Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wnioski wyciągnię™te z lektury forum...
#1
Witam, od pewnego czasu czytam forum flipperowe i dzięki temu wiele się dowiedziałem o tym maszynach. Jako że od pewnego czasu chodzi mi po głowie kupno własnego sprzętu, sprawdźcie proszę czy moje wnioski wyciągnięte z lektury forum są słuszne:

€˜1€“ kupię flipera od kogoś zaufanego tzn. np. z forum to znacznie mniejsze ryzyko niż zakup u nieznajomego z allegro / olx,
2 drobnych napraw sprzętu dokona nawet laik, ale przy poważniejszych usterkach np. elektroniki będzie potrzebna pomoc fachowca np. jednego z naprawiaczy z forum,
3 kupując flippera za określoną kwotę mamy dużą szansę po jakimś czasie (gdy nam się znudzi) odsprzedaż go za kwotę co najmniej równej kwocie zakupu. Oczywiście warunek jest taki że w trakcie użytkowania nie będzie dużo usterek i nie wydamy dużo pieniędzy na naprawy, lub w skrajnym przypadku nie wystąpi usterka powodująca brak sensu/możliwości naprawy maszyny.

Pozdrawiam!
Odpowiedz
#2
1. TAK.

2. Nie, często trafia do mnie sprzęt uszkodzony przy wymianie zarówek na ledy, a przecież nie jest to nic skomplikowanego, druga częśc tak - pomoc fachowca się przyda.

3. Nie, dużo zależy od tego za ile, co i w jakim stanie kupisz.
Masz zepsutego flipera do sprzedania lub naprawy - pisz na pw
Odpowiedz
#3
Ad.2. Jako laik - Tak, można sporo naprawić samodzielnie ale... trzeba poświęci bardzo dużo czasu na szukanie informacji, trzeba znać dobrze angielski, trzeba znać podstawy elektroniki. Innymi słowy - trzeba wsiąknąć w temat. Jeśli nie sprawiałoby mi to przyjemności, to na pewno bym odpuścił.
Dodatkowo po zakupie przydadzą się dodatkowe monety na części zamienne, które do dostania są poza PL. Zależy to oczywiście od stanu wyjściowego, ale zawsze jest coś do poprawy Wink
Odpowiedz
#4
1. Nie tak do końca, jest parę osób którzy są na forum, tylko po to żeby handlować.

2. Jak Krzychu,

3. Jak Krzychu.

:-)
Odpowiedz
#5
Dzięki za Wasze odpowiedzi. Oprócz wyciągniętych wniosków nurtuje mnie kilka pytań:

‘4 – czy często występują awarie sprzętu których nie da się lub nie opłaca się naprawiać? Pytam bo w takim przypadku kupujący ponosi ryzyko całkowitej utraty pieniędzy.

-5 – dlaczego w Pinball Station są flippery które miesiącami stoją z karteczką „czekam na renowację”? Chodzi o to że właściciele nie mają czasu się nimi zająć czy czekają/szukają części zamiennych?

‘6 – jak niektórym z Was udało się zgromadzić tak imponujące ilości maszyn? Niektórzy mogą pochwalić się kilkunastoma flipperami. Czy w przeszłości prowadziliście kluby gier czy może skupowaliście maszyny w okresie ich „upadku” (mam na myśli ich wyparcie przez gry video)? Pytam z ciekawości
Odpowiedz
#6
namore napisał(a):Dzięki za Wasze odpowiedzi. Oprócz wyciągniętych wniosków nurtuje mnie kilka pytań:

‘4 – czy często występują awarie sprzętu których nie da się lub nie opłaca się naprawiać? Pytam bo w takim przypadku kupujący ponosi ryzyko całkowitej utraty pieniędzy.

-5 – dlaczego w Pinball Station są flippery które miesiącami stoją z karteczką „czekam na renowację”? Chodzi o to że właściciele nie mają czasu się nimi zająć czy czekają/szukają części zamiennych?

‘6 – jak niektórym z Was udało się zgromadzić tak imponujące ilości maszyn? Niektórzy mogą pochwalić się kilkunastoma flipperami. Czy w przeszłości prowadziliście kluby gier czy może skupowaliście maszyny w okresie ich „upadku” (mam na myśli ich wyparcie przez gry video)? Pytam z ciekawości

4. Nie wyobrażam sobie takiej "awarii" (oczywiście co innego jak np. spali Ci się lokum albo masz flippery w piwnicy i zaleje podczas powodzi). Najgorsze chyba są problemy z płytami, bo tam wymiana najdroższa (poza playfieldem).

5. To już pytanie do właścicieli lokalu.

6. Krótka odpowiedz - gdy pinball wchodził w tzw. Dark Ages maszyny były tanie jak barszcz. Wystarczy sobie wejsc na Archiwum Allegro i popatrzeć jakie tam cuda były tak między 2006-2010. Jedno ogłoszenie pamiętliwe to dwa topy (bodajże AFM i TZ) + Congo, za wszystkie trzy cena całkowita 7,000zł
Odpowiedz
#7
Nie wiem czy źle to czytam czy jest dobrze i po prostu mózg mi się zacina, chodzi mi o to że za komplet TZ, AFM i Congo 7000. Za 7000 teraz to ludzie wyceniają polowe samego Congo.
Odpowiedz
#8
snowvictim napisał(a):Nie wiem czy źle to czytam czy jest dobrze i po prostu mózg mi się zacina, chodzi mi o to że za komplet TZ, AFM i Congo 7000. Za 7000 teraz to ludzie wyceniają polowe samego Congo.
A gdzie to wyczytałeś???
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#9
Ach! W archiwum! Wszystko jasne.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#10
Tak, ale to dawno temu było. Nowe archiwum nie ma tamtych ogłoszeń o których piszę.
Odpowiedz
#11
mucha napisał(a):1. Nie tak do końca, jest parę osób którzy są na forum, tylko po to żeby handlować. :-)
To prawda, ale forum zostało podane tylko jako przykład. Zakup od kogoś zaufanego jest na pewno bezpieczniejszy.
Masz zepsutego flipera do sprzedania lub naprawy - pisz na pw
Odpowiedz
#12
2018- jesteście?
Odpowiedz
#13
Ja to jeszcze w 2017.
Odpowiedz
#14
Krzychu napisał(a):2. Nie, często trafia do mnie sprzęt uszkodzony przy wymianie zarówek na ledy, a przecież nie jest to nic skomplikowanego [...]

Tak z ciekawości: jak można uszkodzić flippera przy wymianie żarówe na ledy?
Odpowiedz
#15
namore napisał(a):
Krzychu napisał(a):2. Nie, często trafia do mnie sprzęt uszkodzony przy wymianie zarówek na ledy, a przecież nie jest to nic skomplikowanego [...]

Tak z ciekawości: jak można uszkodzić flippera przy wymianie żarówe na ledy?

jak dasz led o większym poborze prądu, niż ma być??
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości