Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Elvira and the Party Monsters KOMPLETNY REMONT
Ok, płyty oddane na malowanie. W piątek albo poniedziałek odbiór, mam nadzieję, że w piątek bo wtedy będę mógł odebrać osobiście a tak to będę musiał sporo poczekać do osobistej inspekcji tego wyrobu.

Jak obie będą cacy to będę miał zapasowy playfield od Elviry na sprzedaż (400PLN), może ktoś sobie na ścianie powiesić :-D
Odpowiedz
No i w ten oto sposób znalazłem się w posiadaniu dwóch playfieldów (licząc oryginalny mam 3). Teraz trzeba będzie je zapisać na wizytę w zakładzie CNC na spotkanie z frezarką.

[Obrazek: unnamed.jpg]

[Obrazek: unnamed_1.jpg]

Na wieczór wgram lepsze zdjęcia.
Odpowiedz
Trochę się spóźniłem z tym zdjęciem.

[Obrazek: image.jpg]

Tak to wygląda. Kolej na frezarkę z tym, że nie wiem właśnie czy ręcznie to powycinać czy dać na maszynę. Z odpowiednimi nakładkami to wiertarką i dremelkiem bym dał radę, ciekawe tylko jak z profilem na inserty, pewnie trzeba by go ręcznie odmierzyć. Potem zwykłą piłą stołową odciąć marginesy drewna potrzebne do wydruku i lakier.

Ma ktoś tu jakieś doświadczenie z maszynami do CNC tj. z przygotowywaniem pliku komputerowego do wycinania?
Odpowiedz
Zrób jak możesz zdjęcie jakiegos detalu z bliska. Jestem ciekaw jak to wygląda. Nadruk jest wypukły?
Odpowiedz
WITAM! Zanim się zdecydujesz na ręczne frezowanie to przetestuj tę czynnośc.Zauważyłem że struktura słoi sklejki ma układ w poprzek nadruku i ręczne frezowanie może powodowac w miejscu frezowania uszkodzenia (WYRWANIA) bo będziesz w większości frezował w poprzek słoi.Z otworami będzie łatwiej i nie powinieneś miec z tym kłopotu.Rozumiem że nadruk został wykonany na sklejce z drewna liściastego co też ułatwiło by Ci frezowanie.Tak czy inaczej życzę Ci POWODZENIA & WYTRWAŁOŚCI! :->
Pinball EM
Odpowiedz
[Obrazek: image.jpg]
Odpowiedz
Zbytnio gładkie to to nie jest. Zamierzasz jeszcze czymś pokryć?
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
No pewnie, tyko jeszcze nie wycięte jest a wolałem nie ciąć z lakierem. Czy lepiej wycinać polakierowana?
Odpowiedz
Jakoś nie widzę wycinania w tym insertów.
Odpowiedz
Mnie też skóra na grzbiecie cierpnie na samą myśl.
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
Czemu? Tak jak pisałem najwyżej zrobię to maszyną CNC, wtedy nie ma mowy o jakimkolwiek uszkodzeniu druku sitowego tylko trzeba się pomęczyć z tymi ścieżkami do wycinania. Teraz akurat dwa tygodnie mam zanim wrócę to obejrzę jakieś tutoriale, ściągnę program i postaram się z tym zadziałać. W razie czego to chyba ktoś z tej pracowni będzie umiał to zrobić. Undecided
Odpowiedz
Nie wiem, czy zauważyłeś, ale inserty są wpasowane na wcisk. Klej ma zapobiegać przesuwaniu pod wpływem kuli a nie wypełniać pustą przestrzeń. Skąd weźmiesz wymiary insertów dla frezarki? Nawet CNC sama nic nie wyfrezuje. Okrągłe inserty to pół biedy, a co z tymi, które mają nieregularne kształty?
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz
Przecież normalne dechy flipperowe tez miały dziury od insertów frezarkami robionymi, i to z o wiele bardziej prymitywna technologia. Ben Heck miał na America's Most Haunted parę naprawdę dziwnych kształtów insertów, które sam drukował 3D na akrylu i dała radę frezarka. A na Elvirze same trójkąty, kwadraty, prostokąty i kołka.

Nie wiem czemu tak źle mi życzycie, ale to sie da rade zrobic Wink
Odpowiedz
Się nie łam, ja tam Tobie kibicuje Smile
Brak doświadczenia pewnie nie będzie pomocny, ale zawsze masz drugą deche Wink Dla bezpieczeństwa ciąłbym po kilka insertów, żeby jak coś pójdzie nie tak poćwiczyć na kolejncyh na tej samej desce. Wtedy druga powinna wyjść już dobrze.
Odpowiedz
Ależ nikt Ci źle nie życzy! Wręcz przeciwnie. Staram się jedynie zwrócić Twoją uwagę na trudności, jakie musisz pokonoać, bo będąc ich nie świadomym zmarnujesz materiał i kasę. Powodzenia!
I'm not totally useless. I can be used as a bad example.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości