Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dr Who, pali bezpiecznik F112
#16
Pinball Wizard napisał(a):Jeżeli mizet102 ma rację, do podłóż pod nóżki po kawałku drewna albo gumy i problemy powinny zniknąć. Tylko uważaj, bo maszyna może zacząć "kopać"!

W jednym miejscu z fliperami nad morzem podloze bylo z kostki pozbruk facet mial ustawione maszyny na gumowych dywanikach galwanicznych i bardzo zastanawialem sie po co?
Odpowiedz
#17
.....
Odpowiedz
#18
Flippery stoją na panelach,


Po uruchomieniu słychać takie jakby "trrykanie" co sekundę, wtedy na CPU BOARD świecą led 1 i 3, po jakiś dwudziestu sekundach pragram załapuje i jest wspomniana usterka, podnoszą się łapki i bardzo intensywnym światłem świeci się kilka żarówek. Jak odłącze wty J105 lub J901 lub 907 też słychać ten dziwny zmienny dźwięk i po chwili program załapuje i stuka ciągle cewka od wybijaka w Police Box (przewody od łapek odłączyłem), jak wystartuje gra po kilku sekundach maszyna resetuje , nie wiem czy to ma związek ale wyświetlacz przestał działać :evil:
Jak odłącze wtyk od taśmy na cpu board który jest połączony z fliptronic, program załapuje od razu bez żadnych dziwnych dźwięków.

Zaczęło się po wymianie tych mostków, w tym i w dirty harry
Odpowiedz
#19
To wskazuje na problem z taśmami. Dopóki siedziały na miejscu było OK. Gdy do wyjęcia PDB porozpinałeś taśmy i wetknąłeś z powrotem zaczęły się cyrki. Albo je naruszyłeś podczas ściągania, albo włożyłeś niedokładnie. Szczególnie sprawdź Dot Matrix Controller Board. Zdarza się taśmę włożyć na jeden rząd pinów zamiast na dwa. Wtedy są takie jaja.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#20
Taśmy raczej dobrze powkładane Undecided
Teraz odłączyłem J201 na cpu i program tez ruszył od razu, ale jak wcześniej pisałem brak dźwięku i ciągle stuka cewka Police Box
Odpowiedz
#21
Masz taśmy na podmianę?
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#22
Wyciągne z któregoś i sprawdzę
Odpowiedz
#23
Nietety, po wymianie taśm jest to samo,
Ale, jak odłączyłem taśmę z gniazda J601 na dot matrix, jest pojedyńcze "tyrkanie" i flipper załapuje, gra normalnie, dźwięk jest, obrazu nie ma i cewka od police box nadal świruje.
Odpowiedz
#24
To już jakieś jaja są, jeszcze raz teraz powyciągałem i podłączyłem taśmy i uruchamia się bez spalenia bezpiecznika, ale nie ma dźwięku i nie reagują przyciski serwisowae w drzwiczkach, wyciągne J601 i dźwięk jest i normalnie przyciski serwisowe działają,
Led na dot matrix nie świeci
Odpowiedz
#25
Pochyl się nad tymi taśmami...
Skoro LED na DMCB nie świeci, to szukaj napięcia +5 V idącego na tę płytę.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#26
Mam nadzieję, że wszystkie manewry z taśmami oraz wtyczkami wykonujesz na wyłączonej maszynie?
W przeciwnym przypadku płytki będą sie uszkadzać.
mizet102
Odpowiedz
#27
Tak, tylko na wyłączonej
Odpowiedz
#28
Usterka znaleziona, przy wyciąganiu-wkładaniu we wtyczce J116 poluzował się jeden kabelek który się podwinął i nie stykał lub stykał z drugim, zauważyłem to dopiero jak Wizard zasugerował żebym szukał napięcia które idzie na Dot Matrix,
Dziękuję za pomoc.
Odpowiedz
#29
Nie działa środkowy opto switch w windzie nr 73, wymieniłem led i fototranzystor, przejście z płytki jest, gdzie szukać dalej?
Odpowiedz
#30
W obwodzie LEDa sprawdź rezystor, taki duży. W obwodzie fototranzystora jedyny element, który mógł się uszkodzić, to komparator LM339 ale to mało prawdopodobne.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości