Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Projekt X
#1
Może coś z tego będzie, póki co dobra zabawa. Na najbliższą chwilę analog bo muszę wyczuć położenie wszystkiego, potem dodam Arduino do sterowania paru bajerów. :lol: :lol: :lol:

[Obrazek: image.jpg]
Odpowiedz
#2
WITAM!Gdy czytam Twój post z sentymentem wspominam czasy gdy majsterkowałem próbując stworzyc flipera.Wtedy to były flipery elektro-mechaniczne.Gdy tworzyłem flipera nie miałem żadnej oryginalnej fliperowej części.Gumki to były uszczelki z rur PCV,nakrętki od butelek na które nakładałem te gumy.Wkręty by przykręcic nakrętki przynosił mi mój starszy brat z firmy oraz kulki od łożyska i wiele innych materiałów.Do tworzenia grafiki na playfieldzie używałem farb plakatowych gdzie na koniec wszystko lakierowałem.Byłem ogromnie dumny z tego powodu.Przychodzili do mnie kumple którzy z zachwytem i podziwem dla mego arcydzieła grali długimi godzinami.Szkoda że nie przetrwały te maszynki po dzień dzisiejszy bo miałbym pamiątkę.No cóż,życie.Obecnie mam w domu oryginalnego elektronika i też jest fajnie.POWODZENIA W TWORZENIU FLIPERA,NA PEWNO SIĘ UDA! ;-)
Pinball EM
Odpowiedz
#3
masz moze jakies zdjecie kriszna? brzmi imponująco
Odpowiedz
#4
Właśnie, podziel się bo mogą się przydać jakieś... "wywnioskowania" z tych zdjęć.
Odpowiedz
#5
No właśnie nie mam żadnych pamiątek z tego okresu.Nie było aparatów cyfrowych,nie liczni mieli aparaty na klisze a zdjęcia były czarno białe.Do zrobienia flipera używałem różnych materiałów.Uwierzcie mi że chęc stworzenia flipera była tak ogromna że tego się nie da opisac.Dziś jest to prostsze choc trochę ciągnie po kieszeni.Obecnie mam trochę oryginalnych części Gottlieb do flipera EM.Chce zreaktyowac ROYAL FLUSH.Będzie to składak bo skrzynia i liczniki będą Williams'a.Playfield , przekaźniki i mechanizmy będą Gottlieb.Jednym słowem mam wszystko to co jest mi potrzebne.Gorzej z czasem,obowiązki rodzinne itd.Ale dam rade.Oczywiście postęp prac nad tą maszynką będę archiwizował w postaci zdjęc.
Pinball EM
Odpowiedz
#6
Kriszna napisał(a):Chce zreaktyowac ROYAL FLUSH.Będzie to składak bo skrzynia i liczniki będą Williams'a.Playfield , przekaźniki i mechanizmy będą Gottlieb.Jednym słowem mam wszystko to co jest mi potrzebne.
Oczywiście postęp prac nad tą maszynką będę archiwizował w postaci zdjęc.
i koniecznie wrzucaj tu na forum do utworzonego na ten projekt osobnego wątku Smile To może być arcy ciekawy temat Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości