Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oczyszczenie nóg od pina z rdzy
#1
Hej,
mam nogi chromowane od pina na których jest sporo plamek rdzy. Jak tego się w warunkach krajowych pozbyć ? (rdzy - nie nógWink)
jakiego środka użyć? (czytałem żęby kupić rurę pcb z zaślepkami - wlac do środka jakiś preparat na rdzę - i włożyć nogę do środka na kilka dni...

poradźcie coś proszę Smile
Odpowiedz
#2
Wystarczy druciana szczotka na wiertarce
A gdyby geje opanowały nasze dzieje, to skąd na świecie brały by się geje ???



http://www.pinballowners.com/jarnie
Odpowiedz
#3
ale serio czy na minę mnie wpuszczasz ?Smile

nie porysują się?
Odpowiedz
#4
Jeśli rdza przeżarła nikiel to i tak bez ponownego niklowania nie przywrócisz im dobrego wyglądu, więc szczotka jak najbardziej tak. Jeśli nie chcesz ponownie niklować, to baw się chemią. Np WD40 :-D
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#5
Pinball Wizard napisał(a):Jeśli rdza przeżarła nikiel to i tak bez ponownego niklowania nie przywrócisz im dobrego wyglądu, więc szczotka jak najbardziej tak. Jeśli nie chcesz ponownie niklować, to baw się chemią. Np WD40 :-D

ale psiknąć wd40 i tyle czy to jakiś bardziej skomplikowany przepis ? Smile
wolalbym uniknąc ponownego niklowania..
Odpowiedz
#6
Różne odrdzewiacze są dostępne na rynku. Jak wybierzesz jakiś tani, to możesz skorzystać z pomysłu z rurą PVC - zalać i zamknąć (spora objętość). WD40 tym skuteczniej odrdzewia, im dłużej działa - psiknięcie na pewno nie załatwi sprawy. Pogugluj trochę...
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#7
Pinball Wizard napisał(a):Różne odrdzewiacze są dostępne na rynku. Jak wybierzesz jakiś tani, to możesz skorzystać z pomysłu z rurą PVC - zalać i zamknąć (spora objętość). WD40 tym skuteczniej odrdzewia, im dłużej działa - psiknięcie na pewno nie załatwi sprawy. Pogugluj trochę...

wiem najchętniej sam bym to wykopał z netu ale mam tak chroniczny brak czasu że głowa mała.

mam jakies 2 produkty + wd40.. bede próbował Smile
Odpowiedz
#8
Daj znać. Moje nogi tez będę musiał odświeżyć
Odpowiedz
#9
Niestety, ani wd40 ani jakis jego "lepszy" brat nie robi nic oprócz nadania trochę połysku - a plamy rdzy zostają tak jak były na początku - chyba faktycznie nic poza szczotką metalową ich nie ruszy
Odpowiedz
#10
Proponuje dobra pastę polerską,filc na wiertarkę i gotowe:-)
Odpowiedz
#11
Irek napisał(a):Proponuje dobra pastę polerską,filc na wiertarkę i gotowe:-)

zwykły "druciak" do mycia garów+trochę odrdzewiacza+rękawiczki(spłucz dobrze wodą,wysusz)
potem polerka tak jak pisał Irek.
Czy Sobota czy Niedziela na/przy flipperch.



http://www.pinballowners.com/jacquesik
Odpowiedz
#12
jacquesik napisał(a):
Irek napisał(a):Proponuje dobra pastę polerską,filc na wiertarkę i gotowe:-)

zwykły "druciak" do mycia garów+trochę odrdzewiacza+rękawiczki(spłucz dobrze wodą,wysusz)
potem polerka tak jak pisał Irek.

O Stary złota rada. Druciak czyni cuda Smile

UPDATE: nózki jak ta lala Smile mialem mały problem zeby odkręcic levelery z 2 sztuk nóg ale kombinacja nagrzewnica wd40 i duuuzo siły czyni cuda Smile
niestety kupilem chyba zły filc do polerowania bo 1) mała powierzchnia 2) zrobił się czarny po chwili (pasta oczywiscie jest) 3) cięzko dostać się do róznych zakamarków.
ALE jest o niebo lepiej. jeszcze raz dzieki za pomoc i rady Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości