Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Reaktywacja EM Royal Flush
#1
Właściwie to nie wiem od czego zacząć bo długo zastanawiałem się czy w ogóle wrzucić ten temat na forum.Nie ma co się oszukiwać,mój projekt EM może się zupełnie schować do projektów DMD które były przedstawiane na tym forum,ale spróbuję.Nie mam pojęcia czy ktoś już dokonał takiego przedsięwzięcia ale ja zamierzam to zrobić.Na początek troszeczkę historii.Pod koniec lat 80 właściciel miejscowego salonu gier zamykał działalność,nabyłem od niego RF który miał posłużyć jako dawca.Cała maszynka zupełnie w częściach,bez cabinetu. Byłem w posiadaniu skrzyni od Hot Shot więc całość RF skompletowałem i osadziłem w tej skrzyni.Gdy ojczyzna w latach 92/94 wezwała mnie do woja sprzedałem fliperka kumplowi do baru.Po odbyciu służby RF do mnie wrócił zniszczony,porozrywane kable,zniszczone mechanizmy i na dodatek bez liczników które zostały wystawione na śmietnik no i pojechały gdzieś tam Cry .Wtedy wszystko rozebrałem i to co zostało powędrowało do piwnicy.5 październik 2015 to data rozpoczęcia mego,bądź co bądź szalonego projektu.Kolega Paweł z Pinball Station w wywiadzie wypowiedział takie słowa o ludziach którzy kiedyś tworzyli flipery EM-Ci co to kminili byli jakimiś kosmicznymi wariatami-za pozwoleniem,pozwolę sobie przypisać taki tytuł bo całą instalację będę kładł od zera,kabel po kabelku oczywiście znając zasadę działania RF.Przeprowadziłem mały przegląd moich fliperowych szpargałów no i jest dobrze.Mam wszystkie potrzebne części,no prawie wszystkie.I tak.W moim projekcie użyję liczników Williams ale tylko same mechanizmy bo skrzynkę do nich zrobiłem na wzór Gottlieb.Cabinet do playfield i płyty z przekaźnikami użyję Williams'a.Na obecną chwilę liczniki ukończone i przetestowane pozytywnie.Płyta z przekaźnikami oraz playfield gotowe do podłączania kabli.Całość jest już na operacyjnym,warsztatowym stole.Czy się powiedzie ten projekt?Jakie napotkam kłopoty?Jaki będzie finał?Kto wie.Jestem pozytywnie nastawiony i chcę tego dokonać ale możecie obstawiać ;-)


Załączone pliki Miniatury
                       
               
Pinball EM
Odpowiedz
#2
Kriszna napisał(a):Właściwie to nie wiem od czego zacząć bo długo zastanawiałem się czy w ogóle wrzucić ten temat na forum.Nie ma co się oszukiwać,mój projekt EM może się zupełnie schować do projektów DMD które były przedstawiane na tym forum,ale spróbuję.Nie mam pojęcia czy ktoś już dokonał takiego przedsięwzięcia ale ja zamierzam to zrobić.

Zapowiada się bardzo ciekawy wątek!

Super, gdy ktoś chce poświęcić swój czas na to aby przebieg całego projektu udokumentować na forum, tak aby w przyszłości inni mogli skorzystać z jego doświadczeń!

Trzymam kciuki!
Odpowiedz
#3
ambitnie! czekam na więcej info Big Grin ciekawe ile metrów kabla Ci pójdzie na cały rewiring
Odpowiedz
#4
Łoł, szalony projekt :mrgreen: trzymam kciuki, życzę wytrwałości i powodzenia, a wrzucaj koniecznie na forum postępy, będzie ciekawie ;-)
Odpowiedz
#5
Wyrazy współczucia. Reanimowałem ostatnio RF i praca do łatwych i czystych nie należy. Dobrze, że masz już spore doświadczenie w EM to zapewne poradzisz sobie z prawidłowym połączeniem wszystkiego i regulacją styków (stare schematy to zagadka enigmy). Powodzenia.
Masz zepsutego flipera do sprzedania lub naprawy - pisz na pw
Odpowiedz
#6
Kriszna, wielki szacun!! Trzymam kciuki, oby tylko starczyło cierpliwości!
Odpowiedz
#7
Kurcze,nie spodziewałem się takiego zainteresowania tym tematem,takiego wsparcia i dopingu tym bardziej że jak każdy zauważył mało się pisze na tym forum o fliperkach EM.Dziękuję! Wrzucam parę fotek playfield'u jak wyglądał wcześniej i jak prezentuje się teraz.Ta decha z prawej to kopia wszystkich targetów,otworów itp.Miała początkowo posłużyć jako nowy zupełnie playfield ale koniec w końcu kolega Diablo odrestaurował mi starą dechę.Wrzuciłem jeszcze fotkę Drop Target Assemblies ale to chyba bez sensu abym wrzucał fotki każdego,zreanimowanego mechanizmu,co o tym myślicie?.Mam mnóstwo takich zdjęć bo każdy etap prac fotografowałem.


Załączone pliki Miniatury
                       

Pinball EM
Odpowiedz
#8
Kriszna napisał(a):Kurcze,nie spodziewałem się takiego zainteresowania tym tematem,takiego wsparcia i dopingu tym bardziej że jak każdy zauważył mało się pisze na tym forum o fliperkach EM.Dziękuję! Wrzucam parę fotek playfield'u jak wyglądał wcześniej i jak prezentuje się teraz.Ta decha z prawej to kopia wszystkich targetów,otworów itp.Miała początkowo posłużyć jako nowy zupełnie playfield ale koniec w końcu kolega Diablo odrestaurował mi starą dechę.Wrzuciłem jeszcze fotkę Drop Target Assemblies ale to chyba bez sensu abym wrzucał fotki każdego,zreanimowanego mechanizmu,co o tym myślicie?.Mam mnóstwo takich zdjęć bo każdy etap prac fotografowałem.


Może mógłbyś laikom w temacie EM :oops: przybliżyć zasadę działania poszczególnych mechanizmów z fotek. Może ADMIN wydzieli osobny wątek na forum Flipery EM.
Odpowiedz
#9
Tez mam taką


Załączone pliki Miniatury
   
Im większą mądrość posiadasz, tym z większą ilością debili musisz się użerać..

http://www.pinballowners.com/dr.diablo
Odpowiedz
#10
Diablo napisał(a):Tez mam taką
Moja decha ładniejsza ;-) Będę w Dźwirzynie to troszkę pogadamy.
Pinball EM
Odpowiedz
#11
leszek golon napisał(a):Może ADMIN wydzieli osobny wątek na forum Flipery EM.
Zakładam, że masz na myśli nie wątek (wątek każdy może sam założyć) ale pod_forum w dziale Warsztat Smile
Technicznie żaden problem tylko że wtedy mielibyśmy chyba zbyt dużo tych działów. Warsztat trzeba by było podzielić wtedy na kilka takich działów i chyba byłoby wtedy tego odrobinkę za dużo.
Odpowiedz
#12
witam Kriszna,
Myślałem, że ja się porywam z motyka na słonce próbą reanimacji mojego RF. Życzę wytrwałości i mocno kibicuję. :-)

Mój RF też jest mocno wymęczony. Mechanicznie pomógł mi Krzychu- dzięki wielkie! :-)
Teraz odnawiam playfield. Jest na tyle wytarty, ze malowanie odpada. Będę go wyklejał w całości lub łatami.
Widzę, ze ty nałożyłeś całość.
Zgrały ci się otwory? mam ta sama okleinie i wydaje mi się, ze nie pasuje....
Zakleiłeś inserty? nie lepiej było wyciąć w folii otwory?

Kriszna napisał(a):bez sensu abym wrzucał fotki każdego,zreanimowanego mechanizmu,co o tym myślicie?.Mam mnóstwo takich zdjęć bo każdy etap prac fotografowałem.
Dobrze jak wrzucisz fotki. Rozbudujesz tym bazę wiedzy o EM.
Odpowiedz
#13
Ja tej grafiki nie nakładałem.Jak wcześniej pisałem robił to Diablo.Zdecydowanie polecam wycinanie targetów,naklejka tylko przytłumia światło.Polecam również przyklejać grafikę łatami bo faktycznie,trochę się nie zgrywa z otworami.


Załączone pliki Miniatury
           
Pinball EM
Odpowiedz
#14
Kriszna napisał(a):
Diablo napisał(a):Tez mam taką
Moja decha ładniejsza ;-) Będę w Dźwirzynie to troszkę pogadamy.
Ja mam dwie jedną na drzwiach od garażu a drugą w rolce .... czeka na nowego użytkowniaka


Załączone pliki Miniatury
   
Im większą mądrość posiadasz, tym z większą ilością debili musisz się użerać..

http://www.pinballowners.com/dr.diablo
Odpowiedz
#15
Diablo napisał(a):
Kriszna napisał(a):
Diablo napisał(a):Tez mam taką
Moja decha ładniejsza ;-) Będę w Dźwirzynie to troszkę pogadamy.
Ja mam dwie jedną na drzwiach od garażu a drugą w rolce .... czeka na nowego użytkowniaka
Widzę że nie poprawiłeś koloru tych targetów,pamiętasz?Powinny być białe.A białe tło sling shot zamalowałeś?
Pinball EM
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości