Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kto ma twistera i moze pomoc?
#1
Szczgoly jak juz znajdzie sie jakis wlasciciel tej maszyny. Nie chce mi sie rozpisywac
Mezik
Odpowiedz
#2
Twistera - jak dobrze pamiętam z Dźwirzyna - ma Marcinkg a wiec zapewne Pinball Wizard przy nim trochę grzebał. Może wiec warto się rozpisać... ;-)
Odpowiedz
#3
NEX napisał(a):Twistera - jak dobrze pamiętam z Dźwirzyna - ma Marcinkg a wiec zapewne Pinball Wizard przy nim trochę grzebał. Może wiec warto się rozpisać... ;-)
Nawet mam wykonany prototypowy egzemplarz płytki magnesów uwzględniający poprawki sugerowane przez SEGĘ. Trzeba tylko przełożyć mikrokontroler. Jest tylko jeden problem: nie zdążyłem jej jeszcze przetestować w maszynie, dlatego się nie odzywałem w tym wątku.
[Obrazek: magproc1.jpg]
[Obrazek: magproc2.jpg]
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#4
No wlasnie zastanawiam sie czy winny moze byc wlasnie ten mikrokontroler. Prwnie nie da sie tego sprawdzic zbyt latwo. Nowy 45$ W marco albo 30$ ebay. Kupowac w ciemno... Tranzystory na plytce wygladaja na sprawne a w sumie nic na tej plytce nie ma oprocz U1
Mezik
Odpowiedz
#5
mezik napisał(a):No wlasnie zastanawiam sie czy winny moze byc wlasnie ten mikrokontroler. Prwnie nie da sie tego sprawdzic zbyt latwo. Nowy 45$ W marco albo 30$ ebay...
Tyle to kosztuje sam mikrokontroler. Kompletna płytka kosztuje ponad 250 $. Moja bez kontrolera miałaby kosztować 150 zł. Ale sprzedać będę mógł dopiero po testach. U1 w zasadzie się nie psuje.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#6
No plytke mam z U1, jakiejsc wielkiej filozofi tam nie widze. Elementy pomierzylem i wygladaja na sprawne . Wlasnie o ten mikrokontroler mi sie rozchodzi gdzies czytalem ze zdarza sie ze zawodzi a u mnie nic a nic nie dziala. Przelozylem plyte I/O z innego flippera i dalej nie dziala nic...
Mezik
Odpowiedz
#7
A przy okazji zmienilem 20N10L na IRF540N od magnesu w lost world i na przytrzymanniu magnes dziala ale jest ciut za slaby i kulka spada. Na innej plycie gdzie jest oryginal dziala ok. Moze to byc wina twgo tranzystora? Czy raczej gdzie V ucieka
Mezik
Odpowiedz
#8
mezik napisał(a):A przy okazji zmienilem 20N10L na IRF540N od magnesu w lost world i na przytrzymanniu magnes dziala ale jest ciut za slaby i kulka spada. Na innej plycie gdzie jest oryginal dziala ok. Moze to byc wina twgo tranzystora? Czy raczej gdzie V ucieka
Gdybyś zastosował IRL540 to pewnie byłoby OK.
Co do uszkodzeń mikrokontrolera, to nie potwierdzam ani nie zaprzeczam. Do tej pory spotykałem się jedynie z popalonymi płytkami i po przełożeniu na nową płytkę działał. Być może zdarza się jego uszkodzenie, dlatego SEGA zaleca dołożenie diody Zenera na jego zasilaniu. Nie bardzo widzę możliwość przekroczenia tego napięcia chyba, że dojdzie do jakiegoś ekwilibrystycznego zwarcia w maszynie.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#9
Jak wchodze do menu serwisowego to n plytce od magnesuw dioda mag2 miga 3 razy a dioda mag1 nic
Mezik
Odpowiedz
#10
Wgralem nowy soft. W tescie za kazdym razem dioda mag2 mruga 3 razy i potem na tescie nie dziala
Mezik
Odpowiedz
#11
Nowy soft do mikrokontrolera czy do EPROM'u systemowego?
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#12
Do systemu. Tego U1 nie wiem gdzie moge zaprogramowac ani gdzie znajde program do wgrania
Mezik
Odpowiedz
#13
Znalazłem wsad w necie, ale nie wiem, czy jest poprawny, nie testowałem. Zaprogramowanie PIC16C54 nie jest łatwe, ale też nie jest niemożliwe. Pusty kosztuje 5 - 10 zł ale trzeba się naszukać.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#14
Albo zamow mikrokontroler ze stanów z wgranym systemem. Mialem kiedys ten sam problem z magnesem na golden eye.
Odpowiedz
#15
Właśnie mam na warsztacie Twistera. Symptom jest identyczny, jak u Ciebie. Zaczynam analizę. A Ty masz coś w tej kwestii?
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości