Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Traktat o fliperach
#61
Pinball Wizard napisał(a):Zakończyłem "Traktat o fliperach". Końcówka nie jest niestety zbyt błyskotliwa, bo nie zebrałem materiałów do ostatniego Ustępu. Wciąż czekam na działanie ze strony NEX'a abym mógł post scalić. Póki co jednak, dokończenie tekstu jest w odrębnym poście na stronie czwartej tego wątka.


Osobiście dziękuje za ogromny wkład pracy i poświęcony czas na napisanie tego wykładu o fliperach.Dowiedziałem się z lektury tego tematu wielu ciekawych informacji, o których poprzednio nie miałem pojęcia.W necie jest trochę artykułów i filmików o naprawie i serwisowaniu fliperów, ale wszystko jest po angielsku.Mam nadzieje ,że zechce się pan podzielić swoją wiedzą również o innych podzespołach flipera i w ciekawy sposób je opisze.Czekam na kolejny artykuł.
Odpowiedz
#62
Dziękuję za dobre słowo. Zaczynając wątek nie sądziłem, że napisanie tego tekstu będzie mnie kosztowało tyle zachodu, ale jestem przekonany, że warto było. Owszem, planuję kolejne "wykłady", jako pierwszy chyba pójdzie temat "spontanicznych" resetów WPC chyba, że macie inne sugestie.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#63
Niestety nie udało mi się znaleźć metody na wydłużenie posta. Przeniosłem trzy posty (Jara, Mój, Rafała) do innego wątku przez co pod pierwszym otwierającym watek postem kolejny należy także do Pinball Wizarda (i w tym poście chyba najlepiej będzie kontynuować temat).
Gdy znajdę inne rozwiązanie dam znać.
Odpowiedz
#64
Pinball Wizard napisał(a):Dziękuję za dobre słowo. Zaczynając wątek nie sądziłem, że napisanie tego tekstu będzie mnie kosztowało tyle zachodu, ale jestem przekonany, że warto było. Owszem, planuję kolejne "wykłady", jako pierwszy chyba pójdzie temat "spontanicznych" resetów WPC chyba, że macie inne sugestie.




I co z obietnicą ???? :-P KIEDY C.D.N :?:
Odpowiedz
#65
A czy określiłem jakis termin? :-P Spokojnie, do świąt chyba nie znajdę chwilki.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#66
Dzięki Mezikowi odkryłem nieprawdziwe, bo nie sprawdzone w boju (mea culpa!) informacje o zamianie płytki Fliptronic I na Fliptronic II w Addamsach. Usunąłem cały ten fragment, gdyż do poprawnego działania Fliptronic II w miejsce Fliptronic I trzeba wykonać więcej przeróbek niż zwykłe poprzekładanie wtyczek. Pomysł jest dobry, ale ma jedną wadę - wykonana w ten sposób przeróbka gwarantuje resety po każdym użyciu flipera (tu rozumianego jako "łapka"). Dzieje się tak dlatego, że diody gaszące przepięcia na cewkach a umieszczone na płytce Fliptronic II nie spełniają swego zadania, ponieważ ich katody nie mają elektrycznego połączenia z plusem zasilacza na tej małej płytce. Lepszą metodą jest pozbycie się tej małej płytki i wykorzystanie zasilacza znajdującego się na Fliptronic II a to wiąże się z koniecznością zmiany wtyczek (molexów) i przerobienia wiązki przewodów. Amatorom zdecydowanie tę drogę odradzam.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#67
Jakaś porada jakie działania podjąć w przypadku wystąpienia awarii typu „d" - brak podtrzymania, jest tylko „walnięcie" i dół. Czy od razu trzeba wymieniać cewkę czy są wskazane jakieś ruchy wcześniejsze? (Fish Tales)
Andrew
Odpowiedz
#68
Zobacz cienki drucik w cewce lubi się urywać od styku.Wystarczy go przylutować.
Odpowiedz
#69
Dobrym testem jest zamiana cewek. Jeśli usterka "pójdzie za cewką", to uszkodzone (przerwane) jest uzwojenie podtrzymania (cienki drut). Jeśli wciąż ten sam fliper nie ma podtrzymania, to trzeba sprawdzić odpowiedni tranzystor na płytce Fliptronic.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#70
Dziękuje za cenne rady - na szczęście odświezenie lutów kable-cewka już samo w sobie pomogło. Praca na 5 minut a szukanie lutownicy - 4 godziny Smile
Andrew
Odpowiedz
#71
Wiesz, co kliknąć? :oops:
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#72
No właśnie od godziny nie mogę wykminić co kliknąć. Telekonferencje zrobiłem ...i też nic. Potrzebuje wskazówkę - i to już wtedy będą dwa kliknięcia Smile
Andrew
Odpowiedz
#73
Post jest twoj Wizzard wiec chyba w tym poscie ci kliknac nie moze.
Mezik
Odpowiedz
#74
Racja...
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#75
Cześć,
Korzystając z forum chciałem podziękować Wizard'owi za jego materiały - "traktat o flipperach", "spontaniczny reset" i całą masę rad oraz wskazówek. Właśnie zakończyłem renowację mojego Getaway'a, który został rozłożony na części, wyczyszczony, pouzupełniany i złożony ponownie. Przy tej robocie materiały Wizard'a były bezcenne, a spontaniczny reset jaki się pojawił bezproblemowo rozwiązany - jednak mostek BR2 Smile.

Ponieważ zauważyłem, że na forum pojawia się trochę nowych osób, w tym deklarujących chęć posiadania własnej maszyny i niewielką jeszcze wiedzę to polecam im lekturę materiałów Wizard'a jako obowiązkową.

PS. Gdzie mogę kliknąć "bardzo pomógł"?
RAA
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości