Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z dźwiękiem (?) Star trek the next generation
#1
Panowie proszę o pomoc, kto powie co powoduje zacinanie się dźwięku dostaje na flache.

https://www.youtube.com/watch?v=81W3rmJa...e=youtu.be

Baterie wylały na cpu, wsadziłem nową z pinled. I teraz ten problem z dzwiękiem, nie wiem czy ten problem był przez wylaniem baterii (nie moja maszyna).

Kiedyś już takie coś widziałem, nie byłem w stanie tego naprawić.

POMOCY !
Odpowiedz
#2
Pierwsze co bym zrobił to nagrał najpierw nowy eprom na płycie cpu a potem po kolei nagrywał swieże epromy które znajdują się na karcie dźwiękowej. Niestety sporo ich tam jest.
Odpowiedz
#3
Tylko nie wgrywaj niemieckiego ;-)
Masz zepsutego flipera do sprzedania lub naprawy - pisz na pw
Odpowiedz
#4
wymieniłem epsom na cpu, i u2 na płycie od dźwięku. problem wciaz jest. poddałem sie
Odpowiedz
#5
To zostały jeszcze u3 u4 u5 u6 u7 u8. Jak nie chcesz sam walczyć to dogadaj sie z Mizetem lub Wizardem i podeślij im płyty do testów.
Odpowiedz
#6
flipper jest w UK, tutaj mieszkam. Kiedyś już widziałem taki problem, wymieniłem wszystkie chipy na audio board i to nic nie pomogło.
Odpowiedz
#7
Nie wierze ,ze w UK nie ma społeczności fliperowej która nie wyrazi chęci pomocy.
Dopóki nie sprawdzisz tych płyt w różnej konfiguracji w innej maszynie to można gdybać bo równie dobrze nowa płyta cpu może mieć jakiś problem itd itp. Rady na odległość to zawsze troche wrozenie z fusów bo po pieciu stronach postów może się okazać że wtyczka o jeden pin zle wpieta lub w jednym epromie odgieła sie jedna nózka przy wsadzaniu i są rózne jajca.
Odpowiedz
#8
Rozmawiałem z kilkoma specami w uk, każdy mówił o epromie na cpu i chip nr 2 na płycie dźwięku. Jeden powiedział żebym sprawdził opta.

wszystko jest wpięte tak jak być powinno (sprawdzalem kilka razy), płyta cpu jest nowa, ale dla pewności sprawdziłem inną płyte cpu (problem nie zniknął).

Za pierwszym razem kiedy widziałem ten problem miałem działającego w 100% sttng a ibok tego z błędem. Podmieniałem wszystkie płyty i problem nie ustępował.

Mi to wygląda na jakiś błąd w switch matrix ale wszystko działa tak jak powinno w teście, wszystkie opta wyczyszczone itp.
Odpowiedz
#9
Takie uszkodzenia są trudne do zlokalizowania, jednakże wszystko można naprawić. Niestety płaci się za to ilością poświęconego czasu. Jak masz go sporo to uruchom dźwięk z najmniejszą ilością podpiętych elementów w maszynie - odłącz wszystko co nie jest niezbędne do startu systemu a potrzebne do odtwarzania dźwięku. Tym sposobem zawęzisz krąg podejrzanych. Jeśli problem będzie dalej występował i nie będzie już co odpiąć będziesz musiał zbadać ścieżkę przebiegu dźwięku od momentu jego powstania do wyjścia na głośnik. Może być potrzebny oscyloskop.
Masz zepsutego flipera do sprzedania lub naprawy - pisz na pw
Odpowiedz
#10
Dzięki za podpowiedź, problem w tym że nie za bardzo jest co odpiąć, bo gra nie wystartuje kiedy odepne opto switche. Wiem, że jakoś dałoby się to naprawić, ale nie mogę siedzieć u klienta kilka dni bo nikt za to nie zapłaci Wink
Odpowiedz
#11
W takim razie musisz jeszcze podmienić opta lub wymusić dźwięki z karty dźwiękowej. Fakt, ciężko sypiać u Klienta, dlatego flippery robię jedynie u siebie na miejscu.
Masz zepsutego flipera do sprzedania lub naprawy - pisz na pw
Odpowiedz
#12
Ale jeżeli opta działają w teście, nie mrygają kiedy ruszam kablami, wszystkie kable były przelutowane na optach

to czy podmiana coś zmieni ??
Odpowiedz
#13
Pewnie nie, ale powiesz specom z uk że nie mieli racji, a jak problem minie to poślesz im flachę.
Masz zepsutego flipera do sprzedania lub naprawy - pisz na pw
Odpowiedz
#14
haha :mrgreen:

Uruchomiłem klientowi sttng, mówi że może życ z tym dźwiękiem. A za daleko mieszka żebym tam jeżdził co kilka dni .

Ale dzięki za chęci !
Odpowiedz
#15
Możemy do tego wrócić jak będę miał podobną maszynę na stole.
Masz zepsutego flipera do sprzedania lub naprawy - pisz na pw
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości