Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Royal Flush Gottlieb Nie dziala cos strzela w srodku
#16
Jesli podświetlany był napis TILT to za niego jest odpowiedzialny przekaźnik TILT HOLD RELAY.Miałem wręcz taki sam przypadek gdzie podczas zamykania playfildu wiązka przewodów ułożyła się na przekaźnikach,zwarła co trzeba i bezpiecznik się spalił więc podczas tej czynności zwracaj na to uwagę.Warto zamontowac plastikowe opaski wewnątrz cabinetu i odpowiednio osadzic wiązki w tych opaskach.Trudno na odległośc coś więcej Ci doradzic,400 km to zbyt daleko.Styki na przekaźnikach Gotlliba w przeciwienstwie do Bally i Williams mają krótki skok i wystarczy że jeden styk nie funkcjonuje i cały obwód głupieje.Spróbuj załączyc RF przez credit.
Pinball EM
Odpowiedz
#17
A wskażesz organoleptycznie który to ? Bo mi część karteczek z opisem odpadła a schematem nie dysponuję...
A gdyby geje opanowały nasze dzieje, to skąd na świecie brały by się geje ???



http://www.pinballowners.com/jarnie
Odpowiedz
#18
A jaką maszynke EM posiadasz?Jeśli chodzi o styki nie jest to możliwe ustalenie jednoznacznie że akurat ten styk jako jedyny odpowiada za wszystko.Każdy styk ma określone zadanie,jeżeli styk nie domaga określona funkcja,zadanie nie będzie działac. ;-)
Pinball EM
Odpowiedz
#19
To dobra podpowiedz napewno zobacze czy to moze byc przyczyna a teraz czekam na te bezpieczniki bo u mnie takich nie ma i mosialem zamowic przez internet. Zlaczenie RF przez Credit nie bardzo wiem o co chodzi ale jesli nawet to tak jak kolega Jarnie nie mam prawie zadnej karteczki wiec nie wiem gdzie szukac.
Aha czy to normalne ze , po spaleniu jednego bezpiecznika wszystko stoi tylko slychac transformator i jest podswietlenie tylnej szyby a reszta ciemna?
Odezwe sie jak juz dojda bezpieczniki
Odpowiedz
#20
Trochę na wyrost chlapnąłem z tymi karteczkami. Akurat ta od tilt relay jest, jak mu pomagam ręką (temu relay) lampka tilt gaśnie, liczniki się resetują, playfield się podświetla, ale ten silnik ze stykami, który leży w cabinecie na dole kręci się cały czas i gra nie może wystartować. To wszystko oczywiście ma miejsce po wciśnięciu "start".
Mam Surf Champ, zakładam, że to to samo co Royal Flush albo bardzo podobny.
A gdyby geje opanowały nasze dzieje, to skąd na świecie brały by się geje ???



http://www.pinballowners.com/jarnie
Odpowiedz
#21
Z tego co pamiętam Gottliby tak miały że po włączeniu do prądu podświetlany był tylko translight,reszta zapalała się po starcie.Załączyc RF możesz za pomocą monety i credit czyli w prawym dolnym rogu translight jest małe okienko ,otwórz tył liczników i przesuń to białe kółko mechanizmu tak by w okienku była jedynka następnie wciśnij przycisk na drzwiczkach.Bezpieczniki kolejno odpowiadają za podświetlenie translight ,playfield i przekaźników oraz główny bezpiecznik zasilający trafo,ja nabywam zestawy bezpiecznikó na stacjach paliw,mają coś takiego.Jak masz schemat do RF to tam znajdziesz opisy poszczególnych przekaźników,na każdym przekaźniku,na korpusie, masz naklejone karteczki z symbolami BX,H,AX,Q i takie tam inne,po tych symbolach dojdziesz do nazw tych przekaźników. :->
Pinball EM
Odpowiedz
#22
Witam ponownie wiec kupilem faktycznie na stacji te bezpieczniki.
Wiec wlozylem bezpiecznik i po wlozeniu do gniazda wystartowalo silnik zaczol sie krecic po chwili stanelo i nic nie moge wiecej zrobic ani startem ani po przekeceniu credit i gdy naciskam start tez nic sie nie dzieje. Macie dalej jakies pomysly bo wszystko fajnie podswietlone i niby startuje ale nie do konca.
Odpowiedz
#23
Poszukaj jakiegoś fachowca.Może kolega Mezik by go wziął na warsztat?Reasumując Twój RF jest rozregulowany i czeka go całkowity przegląd,łatwiej coś doradzic w elektronice niż w EM choc różnie z tym bywa.Przykro mi ale to już koniec pomysłów. :-( 3MAJ się!!! Powodzenia.
Pinball EM
Odpowiedz
#24
Niestety kolega Mezik mieszka w Krakowie a ja w Mragowie a to praktycznie inny koniec Polski. A z drugiej strony cieszy mnie to, ze jest tylko rozregulowany a nie posuty bo to by kosztowalo o wiele wiecej. Poczekam jeszcze troche bo moze ktos ma pomysly jakies a jak nie to bede szukal kogos do pomocy z moich stron
Odpowiedz
#25
kaczor100020 napisał(a):Ile dalem to moze simieszne ale udalo mi sie wygrac licytacje za troche ponad 100 Euro.

Jestem ciekaw ile euro zrobi się z tej 100 na koniec tej przygody, jak uda się wszystko doprowadzić do normalnego stanu?
Nie liczę już Twojego czasu.
Odpowiedz
#26
Kolega Mezik dysponuje dużą wiedzą, którą się dzieli. Mój Surf Champ wystartował dziś wieczorem po sugestii Mezika.

Mezik chylę czoła :!:
A gdyby geje opanowały nasze dzieje, to skąd na świecie brały by się geje ???



http://www.pinballowners.com/jarnie
Odpowiedz
#27
Napewno tylko szkoda, ze ja od kolegi Mezik nie dostalem zadnej podpowiedzi a moze powiedz kolego Jarnie co tobie pomoglo to moze bedzie jakas pomoc dla mnie
Odpowiedz
#28
Wysłałem Ci pw.
A gdyby geje opanowały nasze dzieje, to skąd na świecie brały by się geje ???



http://www.pinballowners.com/jarnie
Odpowiedz
#29
Nie wiem dlaczego nie dostałeś, zadzwoń do mnie 603-osiem73-521
A gdyby geje opanowały nasze dzieje, to skąd na świecie brały by się geje ???



http://www.pinballowners.com/jarnie
Odpowiedz
#30
Jeśli koledzy chcą uzupełnić karteczki przy przekaźnikach to załączam zdjęcia jak jest w moim RF.


Załączone pliki Miniatury
               
Mfalme
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości