Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z twarzą w THE MACHINE BRIDE OF PINBOT
#1
Witam serdecznie wszystkich. Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem THE MACHINE BRIDE OF PINBOT. Niestety już od samego początku mam problem z twarzą w tej maszynie a mianowicie:
Zawsze po trafieniu w usta (1st twarz) maszyna staję i nie wybija billi. Jeśli ją wyciągnę ręcznie to można grać dalej.
Niestety też nie zawsze maszyna startuje od 1st twarzy. Bywa też ze twarz nie przesuwa się po kolej zamiast 1st,2nd,3rd,4th twarz tylko często cofa się na wcześniejszą pozycję np z 3rd na 2nd chodź powinna wejść na 4th. Mimo to że kolejność przesuwanych twarzy często jest losowa to zadanie jakie trzeba wykonać na poszczególnej zawsze idzie w dobrej kolejności.

Dlatego kieruje do was pytanie czy wiecie może jak sobie z tym poradzić ? Jak to naprawić ? mieliście podobny problem ?

Pozdrawiam tOmas
Odpowiedz
#2
Zauważyłem też że jeśli 2nd twarz zostanie zaliczona to nie przechodzi automatycznie na 3rd tylko od nowa wykonuje się zadanie 2nd.
Odpowiedz
#3
Czarodziej zasypany robotą przez Marcina to może ja nieśmiało spróbuje.Poszperałem trochę w necie i piszą żeby na wyłączonej maszynie wyjąć baterie na chwilę a potem włożyć. Podobno resetuje to ustawienia a maszyna przy pierwszym włączeniu kalibruje właśnie twarze. Oczywiście powinieneś zrobić test switchy. Piszą też żeby poprawić luty na pinach na płycie.To takie strzały w ciemno a najlepiej idź na piwo do Chmiel Pub i pogadaj z Maćkiem (Mezik) to pewnie jakoś sie dogadacie co do naprawy Smile
Odpowiedz
#4
Ee tam taka pogoda to pewnie na ryby popłynoł
Im większą mądrość posiadasz, tym z większą ilością debili musisz się użerać..

http://www.pinballowners.com/dr.diablo
Odpowiedz
#5
Niestety moja maszyna jeszcze jakiś czas będzie unieruchomiona.
Spróbuj zajrzeć do manuala (strony 1-32÷1-34) masz tam całkiem nieźle opisane opcje diagnostyczne.
Odpowiedz
#6
Żarytujesz ? to już ze dwa lata bedzie jak ją rozebraleś ?
Im większą mądrość posiadasz, tym z większą ilością debili musisz się użerać..

http://www.pinballowners.com/dr.diablo
Odpowiedz
#7
Spokojnie, wszystko mam pod kontrolą. Poza tym kto się ściga ten wyrzyga :lol:
Odpowiedz
#8
tOmas jak naprawisz daj znać co było przyczyną.
Odpowiedz
#9
Diablo napisał(a):Żarytujesz ? to już ze dwa lata bedzie jak ją rozebraleś ?
Widać rozebrana bardziej mu odpowiada Wink A szkoda bo z tym kolor DMD na pewno będzie jej... do twarzy Wink
Odpowiedz
#10
Witam ponownie. Zrobiłem tak jak radziłeś Radsson ale niestety nic to nie pomogło. Między czasie udało mi się naprawić to że bila z 1st twarzy się nie wybijała. Nadal zostaje taki problem że twarz z 2nd na 3rd się nie zmienia automatycznie przy zaliczeniu 2nd. Na test swit wszystkie twarze bez zarzutów działają ale w grze już nie. Odnalazłem jeszcze problem że gdy locker blokuje dwie bile to się zawiesza i sam ich nie puszcza i należy je ręcznie pchnąć.
Gdy gram kolejną grę (nie pierwszą) to twarz startuje z 3rd a nie z 1st. Po zaliczeniu 3rd od razu zmienia się na 1st i już chodz bym trafił tam 100 razy to nie zmienia się na kolejną.


Pozdrawiam.
Odpowiedz
#11
Miałem tą maszynę dawno temu ale pamiętam podobny problem z twarzą .
Poszukaj pod playfieldem małej zielonej płytki z przekaźnikiem chyba jest za metalową skrzynką . Steruje , lub daje napięcie na sterowanie silnika obracania twarzy.
Były tam zimne luty , po ingerencji lutownicy , cyny i kalafonii wszystko wróciło do normy .
Nie gwarantuję ale sprawdzić warto .
Odpowiedz
#12
świetnie dziękuje za poradę przez weekend spróbuj to zrobić Smile
Odpowiedz
#13
Witam wszystkich ponownie.
leoleszek - Twoja rada poskutkowała i dzięki temu udało się wyeliminować problem ze twarz obracała się tylko w jedną stronę. Teraz twarz obraca się już w dwie strony. Niestety Dalej nie udało mi się poradzić z najistotniejszym problemem. Druga twarz po jej zaliczeniu nie obraca się dalej tylko pozostaje na swoim miejscu i ponownie trzeba wykonać zadanie przypisane jej.

pizmakus - Starałem się sprawdzić te strony instrukcji. Niestety mój angielski nie jest na tyle dobry by płynnie to tłumaczyć a Polskiej wersji instrukcji nie udało mi się odnaleźć.

W testach zauważyłem że przy 4 twarzy nie wyświetla się tak jak u pozostałych KT=67



Pozdrawiam.
Odpowiedz
#14
Witajcie ponownie. Niestety nadal nie udało mi się rozwiązać problemu z twarzami w mojej maszynie. Wysyłam ling do filmiku z moim problemem:
" https://vid.me/pY4s "

Proszę was o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu z którym nie mogę sobie poradzić.
Odpowiedz
#15
Posprawdzales wszystke switche w mechanizmie glowy i te na rampie gdzie zatrzymuja sie kule?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości