Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
I - Pierwsza kolejka PLF
#1
Klasyfikacja końcowa I turnieju (27.02.2011) :

1. Daniel Nowak
2. Łukasz Warmijak
3. Jacek Wenda
4. Paweł Nowak
5. Konrad Masłowski
6. Stanisław Nietrzebka
7. Andrzej Karpiński
8. Mariusz Jabłonkowski
9. Łukasz Walenda
10. Marcin Jabłonkowski
11. Sebastian Gwizdała
12. Piotr Butkiewicz
13. Andrzej Łapczyński
14. Jacek Urbańczyk
15. Łukasz Wenda
16. Dominik Tkacz
17. Janek Nietrzebka
18. Piotr Wiktorowski
19. Jakub Ciepliński
20. Jarosław Nietrzebka
21. Bartosz Nowak
22. Łukasz Dziewulski

Teraz do was prośba , jaka punktacja waszym zdanie będzie odpowiednia ?
Moja propozycja to (przykład na 10 osób)
1- 17+5 = 22
2- 12+5 = 17
3- 7+5= 12
4- 7
5- 6
6- 5
7- 4
8- 3
9- 2
10- 1

Co do nagród to chciałbym aby pierwsza 16 z rankingu coś dostała np: kubki , koszulki , znaczki , a pierwsza trójka coś extra. Co wy na to ?
#2
kolejność ok :mrgreen:

punktacja bez zastrzeżeń

reszta ... to talent :evil:

pzdr
#3
salut , wyżej to mój post , tylko jakoś nie zauważyłem żem nie zalogowany ;-)

pzdr
#4
IMHO troszkę za duże dysproporcje punktowe. W takim układzie ktoś komu raz niezbyt dobrze pójdzie raczej nie ma szans na osiągniecie jakiegoś dobrego miejsca w punktacji generalnej.
#5
to jak myślisz ? zaproponuj coś Smile
#6
NEX napisał(a):IMHO troszkę za duże dysproporcje punktowe. W takim układzie ktoś komu raz niezbyt dobrze pójdzie raczej nie ma szans na osiągniecie jakiegoś dobrego miejsca w punktacji generalnej.


Jest w tym trochę racji ale ... będzie to mobilizowało do systematycznego uczestnictwa Wink
#7
NEX napisał(a):IMHO troszkę za duże dysproporcje punktowe. W takim układzie ktoś komu raz niezbyt dobrze pójdzie raczej nie ma szans na osiągniecie jakiegoś dobrego miejsca w punktacji generalnej.

Racja, w sytuacji punktowania tylko pierwszej 10. może nie bardzo zależeć na przybyciu na kolejne rozgrywki czującym się "słabiej" zawodnikom. Jeśli mamy rozpropagować flippery to punktujmy każdego, choćby był to jeden punkt, ale osoba taka będzie wiedziała, że już istnieje w rankingu i może czuć się zmotywowana do dalszego uczestniczenia w lidze. Kilka osób będących w klubie podczas naszej gry pytało się przecież jak w przyszłości można zapisać się na takie "zawody", jeśli raz przyjdą i zagrają zdobywając nawet małe punkty, będą zmotywowani do powrotu, a o to chyba chodzi? No chyba, że ma to być turniej "wewnętrzny" dla wybranych, ale o to nikogo nie podejrzewam, bo przecież nie o to nam chodzi, prawda?
Moja propozycja to:
O liczbie punktów decyduje liczba graczy na poszczególnym turnieju tj. jeśli na ostatnim turnieju było graczy 22. to pierwszy zdobywa 22 pkt., kolejny 21. itd. W przypadku gdy turniej się rozrośnie np. do 50 graczy (czego życzę) zwycięzca otrzyma 50 pk. i będzie to adekwatne, bo wówczas musiał pokonać aż 49. innych zawodników. W przypadku (czego nie życzę) gdyby na turniej przybyło tylko 10 osób, zwycięzca otrzymuje 10. pkt. bo pokonał 9 uczestników. Taka punktacja wydaje się być najbardziej sprawiedliwa no i do tego motywująca do dalszych przyjazdów wszystkich uczestników oraz nowych, nie będących do końca pewnych swoich umiejętności graczy!
Pozdrawiam i do zobaczenia!
#8
to był tylko przykład na 10 osób Smile
Proponuję przyjąć taki układ jak proponuje Bachman , ja bym jednak dodał 5pkt. extra dla zwycięzcy (wygrywanie musi być jakoś dodatkowo premiowane) , czyli przy np. 20 osobach , dwudziesty zgarnie 1 pkt. , drugi 19 a zwycięzca 25.
#9
Słusznie Pawle, zwycięzca faktycznie może mieć extra 5 pkt. za fakt zwycięstwa.
Resztę pozostawiłbym bez zmian, punktując wszystkich do ostatniego miejsca. Tym sposobem mamy większe szanse bo wypromować ligę wśród nowych graczy co nie dość, że podniesie rangę ułatwiając końcowy wpis do WPPR, a także zwiększy budżet jaki byłby przeznaczony na finałowe nagrody.
Pozdrawiam, Bartek
#10
5 pkt tylko dla zwycięzcy to... troszkę dużo Smile

Może w ramach bonusu 3 pkt za zdobycie 1 miejsca, 2 za drugie miejsce i 1 za trzecie a dalej tak jak opisano wcześniej
#11
tez mysle ze 3pkt bonusu za pierwsze miejsce to wystarczająco ;-)
#12
Witam
Ja uważam, że 5 pkt extra za pierwsze miejsce to dobry pomysł
Pozdr.
Życie jest chorobą, cały świat szpitalem, śmierć - lekarzem Smile
#13
Bartek ujal to bardzo dobrze... mysle, ze 5 punktow extra dla zwyciezcow turnieju z mala /do 20/ iloscia osob i 3 punkty dla zwyciezcow zawodow z wieksza iloscia graczy /powyzej 20/
A gdyby geje opanowały nasze dzieje, to skąd na świecie brały by się geje ???



http://www.pinballowners.com/jarnie
#14
Jest już szósty flipper , do rozgrywek dołączy Demolition Man :mrgreen:

Jestem za przyjęciem układu punktacji w następującym wariancie Smile :

Przykład dla 10 graczy(tak naprawdę chodzi o top3)

1 - 10+3pkt.
2 - 9+2pkt.
3 - 8+1pkt.
4 - 7 pkt.
5- 6pkt.
6 - 5pkt.
7 - 4pkt.
8 - 3pkt.
9 - 2pkt.
10 - 1pkt.

czyli przy 22 osobach które były na ostatnim turnieju , pierwszy zgarnie 25 pkt. , drugi 23 pkt. , trzeci 21 pkt. a czwarty 19pkt. itd.

Mi się podoba !

Kolejna propozycja , ustalona z Prezesem czyli Łukaszem.

Proponuję zmianę nazwy ligi na : Polska Liga Flipperowa
Uzasadniam to tym że jest jedyna jak na razie oraz że przyjechali zawodnicy z innych województw więc nie możemy tego traktować jako jakaś lokalna liga.

Do Mistrzostw Polski zostało około 34 tygodni , jeśli odrobinę przyśpieszymy to zdążymy dokończyć ligę przed nimi. Średnia to około 7 tygodni od turnieju do turnieju , czyli nie tak strasznie ciasno .
A dlaczego tak , już wyjaśniam :

Proponuję do tego nagrody :
Pierwsza trójka ładne puchary
Pierwsza 8 dodatkowo ligowy kubek .
pierwsza 16 rankingu ma opłacony start w CDQ i opłacone wpisowe stowarzyszenia na
kolejny rok .

Dodatkowo z puli która zostanie ufunduję jakieś fajne dodatkowe nagrody Smile

Wręczenie pucharów odbyłoby się na początku Mistrzostw . Do tego ekstra oprawa , dużo ludzi itd. Smile

Oczywiście wszyscy którzy brali udział w jakimkolwiek turnieju otrzymają punkty do wppr wyliczone z końcowego rankingu.
#15
Paweł napisał(a):1 - 10+3pkt.
2 - 9+2pkt.
3 - 8+1pkt.
4 - 7 pkt.
5- 6pkt.
6 - 5pkt.
7 - 4pkt.
8 - 3pkt.
9 - 2pkt.
10 - 1pkt.

IMHO rewelacja Smile


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości