Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Frezarka CNC
#1
Video 
Ostatnio wzbogaciłem swój park maszynowy o własnoręcznie zbudowaną frezarkę CNC. Powierzchnia robocza ok 40 x 40 cm. W zastosowaniach "fliperowych" można na niej wycinać plastiki na playfield. Próby wykonane z płyty poliwęglanowej wyszły nadzwyczaj dobrze. Jeśli ktoś potrafiłby nadrukować od spodu grafikę, to mielibyśmy możliwość odtworzyć dowolne plastiki do dowolnego piballa. Również te, które są już nieosiągalne. Na zdjęciu kilka sprzęgów do slingshota.

[Obrazek: slingshot.jpg]

I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#2
Biedny Rick z PPS :lol:
Odpowiedz
#3
Przepraszam, że co? Confusedhock:
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#4
Wydał fortunę na te licencje do praw autorskich od Scientific Games a wszyscy na boku robią :lol: przypomniał mi się ten piękny wątek na PinSide gdy jakiś gucio z UK dostał pismo ostrzegawcze bo sprzedawał lewe decale. Ponad 100 stron genialnej wymiany zdań.
Odpowiedz
#5
Ależ ja nie na handel! Jedynie do użytku domowego! :-D Na to prawo autorskie pozwala.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#6
Super zabawka! Zazdraszczam..
Jak masz skan grafiki to każda drukarnia wydrukuje naklejkę którą przyklejasz od spodu i gotowe.
Odpowiedz
#7
Obawiam się właśnie, że nie każda drukarnia drukuje pod klejem...
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#8
No to miałem szczęście bo pierwsza do której wszedłem w mojej wiosce taką usługę i wykonała Smile.
Odpowiedz
#9
A jak z prześwitem na takich naklejkach? Chodzi mi o to jak przebijają się żarówki pod spodem i jaki jest efekt podświetlenia.
Odpowiedz
#10
Jeśli wydrukują na bezbarwnej folii, to powinno być OK. Tak sądzę.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#11
Nie jest tak całkiem OK. Już próbowałem taki manewr i jednak widac warstewkę kleju. Chyba, że coś źle robiłem- nie przeczę. Próbowałem na prostych elementach.
mizet102
Odpowiedz
#12
Ewentualnie jakiś druk solwentowy na plexi? Undecided :?:
Odpowiedz
#13
Plexi odpada - jest zbyt łamliwa. Jedno dobre trafienie kulą i po plastiku. Jedynie lity poliwęglan.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#14
Nie wiem jak solventy, ale np. drukowanie farbami lateksowymi można wykonać w zasadzie na wszystkim i jest to już na tyle popularne że po wpisaniu w google na pewno szybko coś znajdziecie w swojej okolicy.
Odpowiedz
#15
Może być plexi ale podobno tylko wylewana. Tak mi powiedział fachowiec od spawania plastiku, który zerknął na oryginał. Jest droższa i mniej krucha oraz pozbawiona naprężeń wewnętrznych. Nie wiem, nie próbowałem. Lub tak jak napisane poliwęglan.
Nie miałaem okazji kupić małego kawałka takiej plexi a cały arkusz nie jest mi potrzebny.
mizet102
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości