Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poszukuję mechanizm obracający DINO w Jurassic Park
#1
Witam, poszukuję mechanizm obracający dinozaura lewo/prawo nr części 041-5025-00 taki jak w załączniku.
Pozdrawiam


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz
#2
Odkręć dwie śrubki aby wyciągnąć silniczek. Z pewnością zauważyszy zniszczoną mosiężną zębatkę. Gdyby ktoś potrafił takie coś dorobic ? Niby są dostępne zębatki bo sprawdzałem w necie ale niestety mają inne średnice. A cały problem polega na tym, ze zęby mają moduł calowy. Dorażnie polecam przesunięcie tej zębatki wzdłuż osi o ok. 1mm. Jak długo będzie dobrze to sam nie wiem.
mizet102
Odpowiedz
#3
Przed założeniem wątku rozebrałem mechanizm poprzez roznitowanie i rozpołowienie i okazało się że główna zębatka ta która jest połączona z trzpieniem jest zużyta oprócz tego mniejsza zębatka która napędza w/w taka podwójna ma zerwaną mniejszą zębatkę więc ogólnie zębatki do wymiany tylko trudno będzie zdobyć, w marcospecialities jest kompletny mechanizm za 88$ ale przesyłka do polski liczą sobie 80$ więc drogo Sad
Pozdrawiam
Odpowiedz
#4
Zażegnałem problem stosując silnik zastępczy który udało mi się kupić w jednym ze sklepów elektronicznych he cena śmieszna 60 zł wystarczyło tylko wywiercić dodatkowy otwór na śrubę oraz podłączyć zasilanie 12V z innego źródła ponieważ oryginalny był na 5V i teraz śmiga aż miło.
Pozdrawiam


Załączone pliki Miniatury
           
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości