Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trudno dostępne elementy do flipperów
#1
To mój pierwszy post na forum także witam wszystkich serdecznie Smile

Chciałbym się dowiedzieć jakie części, elementy flipperów są najbardziej poszukiwane, trudno dostępne lub w ogóle nie do dostania nigdzie na rynku. Chodzi mi o elementy plastikowe, figurki, elementy złożone o wysokiej szczegółowości. Mam na myśli części jak np. pierścienie do The Shadow.

Co wam przychodzi do głowy?
Odpowiedz
#2
68B09EP. Miałem kupować Rottendoga i dupa bo nie mogłem znaleźć mikroprocesora. Nie no, żartuję, po prostu zbyt leniwy byłem żeby poszukać dokładnie bo chciałem kupić wszystko razem ale w sklepach z częściami gdzie były Rottendogi zawsze mikroprocek OUT OF STOCK.
Chciałem dać kościste flipperki do mojej Elviry, bardzo cieżko je zdobyć (pochodzą bodajże od Scared Stiff). Ostatnio gdzieś je widziałem ale już wyposazylem się w nowe. Lampa od TOTANa też ciężka zdobycz, w sklepach zostało parę oryginalnych (ta pozlacana dość pospolita). Rąsia od Addamsow podobno tez ciężka sprawa, widzę po tym co się na PinSide dzieje w dziale MARKET.
Odpowiedz
#3
No pięknie, idealnie Smile Będę chciał dorabiać takie elementy także wszelkie propozycje są na wagę złota. Myślę, że nasz flipperowy światek duuuużo na tym zyska. Smile
Odpowiedz
#4
Masz drukarkę 3D? :lol:
EDIT
Witaj na forum.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
#5
Wiesz, tu też nie tyle chodzi o dostępność co o cenę. Niektóre części chodzą po tyle mamony, że aż szkoda na to wydawać (np. rampy). Jakby była możliwość wykonania tych części taniej to faktycznie świat flipperów wiele by na tym zyskał. Powodzenia w tych reprodukcjach!! :-)
Odpowiedz
#6
snowvictim napisał(a):Wiesz, tu też nie tyle chodzi o dostępność co o cenę. Niektóre części chodzą po tyle mamony, że aż szkoda na to wydawać (np. rampy). Jakby była możliwość wykonania tych części taniej to faktycznie świat flipperów wiele by na tym zyskał. Powodzenia w tych reprodukcjach!! :-)

tylko jest różnica gdy coś wydrukowanego ma tylko ładnie wyglądać a być cały czas w użytku i stresie przez toczące sie kulki.. pytanie do eksperta czy wytrzyma ? oraz czy rampy nie są za dużymi obiektami by je ładnie wydrukować na raz? o kolorze już nie wspomnę.
Odpowiedz
#7
Rozumiem ze chcesz robic elementy identyczne (kopiowac) na wlasny uzytek Smile a jak chcesz to sprzedawac doradzam zrobic podobne Smile
Mezik
Odpowiedz
#8
Tu wszystko zależy od materiału. Według mnie wysokiej jakości akryl wytrzyma bez problemu. :-) Co do rozmiaru druku - z dużą drukarką na pewno nie będzie problemu! :-D
Odpowiedz
#9
Tak, mam drukarkę 3D, ale to nie jest główna idea, będę ją stosował jako dodatek Wink

Myślę, że małe różnice (których siłą rzeczy nie uniknę) i wyraźna adnotacja, że część jest repliką i wszelkie prawa należą do danej marki powinna wystarczyć. Jeśli nie, będę próbował zdobyć prawa autorskie, chociaż domyślam się, że w tej kwestii sprawa może być trudna. Z drugiej strony większość flipperów do których elementy chcę rekonstruować ma już po 20-30 lat, a nawet więcej, także ich prawa autorskie nie są już tak bardzo chronione, zwłaszcza że większość firm produkujących nasze kochane maszynki już nie istnieje.

Rampy też fajnie by było dorabiać, aczkolwiek tutaj jeszcze nie mam dokładnej koncepcji, będę myślał jak stwierdzę, że czas się za to zabrać i braknie mi innych pomysłów Wink

Wielkość nie jest problemem, zawsze można odtworzyć coś w częściach, a potem w umiejętny sposób połączyć w całość.

Materiał przejdzie testy wytrzymałościowe w środowisku pracy, to na pewno.

Fajnie by było robić np. indywidualne łapki, pasujące klimatem do danej maszyny. Macie jeszcze jakieś pomysły? Smile
Odpowiedz
#10
pochwal się czyms TongueP co juz ładnego wydrukowałeś ?
Odpowiedz
#11
Prawa autorskie nie są jak owoce, nie gniją z czasem Wink wystarczy, że nie będą nosiły logo firm, które je produkowały i nie będziesz ich sprzedawał (tj. Reklamował) jako części danych firm i wszystko będzie dobrze ;-) Na rampach możesz dobry pitos zrobić bo flame polish nie jest rozwiązaniem trwałym.
Odpowiedz
#12
Takie tam do WoZa, wydruk surowy, bez obróbki, czas wydruku 3,5 godziny Smile Wybaczcie jakość, zdjęcie robione żelazkiem. Wink


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz
#13
jakby co to poszukiwane sa hologramy do Creature from the Black Lagoon
Odpowiedz
#14
szeryfisch napisał(a):jakby co to poszukiwane sa hologramy do Creature from the Black Lagoon
drukarka 3d to nowoczesne urządzenie ale chyba nie aż tak Tongue
Odpowiedz
#15
Tu potrzebny raczej specjany plotter , holo to nic innego jak folia z nacietym przez plotter obrazkiem i tak ze 20 razy potem zgrzanie tego w jedną całośc i już mamy holo do laguny , koszt przygotowania to koszt ok 10-12 tyś $ raczej nie opłacalne ,pewnie dojdą prawa autorskie i inne pierdoły nawet jesli by ogarnoł w tej kwocie to kto kupi nowe holo ? ja ? Ty i ci panstwo ? na
7500 sztuk wyprodukowanych ile jeszcze istnieje ?
Skoro robią pocztówki 3d ? To czemu nie ?


Załączone pliki Miniatury
   
Im większą mądrość posiadasz, tym z większą ilością debili musisz się użerać..

http://www.pinballowners.com/dr.diablo
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości