Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Corvette zwrotnica
#1
Wziąłęm się za Corvette i ..
W teście zwrotnica tylko lekko podskakuje.
Wyjąłem cewkę i okazuje się że trzpień jest za krótki tzn nie dobija do stopu.
Nic nie wygląda na wyklepane.

Według tej stronki plunger powinien mieć 10 cm a mój ma 55 mm i wydaje mnie się że 10 się tam nie zmieści.
http://www.pinballspareparts.com.au/part...16636.html
http://www.marcospecialties.com/control/...NG=A-16636

W załączeniu foto dociśniętego plungera.

Ps. Tak czy inaczej czy cewka nie powinna i tak mocniej kopać?


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#2
Moim skromnym zdaniem plunger jest za krotkimi tyle Smile jak nie dochodzi do konca cewka bedzie slaba, mialem tak w data east ze niedochodzila doslownie 1mm a skutkowalo to mala sila.
To jednak bolec jest wciagany przez magnes, mniej bolca mniej do ciagniecia Smile
Mezik
Odpowiedz
#3
Trudno polemizować z tak żelazną logiką :mrgreen:
Zatem poszukuje dłuższego bo mój za krótki jednak Sad
Jakby ktoś miał odkupię chętnie.
Odpowiedz
#4
Wskazane przez Ciebie linki pokazują właściwy plunger - jego długość nie wynosi 10 cm tylko 2 cale czyli ok 50 mm. Stopka jest przedłużona w stosunku do zwykłej fliperowej. Moim zdaniem tam nie ma żadnego problemu - diverter to nie fliper, nie musi kopać "pełną pi**dą". Oba elementy czyli plunger i stopka wewnątrz cewki działają na siebie jak magnesy, to wystarczy do obrócenia diverter'a. Pytanie brzmi: czy diverter nie działa?

EDIT
Napisałeś, że tylko lekko podskakuje, czyli zachowuje się jak cewka fliperowa z działającym jedynie uzwojeniem podtrzymującym. Szukaj problemu na płytce Fipptronic. Może bezpiecznik, może tranzystor...
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#5
Plunger ze sklepu ma 2-9/16 czyli jakies 65mm. Nie znam sie ale uwazam ze jest na krotki a coil stop jest od tego zeby sie na nim plunger zatrzymal.
Mezik
Odpowiedz
#6
mezik napisał(a):Plunger ze sklepu ma 2-9/16 czyli jakies 65mm. Nie znam sie ale uwazam ze jest na krotki a coil stop jest od tego zeby sie na nim plunger zatrzymal.
A ja sądziłem, że to oznacza 2 cale długości na 9/16 cala średnicy, ale mogę się mylić.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#7
Przekładałem fliptronica z innej maszyny i problem dalej występuje. Pod pierwszym linkiem w opisie napisali 10cm dlatego powtórzyłem za nimi.
Odpowiedz
#8
Radsson napisał(a):Przekładałem fliptronica z innej maszyny i problem dalej występuje. Pod pierwszym linkiem w opisie napisali 10cm dlatego powtórzyłem za nimi.
Zakładam, że cewkę też zakładałeś inną lub ją dobrze sprawdziłeś. W takim razie trzeba pomierzyć napięcia na cewce.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#9
Ehh oczywiście jak zwykle zacząłem od końca...
Okazało się że to jednak cewka.
Bylem pewny że plunger musi zawsze dobijać do stopu a jednak okazuje się że niekoniecznie.
Dzięki za rady.
Odpowiedz
#10
Radsson napisał(a):Bylem pewny że plunger musi zawsze dobijać do stopu a jednak okazuje się że niekoniecznie.
no moze w fuszerlandi nie musi ale w cywilizowanym swiecie wyglada to tak:
[Obrazek: 11655216_10153406369194824_1848831817_n....e=5588D916]
[Obrazek: 11536839_10153406369429824_2071498503_n....e=5588FF33]
Mezik
Odpowiedz
#11
mezik napisał(a):no moze w fuszerlandi nie musi ale w cywilizowanym swiecie wyglada to tak:
A byłbyś uprzejmy zmierzyć długość plungera, skoro zadałeś sobie tyle trudu? Poza tym jeżeli cewka była uszkodzona, to bez względu na długość plungera diverter nie działałby właściwie.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#12
Masz racje 4 cylindrowy silnik na 3 cylindrach tez dziala... A trn coil stop nie jest tylko elementem ktory trzyma cewke na miwjscu. Ma okreslone zadanie zeby plunger sie na nim zatrzymywal. Nawet ten jest specjalnie duzo dluzszy niz standardowe. Juz wszystko poskladalem. Mysle ze dedykowany element ze sklepu dlugosci 2-9/16 cala bedzie odpowiedni.
Mezik
Odpowiedz
#13
mezik napisał(a):Masz racje 4 cylindrowy silnik na 3 cylindrach tez dziala... A trn coil stop nie jest tylko elementem ktory trzyma cewke na miwjscu. Ma okreslone zadanie zeby plunger sie na nim zatrzymywal. Nawet ten jest specjalnie duzo dluzszy niz standardowe. Juz wszystko poskladalem. Mysle ze dedykowany element ze sklepu dlugosci 2-9/16 cala bedzie odpowiedni.
Nie sil się na uszczypliwości, napisałem, że nawet z właściwym plungerem diverter nie działałby z uszkodzoną cewką a nie, że działałby z krótszym plungerem właściwie. To oczywiste, że ten coilstop nie służy wyłącznie do podtrzymywania cewki. Dokładnie rzecz ujmując jest to nabiegunnik, czyli coś, co pod wpływem pola magnetycznego wytwarzanego przez cewką zamienia się w magnes. To właśnie ten nabiegunnik przyciąga plunger, który umieszczony w polu magnetycznym tej cewki również staje się magnesem, tylko spolaryzowanym przeciwnie do colistop'u a zatem te dwa nabiegunniki przyciągają się identycznie jak dwa magnesy stałe o przeciwnych biegunach. Oczywiście, że odległość między nimi ma wpływ na siłę przyciągania. Oczywiście, że siła trzymania zależy od tego, czy nabiegunniki się zejdą, czy pozostanie między nimi szczelina. Jeżeli nabiegunniki się zetkną, to podczas pracy cewki w trybie podtrzymania diverter pozostanie otwarty (zamknięty). Jeżeli nabiegunniki się nie zejdą to istnieje obawa, że pole podtrzymujące będzie za słabe do utrzymania divertera w pozycji otwartej (zamkniętej). Masz też rację pisząc, że coilstop jest po to, żeby plunger się na nim zatrzymywał ale nie jest to jego najistotniejsze zadanie, co opisałem powyżej. Jeżeli plunger (rdzeń) jest za krótki, to będzie wciągany w cewkę do momentu napotkania oporu mechanicznego, najpewniej do chwili dojścia pierścienia na główce plungera do obudowy cewki. Jak widzisz, trzeba się sporo napisać, żeby nie potraktować sprawy skrótowo i nie dać tym samym szansy na docinki.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#14
Wystarczylo napisac ze cewka byla popsuta a plunger nalezy wymienic na wlasciwy. Ale dzieki temu jest ciekawa lektura zawierajaca spora dawke wiedzy dla potomnych Big Grin i co najwazniejsze problem zostal rozwiazany.
P.S.
uszczypliwosci przychodza mi z latwoscia i wcale nie musze sie na nie specjalnie wysilac.
Mezik
Odpowiedz
#15
mezik napisał(a):...uszczypliwosci przychodza mi z latwoscia i wcale nie musze sie na nie specjalnie wysilac.
To smutne...
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości