Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozgrywki 2020 - temat do dyskusji
#1
Cześć,
podczas ostatniego wypadu do Berlina padł pomysł aby w przyszłym roku zmodyfikować formułę tak zwanej polskiej ligi flipperowej i do rankingu za dany rok brać pod uwagę turnieje robione w różnych formułach co w końcowym rankingu pozwoli wskazać najbardziej wszechstronnych i zaangażowanych graczy. Uważam, że może być to fajne i urozmaicone podejście.
Ponieważ z opinii które do mnie docierają, imprezy organizowane w Maryninie zyskują zainteresowanie i uznanie to mogę zadeklarować zorganizowanie w przyszły roku 2 turniejów - w czerwcu i wrześniu. Jeśli Marcin podtrzyma świetną tradycję Dźwirzyna to będzie kolejny turniej. Do tego zapewne organizowane przez Stowarzyszenie PPO. Jeśli pojawią się jeszcze ze 2, 3 imprezy organizowane przez tych co mają możliwości i chęć to zebrałoby się z 7 krajowych imprez w różnym formacie. Do punktacji każdy mógłby by wskazać np 5 z 7 imprez. Patrząc na tegoroczne rozgrywki uważam, że punktację należy oprzeć na IFPA. Rzucam teraz temat bo mamy w bliskiej perspektywie 3 turnieje gdzie będzie zapewne większość zainteresowanych więc można na żywo przedyskutować temat.

pzdr

Artur
RAA
Odpowiedz
#2
Ja moge zorganizowac impreze nocne granie od 22-12 w poludnie Big Grin dzien dowolny.
Mezik
Odpowiedz
#3
RAA post_id=34848 time=1565713844 user_id=800 napisał(a):podczas ostatniego wypadu do Berlina padł pomysł aby w przyszłym roku zmodyfikować formułę tak zwanej polskiej ligi flipperowej i do rankingu za dany rok brać pod uwagę turnieje robione w różnych formułach co w końcowym rankingu pozwoli wskazać najbardziej wszechstronnych i zaangażowanych graczy. Uważam, że może być to fajne i urozmaicone podejście.
Jeśli Marcin podtrzyma świetną tradycję Dźwirzyna to będzie kolejny turniej. Do tego zapewne organizowane przez Stowarzyszenie PPO. Jeśli pojawią się jeszcze ze 2, 3 imprezy organizowane przez tych co mają możliwości i chęć to zebrałoby się z 7 krajowych imprez w różnym formacie. Do punktacji każdy mógłby by wskazać np 5 z 7 imprez.
Jeśli udałoby się faktycznie zebrać 7 rożnych lokalizacji to czemu nie Smile Jeśli byłoby ich jednak mniej to IMO można w niektórych lokalizacjach urządzić spotkania ligowe więcej niż jeden raz (podobnie jak w roku bieżącym).
RAA post_id=34848 time=1565713844 user_id=800 napisał(a):Ponieważ z opinii które do mnie docierają, imprezy organizowane w Maryninie zyskują zainteresowanie i uznanie to mogę zadeklarować zorganizowanie w przyszły roku 2 turniejów - w czerwcu i wrześniu.
Jestem jak najbardziej za tym aby Marynino w przyszłym roku włączyć do Ligi

mezik post_id=34877 time=1566849063 user_id=552 napisał(a):Ja moge zorganizowac impreze nocne granie od 22-12 w poludnie Big Grin dzien dowolny.
Noc w Muzeum Smile Mega pomysł - jeśli to wypali to zrobię wszystko aby na ten turniej przyjechać.
Odpowiedz
#4
mezik post_id=34877 time=1566849063 user_id=552 napisał(a):Ja moge zorganizowac impreze nocne granie od 22-12 w poludnie Big Grin dzien dowolny.

To się szykuj na październik Smile
Odpowiedz
#5
mezik post_id=34877 time=1566849063 user_id=552 napisał(a):Ja moge zorganizowac impreze nocne granie od 22-12 w poludnie Big Grin dzien dowolny.

Moze w konu bym dotarl, bo jak byly turnieje to jakos nie bylo po drodze
A jak juz bywalem w KRK to nie bylo turniejow tlyko na godziny :]
Odpowiedz
#6
Flipperowa Liga Imprez Plenerowych FLIP 2020

Cześć,
Jesteśmy przed ostatnią kolejką ligi 2019 więc najwyższy czas pomyśleć o lidze 2020 - kontynuujemy pozytywne flipperowe działania z 2019!

Artur, Maciek i Rafał zapraszają na serię turniejów w 2020, które rozgrywane będą w ramach Flipperowej Ligi Imprez Plenerowych FLIP.
Nowe lokalizacje i formuła grania takie jak Marynino, spotkały się z pozytywnym przyjęciem, więc włączamy je do oficjalnych rozgrywek. Będą też sprawdzone już wcześniej miejsca jak Krakow Pinball Museum, które przez pewien czas było mniej aktywne pod kątem rozgrywek. Inne, jak JJP Flipper Club w Bytomiu stoją pod znakiem zapytania, więc adaptujemy się do aktualnej sytuacji i możliwości startując w nowych lokalizacjach.

Zapraszamy wszystkich flipperowych maniaków do grania w 2020 - proponujemy serię turniejów z dobrą zabawą i emocjami ? Na zwycięzców czekają unikalne puchary! No i oczywiści bezcenna, nieśmiertelna sława ?. Czekamy też na tych, którzy nie będą ścigać się w klasyfikacji generalnej, ale mają ochotę od czasu do czasu poczuć dreszcz turniejowej rywalizacji i sprawdzić aktualnych mistrzów. Wszystkie turnieje będą zgłoszone do IFPA.

Wpisowe zostaje na poziomie 2019 r. W ramach opłaty za turniej będzie: możliwość grania na maszynach w bardzo dobrym stanie, obsługa techniczna i organizacyjna, zgłoszenie do IFPA, drobny poczęstunek w ramach turnieju oraz puchary dla najlepszych za dany turniej i na koniec ligi.

W ramach proponowanego cyklu rozgrywane będą turnieje Classics oraz Modern. Rozegrane zostaną 3 turnieje Classics - maszyny coraz trudniej dostępne, więc warto skorzystać. Jedne z zawodów zostaną rozegrane na najnowszych maszynach Sterna, GCG i JJP a więc w ramach FLIP będzie można zagrać na maszynach wszystkich generacji od klasyków, przez DMD po maszyny z ostatnich lat.

Do końcowej klasyfikacji, w przypadku „klasyków”, można wybrać 2 turnieje z 3. Z turniejów Modern do wyboru 7 z 10.
Wstępny harmonogram rozgrywek znajdzie się w oddzielnym wpisie na FB (może ulec drobnym modyfikacjom, może pojawić się jeszcze jedna lub dwie lokalizacje). Ponieważ sporo terminów zagranicznych rozgrywek na 2020 jest już ogłoszonych przez innych organizatorów a wiemy, że z Polski są osoby jeżdżące na popularne imprezy do Fuldy, Berlina czy Budapesztu, staraliśmy się, żeby terminy ze sobą nie kolidowały. Ogłaszamy terminarz wcześniej, bo wiemy, że część osób w związku z pracą zawodową potrzebuje takich informacji z większym wyprzedzeniem.

Wyszliśmy z inicjatywą kontynuacji rozgrywek ligowych w 2020 roku, bo chcemy aby odbywały się w Polsce fajne flipperowe imprezy. Zapraszamy wszystkich do udziału!

Dalsza pełna komunikacja, regulaminy, punktacja, wyniki, relacje z poszczególnych turniejów będą na FB na stronie FLIP – https://www.facebook.com/FLIP-Fliperowa-...0801056179

Wszelkie uwagi, sugestie, propozycje, chęć grania również zgłaszajcie na stronie FB.
RAA
Odpowiedz
#7
Precz z FB!!! :-D
Odpowiedz
#8
York post_id=35117 time=1572549856 user_id=354 napisał(a):Precz z FB!!! :-D

Popieram!!
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#9
RAA post_id=35116 time=1572547606 user_id=800 napisał(a):… Wpisowe zostaje na poziomie 2019 r. W ramach opłaty za turniej będzie: możliwość grania na maszynach w bardzo dobrym stanie, obsługa techniczna i organizacyjna, zgłoszenie do IFPA, drobny poczęstunek w ramach turnieju oraz puchary dla najlepszych za dany turniej i na koniec ligi...
Czyli ile?
Lord of The Rings, Sinbad, The Avengers, Pinball Champ '82, Capt. Fantastic, Mata Hari, Grand Lizard, RoGo, Game of Thrones PM
Odpowiedz
#10
Grudniowa chyba 150 aby doskładać na wynajęcie klubu w piątek.

A Marynino raz taniej bo zostało środków z pierwszego turnieju.
Odpowiedz
#11
Grudniowa liga, w sobotę - jak zwykle 100 zł. Piątkowy turniej osobo płatny 50 zł. Można uczestniczyć w jednym lub dwóch dniach zawodów.
Odpowiedz
#12
DAL.CG post_id=35129 time=1573127591 user_id=588 napisał(a):
RAA post_id=35116 time=1572547606 user_id=800 napisał(a):… Wpisowe zostaje na poziomie 2019 r. W ramach opłaty za turniej będzie: możliwość grania na maszynach w bardzo dobrym stanie, obsługa techniczna i organizacyjna, zgłoszenie do IFPA, drobny poczęstunek w ramach turnieju oraz puchary dla najlepszych za dany turniej i na koniec ligi...
Czyli ile?
100 zł
Odpowiedz
#13
RAV post_id=35133 time=1573164374 user_id=651 napisał(a):
DAL.CG post_id=35129 time=1573127591 user_id=588 napisał(a):
RAA post_id=35116 time=1572547606 user_id=800 napisał(a):… Wpisowe zostaje na poziomie 2019 r. W ramach opłaty za turniej będzie: możliwość grania na maszynach w bardzo dobrym stanie, obsługa techniczna i organizacyjna, zgłoszenie do IFPA, drobny poczęstunek w ramach turnieju oraz puchary dla najlepszych za dany turniej i na koniec ligi...
Czyli ile?
100 zł
Ponieważ temat dotyczy ligi 2020, odpowiedź oznacza, że każde spotkanie ligowe 2020 będzie kosztować 100zł.? Jeśli nie, to ponawiam pytanie nawiązując do:
RAA post_id=35116 time=1572547606 user_id=800 napisał(a):… Wpisowe zostaje na poziomie 2019 r...
Lord of The Rings, Sinbad, The Avengers, Pinball Champ '82, Capt. Fantastic, Mata Hari, Grand Lizard, RoGo, Game of Thrones PM
Odpowiedz
#14
Każde organizowane przez nas, czyli w Krakowie, Maryninie i Warszawie, będą po 100 zł. Cenę za turnieje w Dźwirzynie, o ile tylko PPPP 2020 się odbędzie, określi Marcin.
Odpowiedz
#15
Przyjadę zapewne na niektóre turnieje ale raczej nie będę się spinał na zaliczenie tylu kolejek aby walczyć o pozycję w klasyfikacji ogólnej.

Dlaczego? Trochę zniechęciły mnie niektóre rzeczy. m. in:

Przede wszystkim - komunikacja. W roku bieżących (gdy całość ogarniał Rafał) było to zrobione tak jak powinno czyli pełne info na forum w pełni pokrywajace się z informacjami umieszczanymi na FB. Z tego co widzę to w roku 2020 osoba, która ogarnia komunikację postanowiła pokazać środkowy palec tej części społeczności forum, która nie używa FB. W zamian pojawiły się jakieś upierdliwe multichaty messsangerowe.
(btw. Kiedyś chyba już ktoś próbował przenieść na siłę ludzi na FB. Tysiące uzbieranych lajków nie przekładają się jednak jakoś na frekwencję na turniejach...)

Druga sprawa to ceny - nie chodzi nawet o ich wysokość ale o kompletnie dla mnie nie zrozumiały rozkład.
W przypadku turnieju w Muzeum cena 100 PLN (jak zgaduje 40 za wejście do Muzeum plus 60 dla organizatora ligi) IMO jest OK.
Krakow Pinball Museum to wyjątkowe miejsce z ponad 60 super topowymi maszynami, świetnym klimatem i wysokim komfortem gry. Zawsze z chęcią tam pojadę, zwłaszcza, że mam miłe wspomnienia ze wszystkich poprzednich turniejów, w których brałem tam udział.
Kompletnie jednak nie rozumiem dlaczego TAKA SAMA cena jest w przypadku turnieju na działce Artura gdzie zamiast ponad 60 topowych maszyn jest zaledwie kilka dosyć popularnych flipperów a do tego upchanych w trochę ciasnawym pomieszczeniu.

Do tego to umieszczanie nieprawdziwych informacji, że ceny pozostają takie jak w roku 2019. Jak dobrze pamiętam to ostatnio za turniej w Maryninie płaciłem 30 PLN. Żeby nie wiem jak tego nie porównywać to i tak za cholerę nie wyjdzie że 30 PLN to tyle samo co 100 PLN...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości