Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Radical! problem z wyświetlaczem
#16
retrofan napisał(a):(...)czy wszystkie układy mają takie miejsca.???.
Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie nie wiedząc, co masz na myśli mówiąc "wszystkie". Radical! jest maszyną z systemem 11. Maszyny z tym systemem występują w kilku odmianach, ale są bardzo podobne (różnice są niewielkie).
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#17
zmierzyłem tak jak mówiłeś napiecie na tych f2 i f3 na f3 jest -100v , a na f2 +21 , na f1 jest ok 90v zmienny.
Odpowiedz
#18
Czyli masz problem albo z uszkodzonym albo przeciążonym zasilaczem +100 V. Zdejmij złączkę J2 z płyty Power Supply Board i zmierz te napięcia ponownie. Jeśli nie ma +100 V, to albo wymień w ciemno elementy tego zasilacza, albo zacznij mierzyć dalej. Przede wszystkim napięcia na diodach mierzone na ich końcówkach a nie względem masy. Na ZR4 ma być ok 100 V zarówno z założoną złączką J2 jak i bez niej a na ZR3 ok 3,9 V. Na anodzie diody D4 (trójkącik albo strona bez paska) tym razem względem masy ma być ponad 120 V stałego. Po tych pomiarach ruszymy dalej.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#19
po odpieciu złaczki j2 napiecie na f2 wzrosło do 52v
Odpowiedz
#20
na zr4 jest ok 100 alev - , a na zr3 jest 2,7v
Odpowiedz
#21
Napiszę wyjątkowo na zasadzie zgadywania :-P
Wymień rezystor R4- 39k/1W, bo to chyba najczęstsza przyczyna
mizet102
Odpowiedz
#22
retrofan napisał(a):po odpieciu złaczki j2 napiecie na f2 wzrosło do 52v
Czyli uszkodzenie jest w zasilaczu.
retrofan napisał(a):na zr4 jest ok 100 alev - , a na zr3 jest 2,7v
Czyli podejrzanym jest R4 tak, jak napisał mizet102. Rozumiem, że na anodzie D4 jest ponad -120 V?
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#23
nie tej diody nie mierzyłem bo ja jestem laik Tongue wiem ze anoda to ujemny katoda dodatnia Tongue , musze wczesniej obczaic jak pomierzyć na yt :d . chłopaki dzieki tak i tak za pomoc, jak bedziecie w zako to dajcie znać chetnie i ja pomoge jak bedzie okazja nie koniecznie w temacie pinballi.
a narazie to zrobie poprostu takjak napisał mizet, wymienie ten rezystor, moze go gdzies znajde u nas,ew allegro. dam znać jak to przelutuje.
Odpowiedz
#24
Dioda ma dwa wyprowadzenia (druty), na jej korpusie zazwyczaj jest namalowany szary lub biały pasek przy jednym z nich (czasami czarny ale nie na czarnych korpusach). To jest ZAWSZE katoda, a ta druga to anoda.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#25
uwaga ZAWSZE katoda nie dotyczy diód produkowanych w przeszłości za wschodnią granicą naszego kraju. Jak jest obecnie to sam nie wiem.
Pozdrawiam
mizet102
Odpowiedz
#26
Na szczęście sowieckich diod nie spotkałem już od dziesięcioleci. Oni zawsze musieli mieć inaczej niż "zachodni imperialiści". Tylko ich dolary lubili ponad wszystko:-D
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#27
Chyba niechcący wprowadziłem Cię w błąd. Mówimy o napięciu +100 V a nie -100 V, prawda? Więc podejrzanym jest rezystor R1 (39k/1W). Podobnie diody, na których powinieneś mierzyć napięcia to ZR1 i ZR2 a miejsce pomiaru napięcia +120 V to katoda diody D3 (strona z paskiem).
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#28
panowie udało sie DZIEKUJE !!! Big Grin temat do zamkniecia .

https://zapodaj.net/00aeec19e2433.jpg.html
Odpowiedz
#29
Wiesz, co kliknąć :roll:
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#30
Kliknięcie kliknięciem, ale i tak cierpliwie na góralskie piwo czekać będziemy :lol:
mizet102
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości