Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dracula - gaśnie wyswietlacz
#1
może ma ktoś pomysł , w ostatnim czasie po uruchomieniu maszyny po kilku minutach wyświetlacz przestaje łączyć i - to gaśnie to zapala się , mruga . sprawdzałem kostki , wiązkę główną wszystko wygląda ok.
Odpowiedz
#2
Sprawdz czy na samym wyswietlaczu gniazdo przypadkiem nie jest luzne (zimne luty itd) u mnie w kilku maszynach sie tak podzialo.
Mezik
Odpowiedz
#3
Twój wpis jest w rekordach więc pewnie czujesz gdzie siedzi problem Smile
Odpowiedz
#4
problem jest cały czas, na wyświetlaczu tez wygląda wszystko dobrze , pomysły?
Odpowiedz
#5
Podepnij inny wyświetlacz.
Masz zepsutego flipera do sprzedania lub naprawy - pisz na pw
Odpowiedz
#6
Witam
Jeśli nie znasz się na elektronice to lepiej zleć komuś naprawę. Zwarcie podczas pomiarów może uśmiercić flipera.
Jeśli znasz się trochę na elektronice to możesz zmierzyć napięcia zasilania wyświetlacza w czasie kiedy zanika wyświetlacz. Jeśli napięcia są nieprawidłowe to
sprawdź jak wyglądają luty pod tranzystorami przykręconymi do radiatorów oraz w ich okolicy na płytce sterującej wyświetlaczem (WPC Display Driver board) oraz sprawdzić rezystory R9,R11,R12,R6,R13,R3.
Te czynności oczywiście dopiero po wyeliminowaniu usterki wyświetlacza.
Pozdrawiam
Odpowiedz
#7
Dobrze Krzychu mówi- podmień wyświetlacz, bo reszta to wróżenie z fusów.
mizet102
Odpowiedz
#8
podmieniłem na innym jest wszytko ok
Odpowiedz
#9
Masz przecież 2 kilometry od siebie drugą Dracule. Więc postawić diagnozę to jest chwila.
6 milion dollar man,the flinstones,twilight zone,theatre of magic, AC/DC, monster bash, scared stiff,indiana jones, Metallica, tales of the arabian nights,cirqus voltaire , Ghostbuster, Dr.Dude, Iron Man, Jurassic Park Ster, Iron Maiden
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości