Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Adamsi gorna lapka
#1
Witam, wiem wiem jest calumy traktat o slabych lapkach Smile
Ale i tak mam problem i napisze.
Generalnie prawa gorna lapka jest slaba. Manproblemy zwby wbic na rampe i to duze.
Byla tam nowa cewka 11630 11629 i sa tak samo slabe. Podpinalem inne switche pod przyciski zero roznicy. Nowe plungery coil stop slowem cala lapka odbudowana i zero roznicy. Jak sie przystawi palec do uderzajacej lapki to czuc ze jak tylko napotka minimalny opor to traci moc.
Niestety jest tam jakis dziwny fliptronik ktorego nie mam w zadnej innej maszynie i nie moge podmienic. Przelutowalem plytkenod extra flipperow. Obstawiam ze cos nie tak jednak z fliptronikien ktory widze ze jest troszke polatany. Czy ktos przychyla sie do moich obaw? A moze jakies inne pomysly?
Mezik
Odpowiedz
#2
Masz też problemy z klawiaturą. Gdybyś czytał uważnie, to nie umknęło by Ci, że w Addamsach jest fliptronic 1 a nie powszechny fliptronic 2. Może tu jest Twój problem? A cewki też dałeś nowe?
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#3
Wg mnie brudny, przypalony, niestykający EOS
A gdyby geje opanowały nasze dzieje, to skąd na świecie brały by się geje ???



http://www.pinballowners.com/jarnie
Odpowiedz
#4
Cewki nowe.
Nie bardzo rozumiem, jak to moim problemem jest to ze tam jest fliptronic 1.
Eosy nowe poza tym eos tam jest standardowo otwarty wiec nie ma to chyba znaczenia w tym przypadku (przy zamknietym jak w sys 11 i terminatorze2 oczywiscie ma ogromne)
Mezik
Odpowiedz
#5
Chodzi mi o tę różnicę, którą zauważyłeś (jakiś dziwny fliptronic). Zasada działania jest taka sama, na jedynce nie ma zasilacza, jest extra płytka z prawej strony "budy". W traktacie o fliperach pisałem jak przerobić Addamsów na fliptronic II. Wtedy zdiagnozujesz czy wina leży po stronie fliptronica. Jeśli nie chcesz tego robić, to możesz w ciemno powymieniać tranzystory odpowiedzialne za tego flipera (łapkę) oraz "scalaki". Skoro płytka jest łatana, to może tam jest problem? Pod przyciskami masz opta czy blaszki? To też musisz sprawdzić. Jeśli opta, to ja bym właśnie je obstawiał. Przedmuchaj najpierw szczeliny w transoptorach sprężonym powietrzem.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#6
Mam blaszki. A latana plytka jest na ukladach jakis scalonych.
Mezik
Odpowiedz
#7
Blaszki oczywiście przeczyściłeś i platynki są błyszczące?
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#8
Oczywiscie Smile nawet zamienilem prawa z lewa dla pewnosci Smile
Mezik
Odpowiedz
#9
Jakaś fotka tej "rzeźby" na fliptronicu?
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości