Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przycisk z dwoma oddzielnymi mikrostykami NC?
#1
Witam,
mam pytanie, czy istnieje coś takiego jak przycisk do pinballa (chcę zamontować do
wirtualnego, do sterowania "płetw", czy jak to się nazywa?), który ma dwa oddzielne mikrostyki
NC (normally closed), oczywiście załączane równocześnie za jednym wciśnięciem przycisku?

Chcę podłączyć dwa oddzielne obwody pod jeden przycisk na 12V i 24V, jeden normalnie do sterowania, a pod drugi podłączyć stycznik
elektryczny wydający dźwięk.

Może są jakieś przyciski z mikrostykiem 4 pin, ale żeby każda para to było ustawienie NC?
Odpowiedz
#2
Po co aż tak kombinujesz. Podłącz stycznik pod przycisk i nim steruj obwodem 12v. Stycznik zapewne ma kilka zestawów styków w kombinacjach no ja i nc tylko obawiam się jednego. Duże styczniki potrzebują trochę prądu a styki mikroprzełącznika mogą się dość szybko zużyć. Albo steruj jakimś przekaźnikiem który ma dwa zestawy styków NO-NC i dalej steruj tymi obwodami.
Odpowiedz
#3
kris52 post_id=34972 time=1569320459 user_id=497 napisał(a):Po co aż tak kombinujesz. Podłącz stycznik pod przycisk i nim steruj obwodem 12v. Stycznik zapewne ma kilka zestawów styków w kombinacjach no ja i nc.

Nie znam się na elektryce, ale chciałem pokombinować... Samo sterowanie płetwą jest na 12V, a stycznik na 24V. Jak podłączę to pod jeden obwód, to się pewnie coś przepali.
Odpowiedz
#4
Jakoś sobie poradziłem, ale nie do końca fachowo... najważniejsze, że działa, ale pewnie są inne metody.

Zmodyfikowałem klasyczny przycisk.. uciąłem mocowanie mikroswitcha, do wystających na sprężynie dwóch bolców dokleiłem krążek.
Następnie nakręciłem trochę w odwrotnym ułożeniu tą plastikową nakrętkę na przycisk, do której dokleiłem dwa połączone ze sobą mikroswitche.
W ten sposób krążek po naciśnięciu przycisku wciska jednocześnie dwa styki, do jednego podłączone jest sterowanie 12V, a do drugiego stycznik 24V.

Jestem bardzo zadowolony z efektu działania tych styczników, znacznie poprawiły wrażenia z gry.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości