Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Flintstones bezpieczniki
#1
Jak go odpaliłem pierwszy raz wszystko niby działało, flippery chodziły,a nawet za mocno :-), znalazłem odłączone styki EOS w dolnych łapkach, teraz mam trochę czasu i zabrałem się za niego, zamontowałem nowe EOSy komplet, nową cewkę górną bo była jakaś domowej produkcji no i ....
Jak odpaliłem poszedł bezpiecznik 3A na fliptronicu F904, teraz wybija mi zabezpieczenie w graciarni, jak odepne 2 wtyczki na fliptronicu J905 i J906 to wszystko gra, znaczy system odpala, przetestowałem w teście flippery wszystkie chodzą.
Dajcie jakieś wskazówki co szukać w dalszej kolejności :-P
Odpowiedz
#2
Sprawdź diody na cewkach czy są sprawne poprawnie podłączone, a następnie sprawdź tranzyzstorki Q4, Q11, Q12 i wszystko po drodze do drivera. Sprawdź też, czy są takie, jakie powinny być Wink
Odpowiedz
#3
Diody na cewkach dobre pomierzyłem, wyjołem płytke fliptronica i badam.
Tylko nie czaje w jaki sposób te podpięte wtyczki wybijają mi zabezpieczenie, przecież EOSy są wtedy otwarte i opta chyba też..
Odpowiedz
#4
Jak odpinasz wtyczki - przerywasz obwód i prąd nie płynie Wink

Diody mam nadzieje odlutowałeś do sprawdzenia? Trzeba odpiąć co najmniej jeden koniec diody.
Odpowiedz
#5
Diody wiadomo że jedną noge odpinam.
Tranzystory na płytce dobre są, ale wiesz co odpiołem jeszcze obydwa opta i nie wybija!, chyba to.

Opto switch z lewej łapki robił mi szkody.
Zwróćcie uwagę czy wasze opta nie są spękane w połowie podstawki, u mnie pękło na pół.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości