Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DMD- kolejny temat :)
#16
nie miałem czasu sprawdzić, dopiero dzisiaj lub jutro zrobię test
Odpowiedz
#17
usterka nadal jest, a nawet jest gorzej bo po chwili grania już zaczyna mrugać, a po kilku minutach całkiem gaśnie
Odpowiedz
#18
Czyli niedlugo dowiesz sie co bo padnie na amen ale generalnie to wymieniłbym te kondensatory i chyba tranzystory 15030 i 15031 czy jakie tam siedzą bo jak coś strzeli to może pociągnąć za sobą inne elementy.
Odpowiedz
#19
kurde, kondensatorów nie mam, wymienie tranzystory i zobacze
Odpowiedz
#20
Tranzystory jeżeli nie były ruszane od nowości nie szkodzi wymienić bo one strasznie się grzeją i swoje przeżyły już ale myślę, że jednak kondensatory są przyczyną ponieważ w wątkach ktore wertowalem wszelkie mrugania likwkdowała właśnie ich wymiana. Napisz jakie tam siedzą może mam akurat.
Odpowiedz
#21
no, wymiana tranzystorów nie pomogła, muszę zamówić kondensatory
Odpowiedz
#22
Tak sądziłem.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#23
Ja jeszcze przed "wypruciem wszystkich kondzi " sprawdził bym czy wszystkie nóżki kondensatorów mają "dobry styk elektryczny" tzw zimne lutowanie ponieważ usterka ujawnia się po jakimś czasie być może jak maszyna się nagrzeje
Odpowiedz
#24
Leszek sprawdzałem, a teraz usterka ujawnia się zaraz po włączeniu flippera :-?
Odpowiedz
#25
Jakiś czas temu miałem takie coś że wyświetlacz czasami świecił ciemniej jakieś 30% a czasami normalnie,tak ni z gruchy ni z pietruchy potrafił lekko przygasnąć w trakcie normalnej pracy.Wymieniłem cały sterownik bo akurat miałem ale na tej płytce która siedziała w maszynie dwa kondensatory miały dużo mniejszą pojemność niż powinny,były to C4 i C7 zamiast 150uF było 49 i 71uF.
Tutaj klient ma dobrej firmy i w bardzo dobrej cenie:

http://allegro.pl/kondensat-elekrtolit-2...73183.html
Odpowiedz
#26
ale to co podałeś w linku to nie za duże ??
Odpowiedz
#27
Jeśli chodzi o wartość czyli pojemność to trochę większy nie zaszkodzi a może nawet pomóc,to są kondensatory do filtracji napięcia zasilania,nie powinno montować się o mniejszej pojemności.Nie wiem jak z wielkością fizyczną czy zmieści się na płytkę,pewnie trzeba będzie zadać pytanie sprzedającemu o wymiary kondzia...
Odpowiedz
#28
rozumiem, dzięki
Odpowiedz
#29
Czytam ten temat i... w sumie nie wiem co podpowiedzieć. Na pierwszy rzut oka objawy wskazują na uszkodzenie zasilacza ale nie jest to takie oczywiste. Słusznie ktoś wczesniej zauważył, że przy 1/3 pojemności kondensatorów wyswietlacz jeszcze jakoś swiecił. Cały czas widzę tylko zgadywania a to bez sensu. Autor tematu nic nie pisze o poprawności napięć na wyjściu zasilacza, na wejściu na mostek, poziomie tetnień na kondensatorach zarówno w stanie poprawnym jak i podczas błędu. Wymiana elementów w ciemno jest bez sensu bez dokonania koniecznych pomiarów.
Kiedyś miałem podobny przypadek i wyszlo na przerwę ścieżki w układach cyfrowych. Kosztowalo to duzo czasu. Oczywiście każdy przypadek jest inny i nie ma reguły. A wymienianie elementów na podstawie domniemania nazywam pastwieniem się nad płytą
mizet102
Odpowiedz
#30
jutro zrobie pomiary i dam znać
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości