Ocena wątku:
  • 5 głosów - średnia: 2.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PLAZA PARK PINBALL PARTY IX 21-23 SIERPIEŃ 2020 (3 DNI)
#1
[Obrazek: pppp9-1200px.gif]
Odpowiedz
#2
Super! Już się martwiłem że nie pojawia się informacja w tym temacie Smile Jeśli tylko będę mógł to będę, mimo że ostatnim razem byłem "w ogonie" końcowej klasyfikacji ;-)
Odpowiedz
#3
Exclamation 
Dzwirzyno obowiązkowo
Odpowiedz
#4
A ja bym chciał się zapytać o parę rzeczy ( jeżeli to za duży SPAM w tym temacie to niech ktoś mi na priv napiszę )

1. Czy każdy może wziąć udział w tym turnieju?
2. Ile kosztuje mniej więcej jakieś wpisowe itp.?
3. Czy jak pierwszego dnia uzyskam najgorszy wynik to odpadam z turnieju? Na jakich zasadach to się rozgrywa?
4. Słyszałem że na tych turniejach jest też parę stołów na których można sobie pograć między czasie poza turniejem?
5. Czy można tam przyjechać nie biorąc udziału w turnieju i pograć na jakichś stołach? Czy bardziej zasada że płacisz wpisowe i grasz turniej itp.
Zielony jestem, bo gram dopiero trochę ponad rok na flipperach. Dzięki za odpowiedź.
Odpowiedz
#5
1. Tak
2. Zeszły rok chyba 150 za trzy dni (niech mnie ktoś poprawi)
3. To wszystko zależy od ilości turniejów. Jak w piątek będzie rozgrzewkowy to grasz w nim i on się tego dnia kończy. Główny turniej w sobotę - grasz na kilkunastu maszynach i najlepsi idą dalej.
4. Dobrze słyszałeś. Zawżdy są maszyny w strefie Free play
5. Są maszyny w strefie free play, można wpaść i rączkę zagrać, nikt Cię nie wyrzuci, są maszyny normalnie w strefie wczasowicza na monety - też można pograć.
Odpowiedz
#6
(04/02/2020, 10:54)adas_2008 napisał(a): 2. Zeszły rok chyba 150 za trzy dni (niech mnie ktoś poprawi)
3. To wszystko zależy od ilości turniejów. Jak w piątek będzie rozgrzewkowy to grasz w nim i on się tego dnia kończy. Główny turniej w sobotę - grasz na kilkunastu maszynach i najlepsi idą dalej.
5. Są maszyny w strefie free play, można wpaść i rączkę zagrać, nikt Cię nie wyrzuci, są maszyny normalnie w strefie wczasowicza na monety - też można pograć.

W zasadzie powinien odpowiedzieć Organizator, ale uzupełnię opis adas_2008 o moje spostrzeżenia:

2. W zeszłym roku za wpisowe na turniej piątkowo - sobotni (eliminacje + turniej główny) wynosiło 100 zł. Na oba turnieje, łącznie z niedzielnym, wpisowe wynosiło 180 zł.
3. W zależności od liczby uczestników. W zeszłym roku chyba odpadło zaledwie kilku zawodników. Ja byłem "w ogonie" klasyfikacji po eliminacjach a się zakwalifikowałem do turnieju głównego. Eliminacje polegały na tym, że grałeś po jednej grze na każdej z 24 maszyn turniejowych (ja sobie rozłożyłem: piątek 12 maszyn, sobota rano 12 maszyn). Wyniki są spisywane przez sędziów a twoja punktacja za dany stół przydzielana w zależności od twojego wyniku w stosunku do wyników innych graczy (generalnie twoje miejsce w stawce i punktacja była wyświetlana na ekranie "na żywo", dostępna też przez www - śledziłem sobie leżąc potem na plaży). W turnieju głównym sobotnim grało się na 3 losowych stołach, 4 graczy. Dwóch najlepszych przechodziło dalej (chyba system pucharowy, nie jestem pewny - szybko odpadłem Smile. Nie do końca wiem jak wyglądał finał, ale wiem że wygrał główny Organizator Smile
4. Oficjalnie rodzina uczestnika turnieju mogła gratis grać w strefie free play (chyba 6 stołów). 
5. Oficjalnie była pewna opłata za grę w strefie free play dla tych, którzy nie brali udziału w turnieju. W praktyce nie wiem czy ktoś to weryfikował.
Odpowiedz
#7
adas_2008, namore. Dzięki za informacje, trochę mi to rozjaśniło. Może i ja w tym roku spróbuje swoich sił, najwyżej nie przejdę eliminacji ;p
Odpowiedz
#8
(04/02/2020, 17:56)Cino napisał(a): [...] Może i ja w tym roku spróbuje swoich sił, najwyżej nie przejdę eliminacji ;p

Przejdziesz, a nawet jeśli nie to i tak pograsz na wielu znakomitych maszynach. W zeszłym roku były wszystkie tytuły z pierwszej 10 rankingu IPDB (za wyjątkiem TOM).
Odpowiedz
#9
Dodam jeszcze że:

- zawsze były dwa niezależne turnieje (czasem dochodził jakiś dodatkowy trzeci nieoficjalny). Możesz zapłacić za jeden lub za dwa - Twój wybór.
Pierwszy turniej (piątek-sobota) polega na rozegraniu eliminacji na około 24 maszynach. Część graczy odpada, część awansuje do kolejnych rund. Nawet jeśli nie awansujesz to rozegrasz minimum 24 gry turniejowe.
Drugi turniej jest inny - nie można z niego odpaść aż do finału. Każdy zawodnik rozgrywa taka sama ilość gier (około 15-18 - zależy jak szybko idzie) w formule jeden na jeden (czyli grasz na dwa liczniki z innym graczem - ten kto wygra zdobywa punkt, potem kolejna runda i kolejny gracz). Najlepsza czwórka przechodzi do finału. Turniej kończy się okolu godz. 18-20. Potem free play do północy lub dłużej

- osoby, które w pierwszym turnie odpadną po eliminacjach mają cały czas do dyspozycji strefę free play (jakieś 6-8 maszyn) ale Marcin po eliminacjach nigdy nie zabraniał nikomu grać na maszynach turniejowych gdy były one akurat wolne. Po pierwszej rundzie z 24 maszyn turniejowych zajęte jednocześnie będą zaledwie 4 flippery, po rundzie drugiej dwa, w finale jeden. Oczywiscie gdy jakaś grupa turniejowa podchodzi do maszyny i chce rozerwać rundę turniejowa to musisz odejść od flippera - idziesz sobie wtedy do innego wolnego. Można nagrać się do znudzenia. Dźwirzyno to chyba jedyny turniej, na którym nie było zakazu gier poza turniejowych na maszynach turniejowych

Na koniec jeszcze dwa słowa. Do Dźwirzyna naprawdę warto przyjechać. Po pierwsze nagrasz się do znudzenia, po drugie pograsz na naprawdę topowych maszynach będących w tak świetnym stanie w jakim raczej trudno je spotkać na innych turniejach, po trzecie zawsze panowała tam świetna atmosfera!

Marcin, jeśli w tym roku planujesz inna formułę niż poprzednio to popraw proszę to co napisałem
Odpowiedz
#10
Dzięki NEX za dodatkowe info. Wszystko ładnie to pięknie wygląda jak piszesz. Jeszcze chciałem się zapytać jak z frekwencją mniej więcej? Ile ludzi się zgłasza żeby uczestniczyć w turnieju? Flippery coraz modniejsze się robią, to i pewnie frekwencja z roku na rok większa.

Możesz mi jeszcze opisać mniej więcej jak to wyglądało/wygląda z zapisami na turniej? Wcześniej się zamawia miejscówkę/uczestnictwo w turnieju? opłaca itp.?
Odpowiedz
#11
(04/02/2020, 23:09)Cino napisał(a): Jeszcze chciałem się zapytać jak z frekwencją mniej więcej? Ile ludzi się zgłasza żeby uczestniczyć w turnieju? Flippery coraz modniejsze się robią, to i pewnie frekwencja z roku na rok większa.

Tak, z roku na rok frekwencja jest coraz większa. Rok temu były 53 osoby.

(04/02/2020, 23:09)Cino napisał(a): Możesz mi jeszcze opisać mniej więcej jak to wyglądało/wygląda z zapisami na turniej? Wcześniej się zamawia miejscówkę/uczestnictwo w turnieju? opłaca itp.?

Do tej pory zapisy i płatność były zawsze w dniu rozpoczęcia turnieju. Warto jednak wcześniej dać znać Marcinowi o chęci uczestnictwa aby wiedział ilu osób się spodziewać.
Odpowiedz
#12
Dzięki NEX. Jeszcze mam jedno pytanie.
Lista maszyn/tytuły na których rozgrywany jest turniej są dostępne jakoś wcześniej? Czy w dniu turnieju dopiero?
Odpowiedz
#13
(08/02/2020, 09:56)Cino napisał(a): Lista maszyn/tytuły na których rozgrywany jest turniej są dostępne jakoś wcześniej? Czy w dniu turnieju dopiero?

Poprzednim razem przybliżona lista tytułów została podana już w grudniu. Oczywiście finalnie się trochę zmieniła.
Prześledź sobie poniższy wątek, jest tam trochę relacji, zdjęć z turnieju itp. Zapewne lista maszyn turniejowych i tym razem będzie podobna (liczę że dojdzie Theatre of Magic jak Marcin obiecał). Zapewne niebawem Marcin poda szczegóły dot. najbliższego turnieju.
http://forum.flippery.org.pl/showthread.php?tid=2523
Odpowiedz
#14
Słyszałem, ze w tym roku ma być kontrola podczas turnieju.
0,5 wyklucza z turnieju !
Andrew
Odpowiedz
#15
Są to wstępne informacje. Turniej robimy dla Was więc sugestie i hejty mile widziane aby dogodzić jak największej ilości osób.

Flipper na plaży fajna sprawa ale nigdy nie wiem kiedy jest na to odpowiedni moment. W tym roku może piątek 14.00 przed eliminacjami (boję się o frekwencję), sobota 15.00 w przerwie technicznej (mało czasu), niedziela 18.00 przed finałem ELITE TOURNAMENT (kilka osób wraca do domu od razu po turnieju). Co myślicie ?

Czy podobał się rok temu Rick Raider' low-score side tournament ? Zrobimy go po niedzielnym finale ELITE TOURNAMENT.

Andrew będzie można wykupić dodatkowy limit promili Wink

LISTA MASZYN:
Konkretna lista będzie podana bliżej wakacji. Zawsze wystawiam wszystkie najlepsze flippery jakie posiadam. Dużo po kapitalnym remoncie i na COLOR DMD. Staje na głowie aby były w jak najlepszym stanie.

W tym roku mam "ciche" wsparcie. Będzie dobrze jak co roku albo lepiej niż mógłbym sobie wyobrazić. Więcej szczegółów bliżej wakacji bo decyzje nie zostały jeszcze podjęte.

Z nowości będzie THEATRE OF MAGIC po kapitalnym remoncie z którym nie wyrobiliśmy się rok temu i na 99% CACTUS CANYON na którego polowałem od lat.

Walczymy o dodatkowe pomieszczenie aby było trochę luźniej.

TURNIEJ:
W zeszłym roku moim zdaniem wszystko przebiegło dość sprawnie. Myśle, że zostaniemy przy 3 dniowym turnieju. Większość osób przyjeżdża na dłużej niż tylko sobota i niedziela więc granie w piątek skutecznie rozładowuje kolejki.

PIĄTEK (dla chętnych)
16.00 - 22.00 pierwszy dzień eliminacji do sobotniego MAIN TOURNAMENT.


SOBOTA
10.00 - 15.00 drugi dzień eliminacji do MAIN TOURNAMENT. 
15.00 - 16.00 przerwa techniczna, przygotowanie tabeli do kolejnego etapu, drobne naprawy usterek
16.00 rozpoczęcie MAIN TOURNAMENT do którego przechodzą prawie wszyscy (grupy ustalone przez system na podstawie wyników z eliminacji). Gry w grupach 4 osobowych na kilku maszynach, 2 najlepszych graczy z grupy przechodzi dalej.
00.00 - 2.00 zakończenie (chciałbym aby tak było aby pospać chociaż kilka godzin)

NIEDZIELA
10.00 START ELITE TOURNAMENT (sprawdzenie obecności, przygotowanie systemu).
10.30 startuje pierwsza runda ELITE TOURNAMENT. Kto się spóźni można go dopisać w kolejnych rundach ale jest to ze stratą możliwości zdobycia punktów podczas nieobecności.
18.00 FINAL ELITE TOURNAMENT
20.00 Rick Raider' low-score side tournament

Od poniedziałku 17.08.2020r. na parterze będzie 5 lub więcej flipperów biorących udzial w GRAND CHAMPION TOURNAMENT. Rozdanie nagród %%% niedziela 21.08.2020r.

CENNIK:
Wszędzie podwyżki to i u nas. Skromne ale zawsze.


PIĄTEK, SOBOTA, NIEDZIELA - MAIN TOURNAMENT+ ELITE TOURNAMENT + FREE PLAY 3 DNI = 200 ZŁ

PIĄTEK I SOBOTA - MAIN TOURNAMENT + FREE PLAY = 120 ZŁ 

NIEDZIELA - ELITE TOURNAMENT (GODZ 10-18) + FREE PLAY + po 19 do 24 FREE PLAY NA FLIPPERACH TURNIEJOWYCH = 120 ZŁ 

FREE PLAY 1 DZIEŃ = 50 ZŁ*
FREE PLAY 2-3 DNI = 100 ZŁ*

W tym roku lekka zmiana, wejście do strefy free play płatne. Dotyczy to osób nie biorących udziału w turnieju które nie opłaciły wpisowego.
*nie dotyczy rodzin osób biorących udział w turnieju które opłaciły wpisowe.


DO 18 ROKU ŻYCIA ZNIŻKA - 50%


ADRES BEZ ZMIAN:

PLAZA PARK
UL. WYZWOLENIA 5
78-131 DŹWIRZYNO
POLSKA


PYTANIA
EMAIL: MARCINFLIPPERY@GMAIL.COM
TEL: 734 734 834
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości