Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PLAZA PARK PINBALL PARTY IV 22-23 SIERPNIA w DŹWIRZYNIE
#46
Pomysł na turniej niedzielny ELITE. Co myślicie ?

Bardzo ważne będą sobotnie eliminacje. Trzeba będzie zagrać raz na 25 maszynach + JOKER. Wyniki w nich uzyskane w sobotę będą służyć do rozpisania tabelek do drugiego etapu. Osoby z miejsc 1-16 mają gwarantowane 16 miejsce w turnieju ELITE.

W turnieju niedzielnym podzielimy graczy na 2-3 grupy. Jedną z 16 najlepszymi w eliminacjach z dnia pierwszego (w turnieju elite pojedynki będą bardzo zacięte i mogą trwać dłużej), drugą z pozostałymi graczami lub jeszcze 3 grupa jakby było 50 osób w drugi dzień ale taka frekwencja chyba w marzeniach tylko.

Gracze z pierwszej grupy graja każdy z każdym na losowo wybranej przez komputer maszynie (powinni dać rade do 20 to rozegrać aby nie było problemu z powrotem dla tych co muszą już w niedziele wracać). Kto ma najwięcej punktów wygrywa turniej. W razie remisów dogrywka 1 na 1 każdy wybiera maszynę lub podobne rozwiązanie.

Fajnie byłoby 16 osób po 2 gry (raz wybieramy sami flippera, raz przeciwnik ale chyba nie jesteśmy w stanie tego zagrać bo za malo czasu).

Gracze z drugiej grupy walczą między sobą o miejsca 16-x. Jak czas pozwoli i nikt nie będzie musiał wracać grają do końca lub do wcześniej ustalonej godziny.



CIEKAWA SPRAWA Z NOCLEGIEM !!!

Kolega ma pensjonat 300 metrów od turnieju. Ma 18 pokoi (10 z własną łazienką, pozostałe przypada 1 łazienka na 2 pokoje). W najbliższym czasie ma przygotować konkretnie ile jakich pokoi. Jest jakiś nawet na 6 osób więc tam cena za noc od łózka będzie lekko mniejsza.

W pensjonacie znajduję się też jadłodajnia. Jest opcja noclegu z śniadaniem + obiadokolacja, ale opcja wyjścia z PLAZA PARK na obiad jest słaba ... Pierwsza sprawa jak wszyscy pójdą jeść i na chwilkę do pokoju to ucieknie nam 2 godziny. Druga sprawa w PLAZA PARK mają jedzenie i liczą że na NAS troszkę zarobią w zamian za możliwość zrobienia turnieju. Ja sam jestem gościem więc lepiej u nich zjeść aby nie było problemu z miejscem na organizację turnieju w przyszłym roku.

Wstępnie cena za łóżko za noc w pensjonacie z śniadaniem to 50 zł. SOBOTA + NIEDZIELA (50zl + 50zl) to 100zł. Kolejne dni wcześniej lub później po 45zł z śniadaniem. Pokoje są głównie 2 i 3 osobowe. Więcej info w najbliższym czasie. Po 20 maja będzie można już sobie coś zaklepać.
#47
Ja w tym roku przyjadę od 21-go (urlop ) i mogę sobie zostać jeszcze tydzień . W zeszłym musiałem zwijać się w niedzielę ,teraz sobie pogram bez limitu.Co wymyślisz (zasady) będzie dobrze ,wszystkim i tak nie dogodzisz .Podaj jeszcze ile szykować kasy Smile
#48
Marcin - proponuję zagrać w sobotę 2x25 maszyn + 10xJOKER, bo trochę mało tego grania będzie...
#49
PLAZA PARK PINBALL PARTY IV - 22.08.2015r (sobota)

PLAZA PARK PINBALL PARTY IV ELITE - 23.08.2015r (niedziela)

17-21.08.2015r (poniedziałek - piątek) - 10 flipperów na wrzutkę
drobne nagrody za GRAND CHAMPION I HIGH SCORE

CENNIK:

SOBOTA - 120zl

NIEDZIELA - 100zł

SOBOTA + NIEDZIELA - 190zł

SOBOTA + NIEDZIELA + KOSZULKA - ?

KOSZULKA ?


WAŻNE !!!

ZGŁOSZENIA - PYTANIA - SUGESTIE

plazaparkpinballparty@o2.pl

Zgłoszeniu w 1 emailu. Imię i Nazwisko + 3 literowy wpis

np. Marcin Kisiel MKG

Lista 40 flipperów które planuje przygotować do turnieju. Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu bo czeka nas ogrom pracy ale mniej niż 30 sztuk na pewno nie będzie. Co nowego w rączki wpadnie to dopiszę do listy Smile

ATTACK FROM MARS
BRAM STOKER'S DRACULA
CONGO
CORVETTE
DEMOLITION MAN
DIRTY HARRY
HURRICANE
INDIANA JONES: THE PINBALL ADVENTURE
INDIANAPOLIS 500
JACK*BOT
JOHNNY MNEMONIC
JUDGE DREDD
JUNK YARD
LETHAL WEAPON 3
MONSTER BASH
NBA FASTBREAK
NO FEAR: DANGEROUS SPORTS
NO GOOD GOFERS
POPEYE SAVES THE EARTH
RED & TED'S ROAD SHOW
REVENGE FROM MARS
SCARED STIFF
STAR TREK: THE NEXT GENERATION
STAR WARS
STAR WARS EPISODE I
STAR WARS TRILOGY
STRIKER XTREME
TALES OF THE ARABIAN NIGHTS
TERMINATOR 2
THE ADDAMS FAMILY
THE ADDAMS FAMILY SPECIAL COLLECTORS EDITION
THE CHAMPION PUB
THE FLINTSTONES
THE GETAWAY: HIGH SPEED II
THEATRE OF MAGIC
TWILIGHT ZONE
TWISTER
WHITE WATER
WHO DUNNIT
WORLD CUP SOCCER


W 2 DNI TURNIEJOWE MASZYNY BEDĄ PODZIELONE NA TYLKO TURNIEJOWE + MARZYNY FREE PLAY (w tym roku postaram się o więcej i fajniejsze).
#50
Czyli zapisując się tylko na niedzielny turniej za 100 i tak nie mam już szansy go wygrać bo nie będę w grupie 1-16 (nie przechodzę z sobotnich eliminacji)???

Confusedhock: Confusedhock: Confusedhock:

Marcin
Więcej nie znaczy lepiej. Pomyśl trochę nad tym.
#51
jakubce napisał(a):Marcin - proponuję zagrać w sobotę 2x25 maszyn + 10xJOKER, bo trochę mało tego grania będzie...

I później jeszcze możliwość dokupienia 1 gry za 5 PLN.
#52
ehh, ja w tym roku niestety chyba nie przyjadę, miałem nadzieję że zaliczę wszystkie organizowane turnieje w Dźwirzynie :-?
#53
Jaro napisał(a):Czyli zapisując się tylko na niedzielny turniej za 100 i tak nie mam już szansy go wygrać bo nie będę w grupie 1-16 (nie przechodzę z sobotnich eliminacji)???
Nie sądzę żeby był taki przypadek. Raczej będą gracze, którzy będą grali tylko w sobotę.
#54
RAV napisał(a):
Jaro napisał(a):Czyli zapisując się tylko na niedzielny turniej za 100 i tak nie mam już szansy go wygrać bo nie będę w grupie 1-16 (nie przechodzę z sobotnich eliminacji)???
Nie sądzę żeby był taki przypadek. Raczej będą gracze, którzy będą grali tylko w sobotę.

Piszę o takiej możliwości.

A to co robiło tam 2 gości rok temu w niedziele

25 Piotr Piasecki
26 Łukasz Kasprzyk
#55
Rozwiązanie nie jest idealne może nawet do dupy ale szukam czegoś dobrego. Na forum mało kto się udziela jak pytam się o rozwiązanie, a później wszyscy będą marudzić.

Gadałem z Konradem i ma dziś wrzucić inne rozwiązanie lepsze od mojego. Żeby podzielić ludzi w grupy tak żeby każdy miał szanse wygrać drugi turniej. Coś typu przy 40 osobach 4 grupy 10 osobowe. Grają każdy z każdym. 9 pojedynków to 3 godziny. I później kolejne grupy ale to Konrad dobrze wyjaśni.

25 maszyn w eliminacjach źle ? W tamtym roku było 20 i nikt nie marudził. Sam zacząłem granie bardzo poźno i chyba w 3-4 godziny zagrałem 20 flipperów a i tak wyprzedziłem tych co mieli czas od rana.

Bez dokupywania gier dla mnie to bez sens jest. Idąc tym tokiem myślenia za 500zł wpisowego jest się w finale od razu. A za 1000zl wygrywa się turniej bez przyjazdu do Dźwirzyna ;-)

Mucha w których nie dasz rady wziąć udziału ? Chodzi o pn-pt ? To nie będzie szło do WPPR. Będzie rozrywką dla tych co przyjadą wcześniej. Dodatkowo pozwoli turystom nacieszyć się trochę flipperami, może ktoś weźmie udział.

Teraz mam trochę czasu na sprawy organizacyjne. Musze zgłosić turniej do WPPR podając wcześniej dość szczegółowo zasady.
#56
Marcin - tak jak rozmawialiśmy przez telefon - w przedstawionej przez Ciebie opcji jest jeden element który moim skromnym zdaniem należałoby zmienić. Chodzi o to aby osoby którym nie poszło w sobotę miały szanse "odkuć się" w niedzielę. Dwie propozycje poniżej.

Opcja 1

Załóżmy ze w niedzielę w turnieju bierze udział 40 osób (rok temu było 32 więc liczba 40 wydaje sie realna).
Wszyscy dzieleni są na 4 grupy na podstawie wyników z soboty dzięki czemu grupy będą w miarę równe.
Grupa A: osoby 1, 5, 9 itd
Grupa A: osoby 2, 6, 10 itd
Grupa A: osoby 3, 7, 11 itd
Grupa A: osoby 4, 8, 12 itd
Przydział do tych grup może być inny gdyż to kwestia drugorzędna.

W każdej grupie każdy gra z każdym - czyli każdy rozegra 9 meczy 1x1

Po 3 zwycięzców z każdej grupy trafia do grupy finałowej A (12 osób)
osoby z miejsc 4-5 trafiają do grupy finałowej B (8 osób)
osoby z miejsc 6-7 trafiają do grupy finałowej C (8 osób)
osoby z miejsc 8-10 trafiają do grupy finałowej D (12 os)

Grupa A gra o miejsca 1-12, grupa B o miejsca 13-20, grupa C o miejsca 21-28, grupa D o miejsca 29-40)

Rozgrywamy kojne mecze 1x1 (zależnie od grupy będzie ich 11 lub 7) i kończymy turniej.

Reasumując: każdy rozegra od 16 do 21 meczy 1x1. Podobny system był na ostatnich ME w Rimini (tam były jeszcze finały które można pominąć ponieważ aż tylu osób co w Rimini raczej nie będzie Wink )

Opcja 2

Rozegrać systemem dokładnie takim samym jak jak rok temu. Na sztywno trzeba byłoby określić godzinę zakończenia i BEZWZGLĘDNIE się tego trzymać nie zwracając uwagi na pojedyncze głosy niezadowolenia Wink
#57
NEX napisał(a):...i BEZWZGLĘDNIE się tego trzymać nie zwracając uwagi na pojedyncze głosy niezadowolenia Wink
Dla zachowania słuszności zasady "jeszcze się taki nie urodził..." ja już jestem "na nie" Wink
Tak na serio - pomysł z grupami jest jak najbardziej w porządku.
#58
marcinkg napisał(a):PLAZA PARK PINBALL PARTY IV - 22.08.2015r (sobota)

PLAZA PARK PINBALL PARTY IV ELITE - 23.08.2015r (niedziela)

17-21.08.2015r (poniedziałek - piątek) - 10 flipperów na wrzutkę
drobne nagrody za GRAND CHAMPION I HIGH SCORE

CENNIK:

SOBOTA - 120zl

NIEDZIELA - 100zł

SOBOTA + NIEDZIELA - 190zł......
Co tak ostro z kasą za dwa dni? EPC w Belgii jest tańsze za trzy dni grania... Confusedhock:
Lord of The Rings, Sinbad, The Avengers, Pinball Champ '82, Capt. Fantastic, Mata Hari, Grand Lizard, RoGo, Game of Thrones PM
#59
Bo dojazd i nocleg tanszy Smile
Mezik
#60
Dolar w górę, części drogie, lepsze tytuły - coś za coś :-)


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości