Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arcade - potrzebuje zidentyfikować tytuł
#1
Więc próbuję namierzyć jeden tytuł arcade.
Gra była jakimś klonem galagi albo galaxian. I pod nazwą galaxian grę zapamiętałem ale na mame wychodzi mi, że to nie ten tytuł. Na pewno automat widziałem w kilku miejscach w salonach więc tytuł nie był niszowy.

Opis: Wygląda toto jak galaga/galaxian, z tym, że w kolejnych falach mamy
1-2. Klasyczne ptaszki z galagi
3. Większe ptaszki
4. Duże - chyba dwa ptaki które lecąc w dół rozwijały skrzydła, i żeby je ustrzelić trzeba było utrącić im najpierw oba skrzydła a potem korpusik Smile
5. Na końcu w piątej albo jeszce dlaszej fali za ptaszkami u góry było duże ufo. Ufo miało obracający się Pas który trzeba było najpierw przebić. Jak pas był przebity trzeb było trafić w dziurę na obracającym się pasie aby trafić w "bossa" któy był w UFO.

Jak dobrze pamiętam, pod buttonem dwa było pole siłowe które można było na krótko właczyć aby obronić się przed strzałem.

Help pliz.


NEX sorry wydawało mi się, że kiedyś był dział do arcade ale może to amnezja Smile Jak coś - przesuń
Odpowiedz
#2
Ta gra to Phoenix

Watek Arcade jest - później scalę watki.
Odpowiedz
#3
NEX napisał(a):Ta gra to Phoenix

Watek Arcade jest - później scalę watki.

Dzięki
ależ fajny prezent na weekend mi zrobiłeś Smile
Odpowiedz
#4
To ja mam podobne pytanie.

Gra oparta na samolocie "1942" i bardzo podobna graficznie.
Różniła się kilkoma szczegółami. Mniej planszy, z tego co pamiętam to 5, a nie 30 lub więcej. Po przejściu 5 planszy wszystko od początku tylko, że szybciej.
Na koniec pierwszej planszy była tzw. baza - czołg, w podstawowej wersji gry przeważnie były to samoloty.

Sprawdzałem wiele wersji "1942" ale niestety to nie to.
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem" - Mark Twain
Odpowiedz
#5
Moze flying shark?
Odpowiedz
#6
Tak jest.
K... lepiej niż wikipedia.

DZIĘKI.
Odpowiedz
#7
dwa punkty dla Nexa w quizie arcade :lol:
Odpowiedz
#8
To ja też piątek mam już zaplanowany.
Odpowiedz
#9
No to ciekawe, czy zgadniecie grę, której szukałem jakieś pół roku....: strzelanka, widok 2D, lata się czerwonym ludzikiem wyposażonym w jetpack przez kanały/plansze w klimacie "Obcego"
A gdyby geje opanowały nasze dzieje, to skąd na świecie brały by się geje ???



http://www.pinballowners.com/jarnie
Odpowiedz
#10
Section Z?
Odpowiedz
#11
Tak jest !
A gdyby geje opanowały nasze dzieje, to skąd na świecie brały by się geje ???



http://www.pinballowners.com/jarnie
Odpowiedz
#12
Krecik pod muzyczkę "popcorn" ?

Dawaj nex
Odpowiedz
#13
Eeeee za mało danych.

Jedyne co mi się kojarzy to DIG DUG Smile
Odpowiedz
#14
O i jeszcze jedno sobie przypomniałem ale to specyficzny rodzaj gry
Stało toto w dziwnówki i jest moim pierwszym wspomnieniem i automatem na który zaplanowałem z zimną krwią, że w wakacje 1983 wydam całą kasę którą dostałem za świadectwa (w pięciozłotówkach).

Nie był to typowy arcade ale taki z wyświetlanym w telewizorze (?) latającą nad miastem płaszczką. MIeliśmy przed sobą pistolet który kierowany w potwora strzelał (coś jak w snajperkach).

Czyli nie była to grafika komputerowa ale połaczenie wideo i kontrolera.
Odpowiedz
#15
NEX napisał(a):Eeeee za mało danych.

Jedyne co mi się kojarzy to DIG DUG Smile

pengo
https://www.youtube.com/watch?v=4Mw-XkalHUg
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości