Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Star Wars episode 1 - problem z uruchomieniem
#1
Witam serdecznie,
Czy ktoś mógłby pomóc lub dać jakąś wskazówkę, gdzie szukać?

Star Wars Episode 1 działał bez zarzutu, ale musiałem go przetransportować w inne miejsce. Po ponownym złożeniu i podłączeniu, fliper się nie uruchamia. Dziwna sprawa bo rozłączone były tylko 4 przewody, aby zdemontować górną część.

Wygląda na to, że napięcie dochodzi bo włącza się świetlówka w górnej części ale poza tym nic nie widać i nie słychać.

Ktoś coś?
Odpowiedz
#2
Świetlówka jest zasilana osobno a komputer też osobno.
Sprawdź czy dobrze włożyłeś przewód zasilający do komputera bo wszystko wskazuje że nie startuje komputer. A komputer jest oryginalny czy dorabiany? Zresztą proszę o zdjęcie komputera bo możesz tego nie wiedzieć.
Odpowiedz
#3
Dzięki za podpowiedzi Smile poszedłem zrobić zdjęcie i postanowiłem zrobić test. Na włączonym zasilaniu wyciągnąłem i włożyłem wtyczkę kabla zasilającego komputer. I automagicznie maszyna się uruchomiła. Ciekawa sprawa, bo wcześniej wyglądało że komputer się uruchamiał bo chodził wiatrak.
Także jyz wszystko śmiga!
Odpowiedz
#4
A jednak pospieszyłem się z dobrymi wiadomościami. Raz mi się udało go uruchomić ale po wyłączeniu Fliper nadal się nie uruchamia, objawy te same, komputer startuje, świetlówka świeci. Gdzie szukać przyczyn ?
Odpowiedz
#5
Zdjęcie nadal potrzebne.
No to do sprawdzenia bateria na płycie głównej komputera, zasilacz, pamięć ram lub do wymiany kondensatory na płycie głównej komputera.
Odpowiedz
#6
kris52 napisał(a):Zdjęcie nadal potrzebne.
[Obrazek: 390C913A-_qshhxna.jpg]

Czy zrobić jakieś bardziej szczegółowe?
Odpowiedz
#7
Komputer oryginalny. Monitor był kiedyś wymieniony.
No to pozostaje do sprawdzenia tak jak pisałem wyżej.
Odpowiedz
#8
1. Czy da się sprawdzić te awarie z poziomu menu serwisowego?
2. To może zacznę od wymiany baterii, z tego co wyczytałem to na bateria na płycie to CR2032, ale są jeszcze jakieś BR2325.
3. Rozumiem, że zasilacz na wyjściu ma podawać 120v AC ?


Dodam, ze przez kilka miesięcy fliper stał rozłożony w garażu, więc niska temperatura mogła też wpłynąć na podzespoły...
Odpowiedz
#9
Tego nie sprawdzisz w menu serwisowym.
Jeśli słabo znasz się na elektronice i komputerach to lepiej sam się za to nie zabieraj. Oryginalny komputer
jest trudno dostępny i drogi.
Wszystkie prace wykonujemy po odłączeniu flipera od sieci !!!.
Jeśli komputer stał długo to może warto by było otworzyć komputer i odkurzyć. Czasami też pomaga wyjęcie i włożenie karty z programem oraz pamięci ram. Śniedzieją złącza.
Bateria to cr2032 na płycie głównej komputera. Na karcie z programem jest jeszcze jedna bateria ale tej nie ruszaj. Co do zasilacza to oczywiście chodzi o zasilacz w komputerze i on oryginalnie był zasilany 120V AC.
W punkcie 3 napisałeś że zasilacz ma podawać 120V AC. Chyba chodziło tobie o transformator z którego wychodzi 120V AC które idzie na wejście zasilacza w komputerze.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości