Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Subwoofer
#1
Jak macie w domu subwoofer aktywny polecam podłączenie go do flipera. Jak dla mnie daje to naprawde świetny efekt a po odłączeniu dzwiek robi się płaski i brakuje dynamiki więc uważajcie bo to droga w jedną stronę :mrgreen:

Wpinamy sie kablami w glośnik niskotonowy na spodzie flipera.
UWAGA subwoofer musi miec wejscie podpisane HI LEVEL lub FROM AMPLIFIER ponieważ sygnał z flipera jest już wzmocnony więc nie wolno podłączyć go do wejscia liniowego.


Polecam równiez zapoznanie sie ze strona www.pinnovators.com
Maja tam fajne panele z wyjsciem sluchawkowym dla tych ktorzy chca poczuc imersje i niekoniecznie dzielic sie wrazeniami z Bogu ducha winnymi sasiadami Smile
Odpowiedz
#2
A przypadkiem nie pasywny subwoofer się włącza tak jak opisujesz ?
A gdyby geje opanowały nasze dzieje, to skąd na świecie brały by się geje ???



http://www.pinballowners.com/jarnie
Odpowiedz
#3
Na pewno podlaczamy tak aktywny bo chodzi o sprowadzenie wzmocnionego sygnalu do poziomu wejscia liniowego.
(opisane na pinside)

Pasywnego nie jestem pewien ale mysle ze tak samo z tym ze mam obawy czy wzmacniacz we fliperze bedzie w stanie go napedzic.
Odpowiedz
#4
Pasywny podłącza się tak samo tylko w tym przypadku trzeba odłączyć głośnik niskotonowy w maszynie,jeśli podłączy się dwa głośnik równolegle to przy trochę większej głośności spali się wzmacniacz we fliperze.
Subwoofer jest ogólnie fajną sprawą tylko jest to kolejne pudło które zajmuje miejsce w pokoju no i oczywiście te wiszące przewody....
Wydaje mi się że lepszym wyjściem jest zamontowanie dobrego głośnika we fliperze + ewentualnie jakiś wzmacniacz.W moim T2 założyłem głośnik od jakiejś starej kolumny ONKYO i już słychać poprawę w zakresie niskich częstotliwości.Ten oryginalny głośnik jakiś taki wątły jestSmile
Odpowiedz
#5
Kable mozna wyprowadzić razem z przewodem zasilającym flipera no ale estetyka to kwestia indywidualnego podejscia. Sub zawsze zagra lepiej ponieważ fliperowa obudowa nie jest optymalizowana pod audio.
Jest jeszcze opcja dołożenia potencjometru do górnych głośników.
Pozwala to na podbicie ogólnej głośności maszyny do poziomu kiedy bas zacznie ładnie kopać jednocześnie ściszając głośniki wysokotonowe ktòre przy takim poziomie głośności przewierciłyby nam czaszkę.

Tutaj jak to zrobic i efekt tej operacji.

https://youtu.be/bALqUtOF-zQ
Odpowiedz
#6
Proponuje zastosowac pasywnego suba z samochodu, czasem sa małe - take np w kolo zapasowe. Mozna go spokojnie wpakowac w obudowe flipera w miejsce oryginalnego głosnika.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości