Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
A może Turniej Wirtualny
#1
Jak wiemy na normalny turniej w najbliższych tygodniach (a może i w miesiącach) nie ma co liczyć, wiec może zrobić turniej... wirtualny Smile

Do napisania tego postu zainspirował mnie Andrew, który kilka dni temu rzucił taki pomysł.  Z początku wydawało mi się to nie do zrobienia jednak po zastanowieniu się... czemu nie Smile

Tak na szybko przychodzą mi na myśl dwie opcje:

1) wykorzystać moduł turniejowy Pinball Arcade. Tam grać a tu wklejać wyniki tam uzyskane. Opcja ta daje 100% pewności co do autentyczności wyników ale trochę wydłuża wszystko w czasie i ogranicza do maszyn, które biorą udział w aktualnym turnieju TPA.

2) każdy zagra sobie w domu (dowolna ilość razy w danym dniu) i wklei pint screena z najlepszym uzyskanym wynikiem. Tu niestety jest zagrożenie że teoretycznie można wkleić wynik zrobiony w Photoshopie ale skoro ma to być tylko zabawa to chyba można założyć, że raczej nikt kombinował nie będzie. Zaletą takiej opcji jest to, że możemy wybrać dowolne stoły z The Pinball Arcade, Stern Pinball Arcade czy Pinball FX. Można byłoby grać na kompie (Steam), na telefonach, tabletach czy konsolach a nawet (jeśli ktoś posiada akurat w domu) na prawdziwej maszynie Smile

Turniej trwałby pewnie kilka dni - każdego dnia trzeba by zagrać na wyznaczonej maszynie (lub wyznaczonych maszynach) i pod koniec dnia wkleić wyniki. Szczegóły do dogrania.

Pytanie - ile osób chciałoby w czymś takim wziąć udział. Wydaje mi się, że aby temat ciągnąć dalej musiałoby zgłosić się chociaż 8-10 osób.

Co o tym sądzicie?
Odpowiedz
#2
jestem za 2 wariantem, aby trochę utrudnić oszukiwanie może wymagajmy zdjęcia wyniku zamiast screena?
Odpowiedz
#3
(21/04/2020, 12:33)Berud napisał(a): jestem za 2 wariantem, aby trochę utrudnić oszukiwanie może wymagajmy zdjęcia wyniku zamiast screena?

Pomysł dobry [Obrazek: smile.png] Jeśli ktoś chce oszukać to oszuka, pytanie tylko po co skoro to ma być tylko zabawa.
Odpowiedz
#4
(21/04/2020, 19:08)NEX napisał(a): Jeśli ktoś chce oszukać to oszuka, pytanie tylko po co skoro to ma być tylko zabawa.

Bo ma małego peinsa i musi być w czymś lepszy. Big Grin
Odpowiedz
#5
(20/04/2020, 02:32)NEX napisał(a): 1) wykorzystać moduł turniejowy Pinball Arcade. Tam grać a tu wklejać wyniki tam uzyskane. Opcja ta daje 100% 
Jestem za ,to jedziemy od piątku do niedzieli, w Fx-Pinball przed startem może niech każdy poda swój nick ,mając wgląd w wyniki weekend-owe można by sprawdzić dokładnie kto jaki miał wynik,( coś w tym stylu) .Jeszcze myślę o jednej platformie PC ? ,powiedzmy gamy na Steame  .
Odpowiedz
#6
OK to spróbujmy z tym FXem - zobaczymy jak to wyjdzie. Nawet nie wiedziałem, że tam jest jakiś moduł turniejowy Smile
Odpowiedz
#7
nie mam FX! myslalem ze gramy cross-platform i wybierzemy jakiś tytuł który jest i tu i tu. przecież taki pinball acrade to wyszedł na tak duża ilośc platform że na lodówce pewnie też sie da zagrać (sic!)

a może skoro chcemy grać na kompie to jakis opensourcesowy Visual Pinball albo Future Pinball i wtedy możemy sobie przygotować paczkę dokładnie taką samą dla każdego.
Odpowiedz
#8
Berud, zaproponowana przez Sebastiana wersja z Pinball FX jest w zasadzie gotowcem - odpala się prywatny turniej, ustala zasady i każdy gra na takich samych warunkach a do tego wszystko jest udokumentowane - moim zdaniem warto spróbować tego jako jednej z opcji.

Inną opcją, która też warto przetestować jest to co opisujesz czyli turniej cross-platformowy. Dla mnie byłaby to najlepsza opcja tylko cały czas nie mamy pomysłu jak rozwiązać temat weryfikacji wyników.

Kombinujmy równoległe nad obydwoma pomysłami..,
Odpowiedz
#9
Tongue 
W ramach testu odpaliliśmy z Sebastianem po jednym turnieju w module turniejowym Pinball FX. Pomimo że ja mam PFX na Steamie (Windows) a Sebastian na konsoli (Xbox) bez problemu mogliśmy wziąć udział w turniejach. Myślę że pod koniec weekendu można odpalić taki wirtualny turniej z tabelka generalną tu na forum. Postaram się przygotować opis i zasady w osobnym wątku. Jak nic z tego nie wyjdzie to trudno, jeśli się uda to będziemy mieli jakaś tam namiastkę turniejów Wink


(23/04/2020, 11:40)Berud napisał(a): nie mam FX! myslalem ze gramy cross-platform i wybierzemy jakiś tytuł który jest i tu i tu. przecież taki pinball acrade to wyszedł na tak duża ilośc platform że na lodówce pewnie też sie da zagrać (sic!)
a może skoro chcemy grać na kompie to jakis opensourcesowy Visual Pinball albo Future Pinball i wtedy możemy sobie przygotować paczkę dokładnie taką samą dla każdego.


Możemy też spróbować i na Pinball Arcade (osobiście TPA wolę od PFX). Spróbuj coś pokombinować w tym temacie i jakby co wrzucaj wątek z kolejnym turniejem.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości