Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Batman Forever - resety wyświetlacza
#1
A więc tak kupiłem grałem i było ok.
Nie działało oświetlenie GI backboxa z powodu spalonego bezpiecznika.
Po wymianie bezpiecznika oswietlenie dziala ale po wlaczeniu maszyny przez kilka minut wyswietlacz potrafi sie resetowac w trakcie gry chyba w powiazaniu z naciskaniem lapek. Czyli jakby spadki napiecia. Ale po jakims czasie przestaje sie resetować i działa ok. Przed chwila grałem godzine bez problemu.

Na punkcie testowym +12 jest +10,50 na punkcie -12 jest 14,50 a na punkcie 5v jest 4,92.

Wszystkie piny na plytce zasilania byly przelutowane a do wyswietlacza sa przylutowane kable do pinow na stale.
Ruszalem wtyczkami i nic sie nie dzieje.

Czy to kondensatory ?
Odpowiedz
#2
Co to znaczy ? resetuje się wyświetlacz. Tzn?, że pokazywał np. 100 pkt. a po chwili jest już 00 pkt.?. Jeśli tak, to program się resetuje a nie wyświetlacz.
mizet102
Odpowiedz
#3
Caly ekran sie resetuje poprostu wyłacza mu prad. Gaśnie i po chwili pojawia sie wersja romu tak jak po wlaczeniu maszyny. Chyba te 5v kuleje.
Odpowiedz
#4
Na szybkiego sprawdź poprawność osadzenia w podstawkach mikroprocesora oraz pamięci. Rano na zasadzie domysłu (zerknę na schemat) napiszę Ci co profilaktycznie moźna wymienić.
mizet102
Odpowiedz
#5
No to sobie telefonicznie wyjasniliśmy, że nic się nie resetuje a najnormalniej w świecie wyświetlacz przerywa swoją pracę. To już całkiem inna sprawa i związana zapewne jak mówiłem z zasilaniem, uszkodzeniem tasiemki lub płyty sterującej.
Sprawa rozwiązana a przyczyną jest mikroprocesror na płycie sterującej DMD.
Scisłe i precyzyjne określanie uszkodzeń jest podstawą zrozumienia się.
mizet102
Odpowiedz
#6
Dla potomnych chodzi dokładnie o ten procesor.
Jest wyraźnie gorący i jak go postukam palcem to wyswietlacz krzaczy lub przygasa na stałe tzn do ponownego napukania Smile.
Jest jeszcze opcja że źle siedzi w gnieździe ale żeby go wyjąć i włożyć potrzebuje http://www.tme.eu/pl/details/plcc-extrac...scalonych/ którego kupie przy nastepnym zamowieniu z TME.

Kolejny raz dziękuję za pomoc.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#7
Właściwa diagnoza to podstawa sukcesu. :roll:
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#8
Pinball Wizard, masz rację i przyznasz chyba sam, że łatwiej Nam jest komus pomóc kto dokładnie określi co go boli. Pozdrawiam.
mizet102
Odpowiedz
#9
To nie podlega dyskusji. Najtrudniej jest pomóc, gdy ktoś mówi: no tu mi nie chce odbić kulki jak zaliczam dżekpota. Porażka :-x
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#10
Radsson napisał(a):A więc tak kupiłem grałem i było ok.

Kupiłeś tego Batmana z Łysomic?
Time Machine
Odpowiedz
#11
Nie to nie ten. Tamtego kupił ktoś inny z forum Wink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości