wyświetlacz 3 i 4 nie działa
#1
Pomóżcie proszę. Nie działają dolne wyświetlacze. Od czego zacząć, gdzie i jak szukać? (taśma dobra)


Załączone pliki Miniatury
   
Lord of The Rings, Sinbad, The Avengers, Pinball Champ '82, Capt. Fantastic, Mata Hari, Grand Lizard, RoGo, Game of Thrones PM
Odpowiedz
#2
Patrząc na schemat to najbardziej podejrzany jest układ U15 UDN7180, jest to driver segmentów wspólny dla wyświetlacza 3 i 4
Odpowiedz
#3
Czyli brać się od razu za przelutowanie? Gdzieś w PL kupię ten układ?
Lord of The Rings, Sinbad, The Avengers, Pinball Champ '82, Capt. Fantastic, Mata Hari, Grand Lizard, RoGo, Game of Thrones PM
Odpowiedz
#4
(09/12/2020, 22:50)DAL.CG napisał(a): Czyli brać się od razu za przelutowanie? Gdzieś w PL kupię ten układ?
A może któryś z naszych szanownych elektroników znajdzie w swoich zasobach, najlepiej razem z podstawką?
Lord of The Rings, Sinbad, The Avengers, Pinball Champ '82, Capt. Fantastic, Mata Hari, Grand Lizard, RoGo, Game of Thrones PM
Odpowiedz
#5
Raczej trudno osiągalny, przez co dość drogi. Spróbuj tutaj:
https://www.pinballwizard.nl/contents/en...nball.html
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#6
Sporo układów jest na ebay ale wszystko oferty Chińczyków.
Na początek możesz wymienić bufor przed UDN7180 bo ten jest łatwo dostępny.
Jeżeli dysponujesz miernikiem uniwersalnym to możesz sprawdzić następujące rzeczy:
1. przy włączonej maszynie sprawdź czy na U15 PIN 10 masz -110V (miernik ustawiony na pomiar napięcia stałego, czarny przewód miernika do masy, czerwony do PIN10)
2. przy WYŁĄCZONEJ maszynie , miernik ustaw na pomiar diod, czerwony kabel miernika do masy, czarny kabel miernika kolejno do pinów
od 1 do 8 U15, miernik powinien pokazywać ok 0.5,-0.7 następnie piny od 11 do 18 miernik powinien pokazywać przerwę
Odpowiedz
#7
(10/12/2020, 00:41)JarekC.DIY napisał(a): ...Jeżeli dysponujesz miernikiem uniwersalnym to możesz sprawdzić następujące rzeczy:
1. przy włączonej maszynie sprawdź czy na U15 PIN 10 masz -110V (miernik ustawiony na pomiar napięcia stałego, czarny przewód miernika do masy, czerwony do PIN10)
2. przy WYŁĄCZONEJ maszynie , miernik ustaw na pomiar diod, czerwony kabel miernika do masy, czarny kabel miernika kolejno do pinów
od 1 do 8 U15, miernik powinien pokazywać ok 0.5,-0.7 następnie piny od 11 do 18 miernik powinien pokazywać przerwę
OK, mam i zmierzę
Lord of The Rings, Sinbad, The Avengers, Pinball Champ '82, Capt. Fantastic, Mata Hari, Grand Lizard, RoGo, Game of Thrones PM
Odpowiedz
#8
(10/12/2020, 00:41)JarekC.DIY napisał(a): Sporo układów jest na ebay ale wszystko oferty Chińczyków.
Na początek możesz wymienić bufor przed UDN7180 bo ten jest łatwo dostępny.
Jeżeli dysponujesz miernikiem uniwersalnym to możesz sprawdzić następujące rzeczy:
1. przy włączonej maszynie sprawdź czy na U15 PIN 10 masz -110V (miernik ustawiony na pomiar napięcia stałego, czarny przewód miernika do masy, czerwony do PIN10)
2. przy WYŁĄCZONEJ maszynie , miernik ustaw na pomiar diod, czerwony kabel miernika do masy, czarny kabel miernika kolejno do pinów
od 1 do 8 U15, miernik powinien pokazywać ok 0.5,-0.7 następnie piny od 11 do 18 miernik powinien pokazywać przerwę
Pomiary zrobiłem już po wymianie układu (dałem podstawkę).
Układ mam z display panel D-10877, bo wyczytałem, że jest taki na U12, ale w niektórych maszynach nie jest używany, np. pin-bot.
ad.1. napięcie jest -104.7V
ad.2. od 1 do 8 pokazuje 890 jednostek a od 11 do 18 nie dzieje się nic. Zrobiłem też ten test bez układu, tylko na podstawce, ale wyniki są takie same.
Lord of The Rings, Sinbad, The Avengers, Pinball Champ '82, Capt. Fantastic, Mata Hari, Grand Lizard, RoGo, Game of Thrones PM
Odpowiedz
#9
W razie czego to mam takie wyświetlacze od Swords of Fury.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości